kinowar.com

Попри політичний скандал: фільм Аґнєшки Голланд «Зелений кордон» став Найкращим польським фільмом

Польська кінопремія оголосила переможців. Лауреат головної нагороди виходить в українських кінотеатрах уже в березні.

Ввечері 4 березня відбулася Церемонія нагородження 26 Польської кінопремії «Орли». Головну нагороду — за Найкращий фільм — здобула стрічка Аґнєшки Голланд «Зелений кордон», попри політичну кампанію, яка була розгорнута у країні проти фільму та режисерки. Голланд також отримала Нагороду за Життєві досягнення. Повний список лауреатів.

Сюжет картини розгортається серед підступних і болотистих лісів, що складають так званий «зелений кордон» між Білоруссю і Польщею. Ним біженці з Близького Сходу й Африки намагаються дістатися до Європейського Союзу. Білоруська пропаганда заманює мігрантів до кордону та обіцяє легкий прохід до ЄС. У цій прихованій війні переплітаються життя новоспеченої активістки Юлії, молодого прикордонника Яна та сім’ї сирійських біженців. В українських кінотеатрах картина вийде 21 березня.

Режисерка фільму Аґнєшка Голланд — номінантка на Премію «Оскар», добре відома українцям за фільмом «Ціна правди». Картина «Зелений кордон» заснована на реальних фактах гуманітарної кризи на кордоні Польщі й Білорусі, спричиненої режимом Лукашенка у 2021 році як частина «гібридної війни» проти Європейського Союзу. Фільмуванню передувало детальне дослідження проблеми, в тому числі інтерв’ю з біженцями, прикордонниками та активістами.

До того як «Зелений кордон» отримав відзнаку головної кінопремії Польщі та став касовим гітом (2 місце серед усіх польських стрічок за кількістю зборів у 2023), цей фільм спричинив на батьківщині скандал. Він розпочався напередодні виборів із різкої критики стрічки радикальними політиками, оскільки в ній показана жорстокість не лише білоруських, а й польських прикордонників у ставленні до мігрантів із країн Близького Сходу й Африки. Бойкотувати картину закликали навіть президент Анджей Дуда та кілька міністрів. Політична атака супроводжувалася масованою кампанією з негативних коментарів й оцінок на рейтингових платформах — ще до виходу роботи на екрани. На захист режисерки виступили кінематографісти з усього світу, зокрема Федерація європейських кінорежисерів, Гільдія режисерів Америки, Європейська та Українська кіноакадемії.

Церемонія вручення Премії «Орли» розпочалася з політичного натяку: «”Орлам” приблизно стільки ж років, скільки польській конституції, але “Орлів” ніхто не порушував», — сказав присутнім і глядачам під час відкриття президент Польської кіноакадемії Даріуш Яблонський.

Польська кінопремія «Орли» — щорічна нагорода, що присуджується Польською кіноакадемією в царині кіно. Вручення проходить з 1999 року.

Медіапартнери українського прокату фільмуФакти ICTVСвідоміУкраїнський тижденьСенсор

Читайте також:

Найкращі фільми 2023 року

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі