Найкращі фільми з Едрієном Броуді
Едрієн Броуді до 50 років вже має близько 50 ролей у кіно. Він наймолодший актор в історії, який отримав Оскар за головну чоловічу роль, у нього є також нагорода Сезар за те саме (що дуже рідко трапляється з американськими акторами). Він знімається у стрічках будь-яких жанрів та стилів, обмежень для нього просто немає – і при цьому він завжди максимально занурений у свій образ.
Сьогодні ми згадуємо найкращі фільми та серіали з актором. При цьому ми включаємо до добірки ті роботи, де у Броуді достатньо ігрового часу на екрані, навіть якщо роль другорядна. Якщо навіть це не найсильніший фільм, але роль актора там потужна та цікава, ми розглянемо цю стрічку. І навпаки, якщо роль не надто велика, але фільм дуже хороший – ми не оминемо його своєю увагою.
Отже, kinowar.com презентує найкращі фільми з Едрієном Броуді. Оскільки рекламні доходи зараз дорівнюють приблизно нулю, будемо вдячні, якщо підтримаєте наш проект (але тільки після підтримки ЗСУ).
Опівночі в Парижі (Midnight in Paris) 2011
М’яка романтична комедія Вуді Аллена про стереотип мислення “раніше було краще”. Американський сценарист приїжджає до Парижу з нареченою та її батьками у пошуках натхнення. Одного разу вночі він випадково потрапляє у портал до минулого, де зустрічає найвеличніших митців людства – письменників, художників, музикантів. Едрієн Броуді грає Сальвадора Далі – і це точне влучення в ціль. Серйозний вираз обличчя актора змушує людей сприймати його як інтелігентного драматичного актора – і хоча це так і є, він не втрачає можливості повеселитися на знімальному майданчику.
Брати Блум (The Brothers Bloom) 2008
Усі люблять легкі фільми про елегантних шахраїв, які обманюють інших людей і забирають у них гроші, але роблять це без насильства та стильно. Звісно, в реальному житті так не буває, але це ж кіно. Тому і історія про двох братів, яких грають Броуді та Марк Руффало, сприймається легко та із задоволенням. Шахраї працюють по всьому світі та ретельно готують свої схеми з урахуванням того, що й жертва не повинна страждати, адже кожен має отримати те, що хотів. Одного разу вони втягують у авантюру багату спадкоємницю (Рейчел Вайс) та відправляються у тривалу подорож…
«Французький вісник» від «Ліберті, Канзас Івнінґ Сан» (The French Dispatch) 2021
Броуді багато співпрацює з Весом Андерсоном, тому деякі ролі навіть трохи схожі між собою (як, власне, і самі фільми Андерсона). У останньому фільмі режисера він грає підприємливого продюсера, який розгледів талант у божевільному злочинці, який перебуває у тюремному ув’язненні (Бенісіо Дель Торо). Сподіваючись створити власного Ван Гога (тільки ще за його життя), він всіляко стимулює художника на творчість (а це не просто). Але й у художника є підтримка – його одночасно тюремна наглядачка і ню-модель (Леа Сейду). І все це лише одна із новел у цьому фільмі, кожна з яких включає з десяток найвідоміших і найулюбленіших акторів.
Гострі картузи (Peaky Blinders) 2013–2022
Броуді приймав участь тільки у одному з сезонів “Гострих картузів”, але він має право на те, щоб вважатися одним з головних його персонажів поряд з братами Шелбі, тіткою Поллі та Алфі Соломонсом. Таку лякаючу постать ще пошукати. Вже перша сцена зустрічі Томаса Шелбі (Кілліан Мерфі) та Луки Чангретти вражає настільки, що стає зрозуміло: такого супротивника у “Картузів” ще не було, на сцені з’являється справжня італійська мафія, та ще й кровною образою. І хтозна, з такими ворогами сезон може стати останнім.
Поїзд до Дарджилінга (The Darjeeling Limited) 2007
Троє братів вирушають у подорож Індією. Старший брат не зізнається у справжній меті цієї поїздки – це, звісно, духовне просвітлення (бо що ще можна робити у Індії). Воно їм знадобиться, адже як часто буває у дорослих родичів, між ними хоча є немає відкритої ворожнечі, але й порозуміння не вистачає. Як завжди у Веса Андерсона, це трохи кумедно, трохи сумно (брати не бачились від похорон батька, а їдуть вони у монастир, яким керує мати), трохи по-філософськи та вистачає на декілька переглядів.
Час перемагати: Піднесення династії Лейкерс (Winning Time: The Rise of the Lakers Dynasty) 2022-…
Свіжий перформанс від Броуді, який вкотре доводить, який він майстер і хамелеон. Він грає Пета Райлі, тренера Лос-Анджелес Лейкерс, з якими він досяг найбільших своїх кар’єрних успіхів у НБА. Але це було трохи згодом – а поки що він тільки шукає свій шлях після завершення кар’єри гравця. І хоча у серіалі ще багато головних персонажів та класних акторів (Джон Сі Райлі у ролі ексцентричного боса, який досягає будь-якої мети, Трейсі Леттс у ролі головного тренера-революціонера, Джейсон Сіґел у ролі його нерішучого помічника, Джейсон Кларк у образі колишньої ікони-гравця і екс-тренера команди, молодий Квінсі Ісайя у ролі Меджика Джонсона та “досвідчений новачок” Соломон Г’юз у образі Каріма Абдул-Джаббара), Броуді постійно залишається у зоні уваги глядача. Тим більше, що у наступних сезонах на нього чекає більше ефірного часу та статусу.
Кінг Конг (King Kong) 2005
Пітера Джексона люблять та поважають за сагу “Володар перснів” (і цілком заслужено), але варто відзначити ще одну велику його роботу – “Кінг Конг”. На той момент було вже дуже багато запусків та перезапусків історії гігантського монстра (і після того вже також було), але Джексон як істинний художник знайшов свій спосіб зробити це унікально та релевантно. Він повернувся до часів першого фільму у якості епохи, але при цьому використав усі технічні засоби, що були у наявності, щоб зробити картинку вражаючою. І звісно, йому стали у нагоді і чудові актори – Наомі Воттс, Джек Блек та звісно ж, Едрієн Броуді.
Вчитель на заміну (Detachment) 2011
Вчитель отримує тимчасове призначення. Він буде виконувати роботу на заміні у неблагополучній школі, і за цей короткий час йому потрібно достукатися до учнів, намагатися пробитися до зони їх уваги, примусити слухати те, що він їм розповідає. Колись фільм із приблизно такою схемою (і схожою назвою) вже виходив – у головній ролі тоді був Том Беренджер, але він використовував цю роботу як прикриття для виконання місії по викриттю небезпечних злочинців, а сам він був найманцем зі стажем. А отже і методи у повсякденній роботі вчителя він використовував зовсім не ті, що використовує Броуді у цьому фільмі.
Готель «Ґранд Будапешт» (The Grand Budapest Hotel) 2014
Остання зі стрічок Веса Андерсона у нашому списку – і мабуть, одна з найулюбленіших у публіки. Історія чудернацького готеля, де керуючий особисто опікується найважливішими гостями (а точніше заможніми віковими панянками), а усі інші співробітники повинні витримувати найвищі стандарти заради самої культури ведення справ, де є зв’язок з мережею керуючих готелями по всьому світу, де є боротьба за спадок однієї з постійних відвідувачок з небезпечними мафіозними суб’єктами і де все змінюється, коли починається війна, яка поступово стосується кожного.
Піджак (The Jacket) 2005
Солдат повертається додому і допомагає жінці і її донці з авто. Після цього він сідає у попутну автівку – наступними подіями, які він пам’ятає, є звинувачення у вбивстві копа, який цю автівку зупинив. Оскільки він страждає від втрати пам’яті, суд змінює запобіжний захід на перебування у психіатричній клініці. Але від цього не стає легше: лікар намагається дістати з персонажа Броуді щось таке, що він сам не відчуває. На межі психологічного трилера та містичного детективу персонажі Едрієна Броуді, Кіри Найтлі, Денієла Крейґа та Кріса Крістоферсона взаємодіють одне з одним у спробі зрозуміти, що тут взагалі відбувається.
Тонка червона лінія (The Thin Red Line) 1998
Війна стала однією з тем до яких повернувся режисер Терренс Малік після двадцятирічної перерви. Події напружених місяців баталій на Тихоокеанському фронті розкриті за допомогою персонажів звичайних солдат та офіцерів, які поступово забувають, навіщо вони прийшли сюди воювати та чи має це все взагалі сенс. Броуді грає одного з багатьох вояків, які тримають оборону з останніх сил.
Піаніст (The Pianist) 2002
Ця роль стала справжнім проривом для Едрієна Броуді. Не настільки важливо, що він отримав за неї Оскара та Сезар – набагато важливішим є те, що він з’явився на мапі сучасного кінематографу. Втілення образу піаніста Владислава Шпільмана стає у певному сенсі автобіографічним для режисера Романа Поланського, а для самого Броуді також близьким за походженням його батьків, польських євреїв. Варшавське гетто стає справжнім пеклом на Землі – видатний піаніст свого часу змушений спостерігати за цим з вікна, розуміючи, що він також приречений. Один з найпотужніших фільмів про часи Другої світової.
Дивіться також:
Найкращі (та найгірші) фільми Ідріса Ельби
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom