Найкращі медичні драми у форматі серіалів за версією IMDb
Слідкувати за життям лікарів і їх роботою у серіалах – це якесь хворе задоволення. Адже, погодьтесь, мало хто любить лікарні. А от дивитись, як діагностує пацієнтів доктор Хаус – оце цікаво. Ніхто не любить хворіти і проводити дні (чи тижні) у палаті, а от подивитись вісім сезонів шоу про лікарню – без проблем.
Сьогодні згадаємо п’ятірку найпопулярніших медичних шоу, нових і старих, за рейтингом IMDb. Як це не дивно, культова «Швидка допомога» з молодим Джорджем Клуні сюди не потрапила (незважаючи не вельми високий рейтинг – 7.9). Але потрапило кілька інших проєктів, вартих перегляду.
Пітт (The Pitt) 2025–…
Рейтинг IMDb 8.9
Але творці серіалу «Швидка допомога» все ж потрапили до цього списку. Р. Скотт Джеммілл (творець «Швидкої допомоги») та виконавчі продюсери Джон Веллс і Ноа Вайлі вдруге працюють разом – і цього разу знову над медичним шоу. Ноа Вайлі також зіграв і головну роль у серіалі (як, власне, і у «Швидкій допомозі» поруч з Клуні). Але зараз він виглядає набагато більш мужнім та досвідченим.
Годину його довгого робочого дня (і інших лікарів) у вигаданій лікарні в Піттсбурзі і демонструє серіал. Проєкт отримав масу позитивних відгуків від критиків і глядачів, причому, відразу по багатьом напрямкам – і гра акторів, і режисура, і напруга, і діалоги, і психологічний бік роботи медиків. Лікарі також відзначили високу реалістичність того, що відбувається на екрані у професійному сенсі.
У «Швидкої допомоги» було 15 сезонів та 331 епізод. Щось підказує, що і «Пітт» розраховує на довге екранне життя.
Читайте також: Найкращі серіали всіх часів
Доктор Хаус (House M.D.) 2004–2012
Рейтинг IMDb 8.7
Мабуть, разом зі «Швидкою допомогою», найбільш відомий серіал про лікарів та лікарні. Однак, помітно вирізняється своєю нестандартністю та місцями іноді навіть брутальністю. Все йде від головного героя – доктора Грегорі Хауса, який у певному сенсі є втіленням характеру Шерлока Холмса на екрані, тільки у лікарняному халаті (ну, взагалі-то, Хаус майже ніколи не надягав халат, але ви розумієте, що ми маємо на увазі). Він такий самий раціональний і беземоційний, як і Холмс (якщо тільки його хтось не дратує своєю тупістю чи непрофесійністю), він так само не покладається на те, що кажуть люди (бо, як тепер всім нам відомо, всі брешуть), але, незважаючи на свій не надто привабливий імідж, він є професіоналом найвищого гатунку, винятковим та єдиним, хто може щось зробити, коли навколо всі безсилі.
Над своєю командою він відверто знущається, але ж це вони постійно сперечаються з його рішеннями і діагнозами, чи не так? Директорку клініки він поважає, але це не означає, що їй дістається менше за колег. Пацієнтів… більшу частину він не надто шанує, а то й відкрито зневажає, але це не є перешкодою для того, щоб їх рятувати.
З кожним сезоном взаємозв’язки між колегами стають все більш цікавими і важливими, і врешті-решт, саме особисті драми (і навіть трагедії) Хауса та інших лікарів виходять на перший план, поступово відсуваючи проблемні ситуації пацієнтів.
Читайте також: Найкращі психологічні серіали
Ломка (Dopesick) 2021
Рейтинг IMDb 8.6
Фармацевтичні компанії зазвичай звинувачують у всіх гріхах ледь не за замовчуванням, але… частково це відбувається через те, що декілька фармацевтичних гігантів самі дали для цього привід. Опіоїдна епідемія в США стала проблемою національного машстабу, що призвела до шаленої кількості смертей пацієнтів. Справа у опіоїдних анальгетиках, які з певного моменту стали активно вживати, щоб уникнути болю різного роду походження. До кризи призвів підхід фармацевтичних компаній, які позиціонували препарати як безпечні та просували їх в маркетингу як такі, що варто прописувати при широкому спектрі причин для болю. Заохочення лікарів до прописування цих ліків пацієнтам з часом призвело до справжньої епідемії через звикання організму до наркотику в складі ліків.
Ситуацію у мінісеріалі розглядають з точки зору лікарів, пацієнтів та фармацевтів. Предмет обговорення складний, нюансів багато, але і злочин, врешті-решт, стає очевидним.
Серіал отримав чимало нагород. У головних ролях Майкл Кітон, Пітер Сарсгаард, Майкл Стулбарг, Вілл Поултер, Кейтлін Девер, Розаріо Доусон.
Читайте також: Найкращі серіали про наркотики
Лікарня Нікербокер (The Knick) 2014–2015
Рейтинг IMDb 8.5
Стівен Содерберг – всеїдний режисер, який відомий водночас за дуже легкими і сонячними “11 друзів Оушена” та суворим реалістичним “Трафік”. У цьому серіалі, який протримався на телебаченні два сезони, він виступав водночас як режисер, монтажер, оператор та виконавчий продюсер. І це той бік бачення Содерберга, де все похмуре і реалістичне.
Початок XX-го століття, стан медицини доволі специфічний: наукові методі ще тільки набирають сили, до того ж, будь-які прогресивні методики потребують залучення коштів, яких у лікарні Нікербокер просто немає. Вона балансує на межі банкрутства, а тут ще й головний хірург покінчив життя самогубством після чергової невдалої операції. На заміну приходить його асистент, талановитий і досвідчений (Клайв Оуен), але і тут не без проблем – він має серйозну наркотичну залежність (привіт, Грегорі Хаус), вживає кокаїн і опіум.
У асистенти йому дають темношкірого доктора (Андре Голланд), якого хірург постійно принижує. Втім, поступово він помічає професійність асистента, а той, в свою чергу, вирішує залишитись, щоб набратися щонайбільше досвіду від досвідченого лікаря.
Незважаючи на таланти всіх залучених спеців, люди на операційному столі гинуть доволі часто – просто щоб нагадати, що цей серіал задіяв похмуру сторону таланту Стівена Содерберга.
Чудова музика Кліффа Мартінеза.
Читайте також: Топ брутальних серіалів для дорослих
Буде боляче (This Is Going to Hurt) 2022
Рейтинг IMDb 8.4
Пологове відділення показано з усією життєвою правдою – тут бувають і злети, що додають ентузіазму, і дуже болючі падіння. Бен Вішоу грає молодшого доктора, який припускається помилки. Це впливає на його подальшу роботу, але крім того, це також серйозно впливає і на його приватне життя, набагато більше, ніж він міг очікувати. Рухаючись далі, він намагається оговтатися від фатальної невдачі та зрозуміти, де справді має бути його майбутнє.
Тут вистачає і комедійного (звісно ж, з урахуванням обставин, чорнокомедійного), і драматичного. Головні герої періодично спілкуються з глядачами, ламаючи так звану четверту стіну. Мінісеріал доволі реалістичний, як у питаннях демонстрації гінекології, так і у тому, як показують стресове середовище, у якому перебуває молодший персонал – їх заслуги проходять непоміченими, при цьому підтримка їм надається мінімальна, а завантаження та праця понад норми сприймаються як щось, що вони мають виконувати за замовчуванням. Зазвичай в об’єктиві подібних шоу опиняються досвідчені лікарі, але тут на першому плані ті, хто тільки набирається досвіду (іноді надто болючого).
Підтримайте нашу редакцію:
https://send.monobank.ua/jar/92UMWPdbsd
Читайте також:
Топ 5 драматичних серіалів з найкращим рейтингом, які варті перегляду
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — ohmatdytfund.org/donate
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom