Найкращі фільми режисера Девіда О. Рассела
Девід О. Рассел знімає “звичайне” кіно. Не артхаус, не хитрі пересування взад-вперед часовими лініями з флешбеками та флешфорвардами, не тонкі підтексти, які не розуміє ніхто (включно з самим режисером), а звичайні історії, де є початок і є кінець. Але виявляється, що знімати таке кіно і бути цікавим для глядача дуже складно. Саме тому такі популярні Стівен Спілберг, Мартін Скорсезе, Френсіс Форд Коппола та багато інших “звичайних” режисерів.
Звісно, ми кажемо це не для того, щоб якось применшити значення кіно “незвичайного”. Врешті-решт, глядачу потрібні різні жанри, типи, формати, стилі, напрямки кіно. Просто іноді після нескінченних самокопань і пошуків таємних смислів хочеться сісти і подивитися просту історію, яка викликає прості, але такі важливі емоції – радість, журбу, ненависть, захоплення. “Звичайне” не значить банальне або примітивне. Розповісти історію простими словами (чи у випадку кіно, образами) – це складна задача. І саме тому фільми Девіда О. Рассела так полюбилися глядачам.
У фільмах режисера часто можна побачити одні й ті самі обличчя – Крістіана Бейла, Дженніфер Лоуренс, Бредлі Купера, Роберта Де Ніро. Лоуренс зізнавалася, що коли їх з Купером, Бейлом та Расселом поховають під однією могильною плитою, вона не буде проти (у тому сенсі, що вона радіє новим шансам співпрацювати з цією компанією артистів і не бачить проблеми зробити це ще багато разів). І якщо чесно, то ми також у цьому проблеми не бачимо.
Отже, kinowar.com представляє 5 найкращих фільмів режисера Девіда О. Рассела. Оскільки після початку повномасштабного вторгнення рекламні доходи впали до нуля, будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш сайт за посиланням (але тільки після того, як ви підтримаєте ЗСУ).
Джой (Joy) 2015
Після “Американської афери”, “Збірки промінців надії” та “Бійця” всі очікували чогось неймовірного. До того ж, традиційно для Рассела, у стрічки був потужний акторський склад: Дженніфер Лоуренс, Роберт Де Ніро, Бредлі Купер, Едгар Рамірес, Ізабелла Росселліні та Вірджинія Медсен. І картина вийшла класною – тут було всього потроху, комедії, драми, пригодницького кіно і навіть біографічної історії. Втім, надмірні очікування завжди завдають шкоди тому, що глядач бачить насправді, тому фільм зустріли досить прохолодно.
Лоуренс грає Джой Мангано, як то кажуть, селф-мейд бізнес-вумен, яка не просто вміла заробляти гроші, а створювала для цього все з нуля, коли представляла світу свій новий винахід. Тепер кумедно на це дивитись, але на ті часи телемагазин реально працював (більш того, принаймні частина речей у ньому була дійсно корисною, адже зараз коли дивишся фільм, не можеш позбавитися відчуття, що вся історія успіху Джой буде побудована на махінаціях та обмані, бо це ж телемагазин, у ньому намагаються втюхати тобі будь-яке лайно, аби ти дістав гроші). Та найбільша боротьба була навіть не з ринком чи споживачами, Джой довелося стати справжнім лідером у власній великій родині, аби не пасти задніх у побудові власного життя. Іронічна, але душевна історія справжньої дружби, боротьби за своє та викривлення сприйняття тієї самої “американської мрії”.
Три королі (Three Kings) 1999
Мабуть, перший помітний успіх Девіда О. Рассела. Цікаво, що з зіркового складу цього фільму далі з режисером ніхто, крім Волберга, не співпрацював (все ж таки, хімія між людьми, особливо творчими – складна річ). Джордж Клуні, Марк Волберг та Ice Cube (саме той, який с Dr. Dre започаткував реп-гурт N.W.A.) у фірмовій суміші Рассела – трохи комедії, трохи драми, трохи пригод, а цього разу ще й трохи бойовика (адже обставини зобовязують, події розвиваються на тлі деокупації Іраку).
Отже, американці святкують перемогу, але командиру (Клуні) та трьом його бійцям посміхається фортуна і вони вимушені продовжити активні дії. До їх рук потрапляє карта, де позначено місцезнаходження золота, яке військо Саддама награбувало в Кувейті. Солдати йдуть в самоволку, і тепер, щоб отримати золото, вони ризикують, адже доведеться порушити перемир’я…
Збірка промінців надії (Silver Linings Playbook) 2012
Це був великий успіх для режисера і команди, адже фільм спіткав і фінансовий успіх, і захоплення глядачів і критиків. Вісім номінацій на Оскар, дві у самого Рассела – за режисуру і сценарій (до речі, загалом у нього п’ять номінацій на Оскар – ще дві за “Американську аферу” і одна за “Бійця”). Фільм також номінувався на кращий фільм року, але головною триумфаторкою стала зовсім ще юна Дженніфер Лоуренс – вона отримала статуетку за головну жіночу роль.
“Звичайна” історія від Рассела була подана у незвичному ключі, це було щось по-справжньому свіже. По-перше, у обох головних героїв (Лоуренс і Бредлі) психічні розлади на тлі попередніх стосунків. Вони намагаються повернутися у нормальне життя, але ці самі розлади активно цьому заважають. По-друге, шляхом до усвідомлення свого справжнього “я” стає танцювальний конкурс. А по-третє, тут є дуже нетиповий Де Ніро, який перевтілився у незвично розгублений образ доброго, але недолугого батька головного героя, який додає і проблем усім учасникам, і додаткової дивакуватості тому, що відбувається. Оскільки вже декілька років на той момент був присутній стереотип про те, що найкращі роки і ролі Де Ніро вже позаду, цей фільм було знято дуже вчасно. Роберт навіть отримав номінацію на Оскар – попередня в нього була двадцять років тому (за “Мис страху”).
Американська афера (American Hustle) 2013
Крістіан Бейл, Бредлі Купер, Емі Адамс, Джеремі Реннер, Дженніфер Лоуренс – знов зірковий склад у головних ролях. На другорядних ролях також помітні персонажі Луї Сі Кей, Майкл Пенья, Шей Віґем та знов-таки Роберт Де Ніро. Бейл знов набрав вагу, для того щоб бути самовпевненим шахраєм з харизматичним пузиком.
Тут все починається з афер і ними продовжується. Солодка парочка з двох аферистів (Бейл і Адамс) зустрічають одне одного і тепер ведуть справи разом. На жаль, якими б вони не були талановитими та розважливими, їх накриває ФБР задля того, щоб задіяти у великій грі. Ціль – корумповані політики та мафія. Отже тепер шахраям доведеться розробити та втілити в життя велику аферу. При цьому на заваді не тільки мафія, але й колишня дружина головного героя, яка постійно сплутує карти, та величезне его агента ФБР (Купер), яке також заважає і операції, і спокійному життю двох закоханих аферистів. Крім того, коли персонаж Бейла поступово зближується з політиком, проти якого він грає разом з ФБР, у нього виникає до цього чоловіка симпатія – тож його починає мучити совість…
Боєць (The Fighter) 2010
Найкращий фільм Девіда О. Рассела, на нашу глибоко суб’єктивну думку. За реальною історією боксера Міккі Ворда (Марк Волберг) та його старшого брата, також боксера, Діккі Еклунда. Коли переглядаєш відео реальних поєдинків Ворда після фільму, перебуваєш у шоці від обсягу роботи режисера та оператора, а також постановників боїв, адже подібність максимальна (частково це можна побачити наприкінці власне фільму). Те саме з типажами акторів – кастинг проведено ідеально.
Старший брат Ворда пройшов через багато випробувань у житті, найважчим з яких стала наркозалежність. Незважаючи на це, саме він став тим тренером, який привів його до успіху. Перевтілення Бейла захоплює і жахає одночасно: крім того, що він суттєво скинув вагу (до цього ми вже звикли), він максимально трансформувався у навіженого чудирнацького екс-бійця, який колись був на піку форми, а тепер викликає чи то співчуття, чи то відразу.
Компліменти усім іншим акторам, Емі Адамс та Марку Волбергу, але, мабуть, ще більше Меліссі Лео, яка зіграла матір боксерів. Тема складних відносин у родині, особливо з батьками, присутня майже у кожному фільмі Рассела – у цій стрічці мати також знаходиться у певний період у диапазоні від захисниці синів до диявола. Акторка отримала цілком заслужений Оскар, як і Крістіан Бейл.
Читайте також:
Найкращі фільми Клінта Іствуда
Найкращі фільми Демієна Шазелла
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom