Фільми, які навчають як правильно продавати
Мистецтво продажу – винятково цінна навичка. Якщо людина вміє продавати, її кар’єра може розвиватися нескінченно. Бо якщо вона вміє продавати сірники, це означає, що вона продасть і кондиціонери, і запчастини, і вагони з вугіллям, і літак, і яхту, і елітну нерухомість. Якщо менеджер з продажу подолав рівень продажу чогось фізичного, то він продаватиме ідеї, запускатиме стартапи, отримуватиме інвестиції, продаватиме стратегію та бачення. Навичка продажу видозмінюється та еволюціонує нескінченно. Якщо ви його опанували, ваше життя в бізнесі (та й за його межами) може стати помітно легшим.
Ми склали добірку всього із п’яти фільмів. Зазвичай для таких профільних тем ми беремо 10-20 фільмів, але сьогодні ми вирішили бути суворішими у відборі картин. Ми хочемо згадати ті роботи, де продаж, техніка продажу, менеджери з продажу є наріжним каменем розповіді, де все дійство побудоване навколо цього, де розкриваються секрети успішних продажів, де демонструються різні прикладні техніки (нехай і з часткою художнього переосмислення). Не всі ці фільми можна використовувати як посібник з продажу. І точно не всі методи, які використовуються персонажами цих фільмів, ми схвалюємо. Але спостерігати за тим, як герої цих стрічок продають – суцільне задоволення.
Отже, kinowar.com представляє 5 найкращих фільмів для менеджерів із продажу. Підтримайте нас внеском, якщо ця добірка буде для вас корисною.
Гленґаррі Глен Росс (Американці) (Ділки) (Glengarry Glen Ross) 1992
Зірковий акторський ансамбль – лише одна з визначних складових цього фільму. Аль Пачіно, Кевін Спейсі, Джек Леммон, Алан Аркін, Ед Гарріс, Джонатан Прайс і Алек Болдвін, який з’являється у фільмі хвилин на десять, але видає одну з найкращих ролей у своїй кар’єрі.
Він починає жорсткий курс продажника. Дія відбувається у фірмі з продажу нерухомості, ділянок землі під елітну забудову. Четверо продавців (Пачіно, Аркін, Леммон та Гарріс) – люди досвідчені і в бізнесі давно. Але останнім часом бізнес не йде, деякі не можуть укласти жодного контракту за місяць. Боси фірми вирішують налагодити справи та відправити зовнішнього спікера для мотивації.
Болдвін видає спіч такої сили, що це стає одним із найяскравіших епізодів картини (а для багатьох глядачів – найяскравішим). Він возить дорослих людей обличчям по столу, не бажає чути жодних контраргументів, нагадує їм усі їхні слабкі сторони, ігнорує скарги на погані наведення на потенційних покупців і просто принижує продавців, переходячи на особистості, використовуючи мат, не соромлячись жодних тем. Чи спрацював цей спіч? О, так. Чи спрацював він у правильному напрямку? Дізнаєтесь, якщо подивитесь цей чудовий фільм.
Ті, хто працював чи працює у продажах, знає, що копняк під зад у потрібний момент – робочий інструмент. Але де межа між мотивуючим стусаном і демотивуючим ударом під дих? Чи перейшов її Болдвін?
Продавці починають працювати, і тут перед нами розкриваються і техніки дзвінка клієнту та призначення зустрічей, і акторська майстерність, коли продажники зображують ситуації, яких насправді немає, і манера спілкування з покупцем, і прийоми для того, щоб утримати його увагу, і індивідуальний стиль кожного. Без успіху в такій справі не обійтися. Але моменту удачі передує наполеглива праця, винагородою за яку стають навіть не гроші, а відчуття власної значущості, свого призначення у світі дорослих людей, коли вдається закрити угоду.
Бойлерна (Котельня) (У топці) (Boiler Room) 2000
Все вірно, на кадрі праворуч Він Дізель – він знімався не лише у “Форсажах” та “Трьох Іксах”.
У цій драмі молодий хлопець, який хоче довести батькові, що може знайти гідну роботу, приєднується до місцевої брокерської контори. Його починають навчати азам, методу холодних дзвінків, а пізніше на юного падавана чекає іспит. Поступово він усвідомлює, що бізнес, яким займається фірма, не є законним. Брокери створюють штучний попит на акції, щоб потрібні гравці заробили гроші на втратах інвесторів. Паралельно цією фірмою цікавиться і ФБР, як і персоналією головного героя.
Відсилання до фільму “Уолл-стріт” з Майклом Дугласом, швидке просування до кар’єрного успіху, солодке багате життя та ціна, яку неминуче доведеться заплатити за це перебування у казці.
В одній з головних ролей також зайнятий Бен Аффлек.
Хлопче, ти влип (Suckers) 1999
Чесно кажучи, саме через цей не надто відомий фільм ми й вирішили зробити цю добірку. Тому що це, по суті, підручник того, як має працювати справжній менеджер з продажу.
В цій стрічці продають машини. Це складно. Але головному герою доводиться трудитися, щоб бути гідним своєї нареченої, славної дівчини, яка всіляко підтримує його. Чого не скажеш про боса, класичного “поганого начальника”, який тішиться своєю владою, грошима і принижує продавців-невдах за першої нагоди.
Але при цьому бос – справжній профі у продажах. Він пояснює молодому хлопцю всі основи: як розмовляти з клієнтом, як їх чіпляти, чого в жодному разі не можна робити, як вести їх до машини, як розпочати розмову. І повірте, це справжні цінні вказівки. Схоже, сценарист знає про техніку продажу з власного досвіду.
Незважаючи на практично невідомий акторський склад і малий бюджет, фільм цінний не лише викладеними в доступній формі прийомами техніки продажу, але й непоганим сценарієм і помітною кількістю класного гумору.
Вовк з Уолл-стріт (The Wolf of Wall Street) 2013
За реальною історією Джордана Белфорта.
У юному віці персонаж Ді Капріо прийшов на Уолл-стріт, щоб стати успішним брокером. Але все зламав чорний понеділок, криза 1987 року, яка позначилася не лише на США, а й на усій світовій економіці. Тепер Белфорту довелося піти в маленьку фірму, що торгує дрібними акціями. І ось тут талант продажника головного героя розкрився повною мірою.
Виявилось, що на дрібних акціях можна мати більші прибутки. А якщо вміло шахраювати, то й надприбутки. Белфорт та його новий друг (Джона Гілл) відкривають власну фірму. Паралельно зростанню бізнесу вони вбивають власне життя за допомогою звичного для таких гуляк шкідливих звичок – наркотики, повії (включаючи дуже дешевих), алкоголь і нескінченний адреналін. Незабаром таким яскравим життям зацікавилось ФБР.
Ми абсолютно точно не рекомендуємо діяти тими ж методами, що Белфорт, але певні техніки продажів – як особистих, так і телефонних – з картини можна запозичити. І що ми точно порадимо, це подивитися цю картину Мартіна Скорсезе, в якій, до того ж, першу свою велику роль зіграла Марго Роббі.
Джеррі Магуайер (Jerry Maguire) 1996
Головний герой цього фільму був настільки сумлінним продажником, що спробував змінити філософію компанії, відійшовши від гонки за прибутком і виявивши більше поваги та уваги до клієнтів. За що його і звільнили.
У підсумку персонажу Тома Круза довелося переманювати клієнтів, яких він обслуговував, на свій бік – до своєї приватної практики. Жорсткий бос встигає відібрати всю клієнтуру, зателефонувавши раніше чи паралельно і пообіцявши кращі умови, але одного Магуайр все ж таки перехопив. Це гіперактивний та ексцентричний герой Куби Гудінга-молодшого, з яким Джеррі ще доведеться помучитися.
Крім культової вже фрази “Show Me The Money!”, фільм також допомагає розкрити прийоми спілкування з клієнтами. Ви не завжди продаєте товар, іноді продавати потрібно сервіс, що особливо складно при плануванні довгострокового трудового співробітництва. Агент поєднує у собі масу навичок як продажу, так і клієнт-сервісу. І якщо він профі, як фахівець, то клієнти залишаться з ним навіть у тому випадку, коли конкуренти запропонують кращі фінансові умови. Тому що робота з клієнтом – це не бездумна гонитва за прибутком, це побудова стосунків.
Читайте також:
Найкращі фільми, побудовані на одних лише розмовах
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom