Найкращі комедійні серіали за рейтингом IMDb
Різноманіття форматів комедійних серіалів та тем для жартів, які в них виникають, може задовільнити будь-якого вибагливого глядача. Іноді корисно озирнутися, щоб побачити не тільки останні хіти серіальної індустрії, а й ті проєкти, які витримали випробування часом (для комедійного жанру це особливо важливо, адже якщо жарти застаріли, то дивитися шоу буде просто фізично неможливо). Сьогодні у нас буде комбінація відносно нових і старих проєктів, адже ми згадаємо найкращі комедійні серіали за версією IMDb – тобто на думку десятків мільйонів користувачів цієї найбільшої бази даних кіно в інтернеті.
Офіс (The Office) 2005–2013
Рейтинг IMDb 9.0
Спочатку цей серіал вийшов в Великій Британії (його створив Рікі Джервейс, він же зіграв боса), але американська версія здобула помітно більшу популярність (як часто буває з американськими перезапусками європейських проєктів). Тепер недолугого самозакоханого боса грав Стів Каррелл, а скромного Джима – Джон Кразінські.
Фірма займається бозна чим, але корпоративних активностей вистачає. Бос постійно намагається чи-то зробити як найкраще, чи-то показати який він професійний / розумний / добрий / компаніський / сучасний / розкутий тощо, але кожного разу це лише біль та фейспалм для співробітників. Втім, серед них також не всі надто розумні, а тому це ідеальний баланс недолугості.
Шоу було знято в форматі мок’юментарі (суто технічно), при цьому прибрали традиційний для ситкомів закадровий сміх. На щастя, його відсутність компенсував реальний сміх від величезної аудиторії фанів (9 сезонів, до речі – шалена витривалість).
Читайте також: Найкращі комедійні серіали 21 століття
Друзі (Friends) 1994–2004
Рейтинг IMDb 8.9
Пройшло не так багато часу після завершення цього серіалу, і стало зрозуміло, що зняти щось подібне не є можливим. І не тільки тому, що всі зірки зійшлися таким чином, що збіг ідеального кастингу, класних жартів та яскравих персонажів вийшов абсолютно унікальним. А ще й тому, що зараз, на тлі гіпертрофованої культури відміни та толерантності, яку кожен використовує, як йому зручно, просто неможливо зібрати подібний склад у тій самій парадигмі. Занадто багато факторів доведеться врахувати, щоб не отримати потік скандалів в медіа та соцмережах щодо гендерного, расового та інших балансів.
Але час не стоїть на місці – все змінюється і еволюціонує. Тому, хтозна, може нові “Друзі” очікують на нас раніше, ніж ми собі уявляємо.
Читайте також: Найкращі голлівудські комедії 90-х років
Сайнфелд (Seinfeld) 1989–1998
Рейтинг IMDb 8.9
Тому що, у певному сенсі, “Друзі” – це “Сайнфелд”, тільки не з 80-х, а з 90-х. Ті самі близькі стосунки друзів, ті самі побутові рутинні проблеми, які подані не в ракурсі драми, а таким чином, щоб з них можна було посміятися в будь-якому куточку планети через універсальність речей, що глядач бачить на екрані.
Навіть сезонів вийшла майже та сама кількість. В принципі, “наступних “Друзів”” ми вже бачили – знову-таки, “Теорія великого вибуху” вдало витримала ту саму концепцію, але створила більш сучасних і яскравих персонажів. Але і під час розквіту “Теорії” до жартів на екрані ставилися легше, і “ображали” вони помітно меншу кількість людей.
Читайте також: Найкращі голлівудські комедії 80-х років
У Філадельфії завжди сонячно (It’s Always Sunny in Philadelphia) 2005–…
Рейтинг IMDb 8.8
Втім, якщо казати про витривалість, то “У Філадельфії завжди сонячно” залишає всіх колег по цеху далеко позаду – вже 16 сезонів (і це явно не межа можливостей).
Четвірка друзів, до яких потім приєднується ексцентричний багатій (Денні Де Віто), є власниками ірландського пабу у Філадельфії. Багатій є також батьком (не дуже відповідальним) двох з чотирьох друзів (близнюки, брат і сестра). Він володіє більшою частиною пабу і спонсорує багато ідей цієї банди, оскільки є таким самим безвідповідальним та самозакоханим шукачем пригод на свою сраку. Ці п’ятеро порушують всі соціальні і моральні норми, як на рівні діалогів, так і на рівні вчинків (за які часто доводиться сплачувати персонажу Де Віто, щоб ніхто з молоді не опинився за ґратами). Група цих недолугих невдах постійно потрапляє в ситуації максимального сорому за те, що відбувається, але чи роблять вони з цього якісь висновки?
Ні.
Летючий цирк Монті Пайтона (Monty Python’s Flying Circus) 1969–1974
Рейтинг IMDb 8.8
Що таке англійський гумор? Ми б дали таке визначення: це коли ти розумієш, що цей жарт – це смішно, але ти не смієшся. Ти смієшся всередині. Це така мозкова активність, де смішно саме мозку, а не легеням, животу і іншим органам. І саме такий гумор пропонує Монті Пайтон глядачам. Звісно, є і простіші жарти, звичні за форматом, прості для розуміння. Але саме на гуморі парадоксу і абсурду, на цьому беззвучному сміху всередині вашої голови побудоване це шоу (і, взагалі, все, що робила ця легендарна група коміків).
Іншими словами, нарешті у цій добірці не ситком.
Зменш свій ентузіазм (Curb Your Enthusiasm) 2000–2024
Рейтинг IMDb 8.8
Приємно бачити, як поступово на зміну доброзичливим чуттєвим серіалам на вершині рейтингу (“Друзі”, “Сайнфелд”) приходять цинічні та брутальні шоу. У цьому серіалі Ларрі Девід виконує функції творця проєкту, сценариста, режисера та виконавчого продюсера. Він також грає і головну роль – сценариста та продюсера Ларрі. А запрошені зірки, які час від часу з’являються в різних епізодах, грають видозмінені певним чином версії самих себе.
Крім цього, часто акторам замість конкретних сценаріїв діалогу видають напрямок розвитку сюжету, а їх безпосередні репліки – результат імпровізації. Таким чином, Ларрі Девід та його оточення і знайомі грають, власне, майже самих себе, а сюжет обертається навколо контакту Ларрі із зовнішнім світом, де люди і їх поведінка його дратують, а отже він періодично потрапляє в неприємні ситуації (де через певні непорозуміння також часто вважають, що він скоїв щось справді погане і неприйнятне).
12 сезонів, які виходили з певними перервами, але залишались актуальними навіть на такій довгій дистанції.
Читайте також: Найкращі чорні комедії всіх часів
Тед Лассо (Ted Lasso) 2020–…
Рейтинг IMDb 8.8
Закриває сімку загальний улюбленець. Хто не любить Теда Лассо? Завжди позитивний, завжди в доброму гуморі (ну, крім стану панічних атак), завжди підтримає, ніколи не розглядає речі з негативного боку.
Після успіху в футболі в США його запрошують в Англію. Є тільки одна невелика обставина: в США футбол американський, а в Англії – звичайний, європейський, те, що самі американці називають соккер. З часом стає зрозуміло, що запрошення спеціаліста, який нічого не розуміє не те що в тактиці і стратегії, а навіть в правилах цієї гри, було ідеєю нової власниці клубу, яка отримала права на ФК Річмонд після розлучення зі своїм дуже багатим чоловіком. Тепер вона хоче потопити команду і клуб, щоб зробити екс-чоловіку максимально боляче, адже він був справжнім фанатом цього бізнесу.
Але хіба можна і надалі бажати такої долі для клубу, коли бачиш завзяття, з яким працює тренер і гравці? Тепер у власниці і її команди нова мета: виграти титул англійської прем’єр-ліги.
Неймовірно позитивний та винахідливий серіал, де знаходиться місце і гумору, і драмі. Після трьох сезонів було оголошено про закриття шоу… але, схоже, публіка не збиралась дозволити авторам зробити це. Четвертий сезон підтверджено офіційно, а отже, Тед Лассо ще не сказав своє останнє слово.
Підтримайте нашу редакцію:
https://send.monobank.ua/jar/92UMWPdbsd
Читайте також:
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom