Не найвідоміші бойовики 80-х без Шварценеггера, Сталлоне, Джекі Чана і Ван Дамма, які, тим не менш, варті перегляду
Всі знають про “Коммандо”, “Рембо” та “Хижака”. Всі бачили “Міцний горішок”, “Термінатора” та “Кривавий спорт”. Але є й інші бойовики 80-х, які варті перегляду, хоча, можливо, вони і не такі відомі. Іноді їх навіть знімали відомі режисери, або у головних ролях були топ-зірки, але все ж вони отримали менше уваги, ніж згадані вище екшн-картини.
Сьогодні згадаємо десять таких бойовиків без головних зірок бойовиків 80-х. Якщо ви теж фанат олдскульних бойовиків і знайшли для себе щось цікаве – підтримайте наш сайт.
Вогонь на ураження (Shoot to Kill) 1988
Режисер Роджер Споттісвуд поставив чимало бойовиків, як комедійних (“Стій, або моя мама стрілятиме”, “Ейр Америка”), так і гостросюжетних (“Шостий день”, “Завтра не помре ніколи”). Цього разу жодної комедії: все починається з невдалої спроби затримки злочинця, який захопив заручників з метою отримати викуп. Він втікає високо у гори і приєднується до групи туристів. Щоб упіймати його, агенту ФБР доводиться взяти в напарники місцевого провідника. Разом вони розпочинають шлях повний небезпеки, адже для агента ФБР (Сідні Пуатьє) дика гірська природа не є звичним середовищем для роботи, а для провідника (Том Беренджер) буде новим досвідом ризикувати загинути не у боротьбі з дикою природою, а у боротьбі з озброєним злочинцем.
Чорний дощ (Black Rain) 1989
У цьому бойовику і трилері режисера Рідлі Скотта двоє напарників супроводжують до Японії гангстера, якого один з них затримав у США після скоєння вбивства. Коли літак прибуває, злочинцю вдається втекти за допомогою своїх місцевих спільників. Тепер затримати японця – справа рук місцевої поліції, але у них нічого не виходить. Тоді американські детективи (Майкл Дуглас і Енді Гарсія) кидаються розслідувати цю справу самі, ігноруючи закон та занурюючись у боротьбу місцевих мафіозних кланів. Такої атмосфери у бойовику ви більше не знайдете, адже Скотт багато у чому повернувся до стилю свого ж фантастичного фільму “Той, що біжить по лезу”.
Ніколи не кажи ніколи (Never Say Never Again) 1983
Шон Коннері – найвідоміший Бонд, а тому він міг собі дозволити навіть знятися у неофіційному фільмі бондіани. Вже після того, як він передав образ агента 007 Роджеру Муру, він ще раз повернувся до цієї ролі у своєрідному ремейку картини “Кульова блискавка” 1965 року, у якій грав він сам. Але тепер, двадцять років потому, динаміки та самоіронії у фільмі помітно більше. До того ж, тут шалений зірковий акторський склад: Макс фон Сюдов, Кім Бейсінгер, Барбара Каррера, Клаус Марія Брандауер і Ровен Аткінсон (так, саме його ви бачите на фото праворуч – і, ні, він грає не містера Біна і не Джонні Інгліша).
Стеження (Stakeout) 1987
У цьому комедійному бойовику двоє покараних за провалене завдання напарників стежать за будинком, куди потенційно може повернутися небезпечний злочинець. Він втік із в’язниці, а у будинку цьому живе його подруга. Одному з напарників сподобалась ця жінка настільки, що поступово він розуміє, що закохався. І от, коли він вирішує піти з нею на контакт і зізнатися в почуттях, злочинець повертається додому. Тепер небезпека загрожує всім. У ролях напарників Річард Дрейфус і Еміліо Естевес, а чарівну жінку зіграла Медлін Стоу.
Придорожній заклад (Будинок біля дороги) (Road House) 1989
У 2024 році, через 35 років після оригінального фільму, вийшов ремейк цього бойовика з Джейком Джилленголом і Конором Макгрегором. А в оригінальній стрічці в ролі викидайла на екрані сяяв Патрік Свейзі. Він починає приводити до ладу справи у барі в невеличкому місті в штаті Міссурі. Але йому доведеться зробити набагато більше, оскільки він зачепив людей місцевої мафії, що тримає все місто у страху. Тепер потрібно або позбутися рекетира і його людей, або померти – третьої опції в таких історіях не існує.
К-9 – Собача робота (K-9) 1989
Там, де Джеймс Белуші, там, звісно, комедія. У поліцейського з’являється напарник – розкішна овчарка Джеррі Лі. Оскільки з людьми він нормально співпрацювати не може, саме собака тепер його помічник у справі проти наркодилера. Але і у собаки дуже норовливий характер. Тому пройде чимало часу, поки ці двоє зможуть ефективно працювати разом. Але коли цей час настає – начувайтесь, бандюки. Ікла правосуддя йдуть по вас.
Втеча (Runaway) 1984
Тут відразу дві культові постаті: ледь на найкращі вуса у кіно – Том Селлек, та басист гурту KISS – Джин Сіммонс. Останній, звісно ж, в ролі поганця (бо складно грати детектива поліції, коли в тебе таке обличчя).
Може здатися, що це якийсь треш категорії “Б” (і почасти так і є, звісно), але насправді, сценаристом і режисером виступив Майкл Крайтон – людина, яка написала книгу “Парк юрського періоду” та багато інших бестселерів, які згодом екранізували (а також першою створила “Світ Дикого Заходу” для ТБ ще у 70-х). Тому кіно доволі напружене і винахідливе. У майбутньому на благо людства працює чимало роботів. Деякі з них виходять з-під контролю – їх знаходять і знешкоджують напарники, головні герої фільму (Селлек і Синтія Родс). Але тепер з’являються особливо небезпечні роботи, за створенням яких стоїть доктор Чарльз Лютер (Сіммонс) – вони можуть стріляти самонавідними ракетами, інші є роботами-камікадзе, а найстрашніші – роботи-павуки, які атакують жертву і вводять голку з отрутою. Здолати цілу армію таких роботів – надскладне завдання…
Встигнути до опівночі (Midnight Run) 1988
Роберт Де Ніро грає мисливця за головами – колишній коп, він майстер розшуку та затримання злочинців, за що отримує чималі гроші. Нове замовлення – колишній бухгалтер мафії, який вкрав їх гроші. Сума винагороди чимала, об’єкт – людина інтелігентна, завдання видається вкрай простим. Але крім головного героя за цією людиною полюють гангстери, ФБР та навіть конкурент, адже великі гроші приваблюють всіх. Чудовий сплав комедії та пригодницького бойовика – крім Де Ніро тут також задіяні Чарльз Гродін, Джон Ештон та Денніс Фаріна.
Найманий убивця (The Killer) 1989
Трохи азіатського кіно. Джон Ву став відомим у Голлівуді завдяки бойовикам “Без обличчя” та “Місія нездійсненна 2”. Але це не найкращі його роботи. Найкращі його бойовики – це симфонія перестрілок у слоу-мо часів роботи у Гонконгу. Професійний кілер (Чоу Юньфат) випадково засліплює співачку, стріляючи надто близько до її обличчя. Він замотує їй очі своїм шарфом, який пізніше і допомагає її ідентифікувати, коли він виручає її у біді. Втім, він відчуває себе винним за те, що відбулося і приймає рішення вийти на ще одну останню справу, щоб забезпечити дівчину грошима на операцію.
Світле майбутнє (Ying hung boon sik) 1986
Закінчимо ще одним бойовиком від Джона Ву з Чоу Юньфатом у головній ролі. Тут все майже як у “Люксембург, Люксембург”: один брат мафіозі, інший збирається вступити до поліцейської академії. Тільки далі все значно серйозніше (і навіть трагічніше): батько просить сина покінчити зі злочинним світом заради іншого брата і родини. Той погоджується, але розірвати старі зв’язки дуже непросто. Фільм набув шаленої популярності в Азії, але в Україні не став відомим, хоча однозначно вартий перегляду.
Читайте також:
Найкращі “погані” бойовики 80-х: олдскульні фільми категорії “Б”, які варто подивитись
Найкращі олдскульні бойовики, які настільки погані, що аж класні
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom