Найкращі комедійні серіали 21 століття (на даний момент)
Комедійні серіали, місце, куди можна втекти від важких реалій життя. Або просто розслабитися та гарно провести час. Коли бачиш добірку найкращих комедійних серіалів, автоматично в сотий раз стикаєшся з “Друзями” та “Альфом”. Але крім цих видатних проектів є й інші, чи не так? Тому ми вирішили розглянути ті шоу, які почали виходити не пізніше початку 21 століття, щоб охопити щось більш нове – те, що, можливо, деякі глядачі ще не бачили.
Порядок розташування не має значення.
Якщо у вас є можливість підтримати наш сайт – будемо вдячні будь-яким внескам (за посиланням).
Тед Лассо (Ted Lasso) 2020–…
Максимально позитивний комедійний серіал – те, чого не вистачає телебаченню (або стрімінгам) у наші дні. Головний герой – тренер з американського футболу, який зробив своїх хлопців у США чемпіонами і тепер погодився на пропозицію з Англії… очолити футбольний клуб (тобто, у термінології американців, клуб, що грає у соккер). Він не має уяви не те що про тактичні хитрощі, а навіть про правила гри. Чому ж клуб з АПЛ (вищий дивізіон британського футболу) його запросив? Тому що його власниця отримала цей актив після розлучення і тепер хоче завдати колишньому чоловікові максимального морального удару. Але тренер не такий вже і простий, як це здається після першого з ним знайомства – незважаючи на зовнішню м’якість, він має незламний характер (за рахунок все того ж максимального позитиву).
Чудова комедійна складова у другому сезоні доповнюється справжньою досить тонкою драмою – сподіваємось, у третьому сезоні, який може стати заключним, рівень буде витримано. Потужні акторські роботи – Джейсон Судейкіс (мабуть, найкраща його роль), Ганна Воддінгам, Джуно Темпл, Брендан Хант, Бретт Голдштейн та Нік Мохаммед (головний сюрприз другого сезону).
Вбивства в одній будівлі (У будинку одні вбивства, Only Murders in the Building) 2021–…
Стара гвардія все ще здатна продемонструвати, на що вона здатна. Ветерани комедійного цеху Стів Мартін та Мартін Шорт (76 і 72 роки відповідно) несподівано видають суперхіт, абсолютно релевантний поточному часу (і вони не просто є обличчям серіалу, вони обидва у продюсерах, а Стів Мартін ще й один з авторів шоу). Чудове поєднання детективу і комедії, коли жоден з цих жанрів не є другорядним – це цікаво спостерігати як детектив і дуже смішно переглядати як комедію. Третьою подругою на екрані стає Селена Гомес (на момент першого сезону їй ще не було тридцяти), яка є містком не тільки до молодої аудиторії, але й до нескінченного потоку жартів про відношення двох старих з технологіями, соціальними мережами та іншими атрибутами сучасного світу.
Втім, ветерани не відірвані від технологій – вони захоплені подкастами у жанрі тру крайм (тобто розслідування або розповідь про реальні злочини), і коли в будівлі, де вони втрьох живуть, когось вбивають, вони вирішують зробити власний тру крайм подкаст (а паралельно і з’ясувати, хто вбивця). В першому сезоні серед акторського складу присутній навіть Стінг (і це дуже смішно), у другому додали Емі Шумер, Кару Делевінь та легендарну Ширлі Маклейн (до речі, їй 88).
Метод Комінськи (The Kominsky Method) 2018–2021
І ще одне шоу ветеранів. Через це спочатку багатьом глядачам здається, мовляв, та про що вони там можуть жартувати, хіба що про власні болячки та лікарів. Частково так і є, звісно, але якщо ви почнете дивитися першу серію, відірватися вже не зможете, настільки це розумна, тонка та чіпляюча комедія. Майкл Дуглас та Алан Аркін – центральний дует двох друзів з кіноіндустрії, зіркові дні яких вже позаду. Персонаж Дугласу тепер знімається хіба що в епізодах, а основне його заняття – уроки акторської майстерності. Оскільки учні теж не зіркові, йому потрібно докладати чимало зусиль, щоб вичавити з них хоч якісь емоції та навички. Його друг (Аркін) – його агент, який вічність живе разом зі своєю дружиною і намагається змусити свого товариша не втрачати жагу до життя. І коли той зустрічає жінку, ми бачимо, що багато проблем та переживань людей 70+ та 80+ дуже схожі на те, що відбувається з людьми 20+, 30+, 40+… (іншими словами, не ліками та лікарями єдиними).
Три сезони, які однакові за потужністю (ще один плюс цього серіалу, адже зазвичай після дебютного сезону шоу втрачають у якості майже миттєво).
Теорія великого вибуху (The Big Bang Theory) 2007–2019
У цьому списку немає “Друзів”, але є інше шоу, яке з ними постійно порівнюють та без якого важко було б уявити список найкращого у комедійних серіалах. Крім того, “Теорія великого вибуху” фактично стала закриттям ери класичних ситкомів (мабуть, що на краще, адже усьому рано чи пізно приходить кінець). Четверо юних вчених (майбутніх вчених) живуть в одній квартирі для зйомок ситкому і товаришують з симпатичною Пенні (а вона максимально далека від науки). Всі четверо – сором’язливі задроти з індивідуальними прибабахами (і чемпіон тут, звичайно, Шелдон), але поступово відносини з дівчатами приваблюють ї цих хлопаків.
12 сезонів в ефірі – чим не свідчення того, що жарти дійсно вдалі, а *сарказм* доречний та вловимий. Крім того, спіноф вже 5 сезонів розповідає про дитинство найбільш яскравого персонажу шоу.
Кремнієва долина (Silicon Valley) 2014–2019
Зважаючи на популярність таємничої сфери IT, комедійне шоу про її представників не могло не з’явитися. Шестеро молодих людей створили власну компанію у Мецці технологій та красивого (чи принаймні, дуже дорогого) життя – Кремнієвій долині. Шляхом збору та перевірки ідей вони врешті-решт приходять до того, що може принести їм успіх: надпотужного стискання відео без втрати якості. Їх винахід може профінансувати багатий, але безпринципний мільярдер, тому колеги відмовляються від його підтримки та засновують свій бізнес – і вирушають у нескінченну подорож зі всіма його хворобами росту, помилками та розчаруваннями.
Найбільш відомий з шести акторів, що грають стартаперів, мабуть Кумейл Нанджіані (останнім часом ви бачили його у “Вічних” та “Обі-Ван Кенобі”). Інші (Томас Міддлдітч, Ті Джей Міллер, Мартін Старр, Зак Вудс, Аманда Крю) здебільшого знімаються у комедіях та комедійних серіалах (деякі з яких ви ще побачите нижче).
Леся+Рома (2005–2006)
Легендарний вже український серіал (адаптація канадського формату). У середині 2000-х було не так багато самобутніх українських проектів – по-перше, багато шоу робили або у співробітництві з росією, або з прицілом на російський ринок, а по-друге, було надто багато лінійного копіювання того, що ми бачили на західному ТБ. Тому актуальних серіалів про українське сьогодення, особливо комедійних, майже не було.
“Леся+Рома” став таким проектом за рахунок легкості підходу. Немає сюжетних хитросплетінь та глибинних опрацювань характерів. Все це виходило з діалогів двох головних героїв про побут, секс, життя, сім’ю та відносини. І все це було дійсно гарним гумором. Ірма Вітовська після цього поступово перетворилася на найбільш затребувану українську акторку (“Брама”, “Королі репу”, “Мої думки тихі”). Доля її напарника, Дмитра Лалєнкова, склалася менш успішно, тим не менш, він також постійно грав у театрі та серіалах. Останні кілька років постійно виникали чутки щодо продовження серіалу, в тому числі у форматі повного метру – і ми були б щасливі, якщо б це змогли реалізувати.
Клініка (Scrubs) 2001–2010
Найкращим свідченням того, що “Клініка” була вдалим комедійним серіалом, є те, що він виглядає смішним і зараз, більше ніж декаду після завершення. Простий, але якісний юмор, класний набір персонажів – тут і циніки, що логічно для медичних професій, і романтики, і відсутність намагань зробити щось важковагове, кремезне, вічне та недосяжне. Знімальна група відверто розважалась під час створення і зйомок шоу, а тому воно вийшло легким та веселим (а чого ми ще чекаємо від комедійного проекту?). Молодий лікар потрапляє у клініку, де за ним повинен наглядати досвідчений спеціаліст – але це не те академічне навчання, до якого звик юнак. Школа життя як вона є – через біль, цинізм та суцільний хаос.
Як я познайомився з вашою мамою (How I Met Your Mother) 2005–2014
Ще один культовий проект, про який складно розповідати, якщо ви не бачили жодної серії (9 сезонів, все ж таки). Формат серіалу – це розповідь головного героя дітям про своє минуле. Розповідь відбувається у 2030 році, а пригадує він події 90-х та 2000-х років – своїх друзів, колег та старий Нью-Йорк. Кодекс братана, леген… зачекай, зачекай… дарно, true story та “але це не так як я зустрів вашу маму” – багато жартів, що давно вже вийшли за межі серіалу та живуть власним життям у мемах та спогадах глядачів.
Угамуй свій ентузіазм (Curb Your Enthusiasm) 2000–
Так, формально це шоу почалося ще наприкінці 20 століття (адже 21 століття почалось у 2001 році). Але заради такого серіалу можна трохи порушити власні правила. Керівник проекту, а також його продюсер, сценарист і режисер Ларрі Девід виконує головну роль Ларрі Девіда – майже реального себе, оточеного майже реальними дружиною, майже реальним найкращим другом та менеджером та його майже реальною дружиною (всі вони грають самі себе). Тобто це серіал про світ Ларрі Девіда, який і в серіалі, і в реальному житті є співавтором іншого шалено популярного в Америці комедійного шоу “Сайнфелд”. Він має специфічне відношення до соціальних устоїв та поведінки інших людей, що майже від них не приховує. Завдяки цьому періодично в очах інших людей в серіалі він виглядає огидно, а в очах глядачів це дуже веселе і іронічне дійство.
У епізодичних ролях задіяно багато зірок екрану, які грають самі себе. Вийшло вже 11 сезонів шоу.
Офіс (The Office) 2005–2013
Мабуть найкращий комедійний погляд на маленький корпоративний світ, якими є офіси маленьких та середніх бізнесів. Бос – самозакоханий бовдур, інтриги навколо неважливих процесів, працівники більше зосереджені на власних ділах, ніж на роботі на благо бізнесу (та й у чому взагалі, до речі, полягає його сутність?), наради, бюрократія, заздрощі та плітки. Світ, в якому Стів Карелл, Джон Кразінські, Рейн Вілсон, Дженна Фішер та Бенджамін Джозеф Новак комфортно та дуже весело проіснували на протязі 9 сезонів, було створено на базі британського однойменного серіалу від двох титанів комедії – Рікі Джервейса та Стівена Мерчанта.
Офіс (The Office) 2001–2003
У британського прототипу було лише два сезони (але теж дуже успішних). У ролі тупого боса, який у захваті від власних жартів, сам Рікі Джервейс, а серед помітних виконавців також Мартін Фріман та Макензі Крук. Обидві версії серіалу виконано у жанрі мок’юментарі, тобто псевдодокументалистики, коли вигадані кумедні події відзнято так, ніби про звичайний офіс було створено документальний фільм, де учасники пригадують події, що відбувались, на камеру та комментують власні думки з цього приводу.
Погань (Флібег) (Fleabag) 2016–2019
Талант Фібі Воллер-Брідж важко заперечувати: перший сезон “Вбиваючи Єву”, а потім і запрошення до співпраці над сценарієм останнього Бонда “Не час помирати”. Але найпотужнішим втіленням її сценарного потенціалу став, мабуть, саме серіал “Погань”, дикий сплав чорного гумору та драми. Головну роль також виконала Фібі, а у партнерах були серед інших Олівія Колман та Ендрю Скотт. Сучасний Лондон, юна жінка переживає трагедію і намагається якось впоратись із власним життям, ігноруючи поради та спроби їй допомогти з боку друзів, приятелів та випадкових знайомих.
Шиттс Крік (Schitt’s Creek) 2015–2020
Шиттс Крік – назва невеличкого віддаленого містечка у Канаді, куди змушена переїхати родина мільярдерів після того, як партнер по бізнесу їх обдурив. Тепер вони більше не мільярдери, тому, власне, Шиттс Крік – єдина їх власніть. Тут вони розпочинають своє нове життя, яке відрізняється від колишньої розкоші, адже тепер вони мешкають у дешевому мотелі у суцільній тісноті. Ба більше, те, як вони живуть, не надто радує міську громаду, включно з мером і місцевою радою. Серіал виграв безліч телевізійних нагород – шість сезонів гучного успіху у світі комедійних шоу.
Рік та Морті (Rick and Morty) 2013–…
Божевільний вчений, що є анімованою версією максимально наближеною до Емметта Брауна з “Назад у майбутнє”, з власним онуком порушують усі закони простору і часу, а також лінійного гумору без абсурду і гротеску. Якщо ви не витримуєте шалений темп нестандартних жартів та чорного гумору – вам навіть співчувати ніхто не буде, бо навіщо ви взагалі тоді почали це дивитись?
Рік (скажений вчений) створює машину, яка дозволяє подорожувати паралельними світами, де він і його онук (так, він залучає його до цих подорожей) часто зустрічають паралельні версії самих себе та власних родичів. Це можна порівняти з “Доктором Стренджем у мультивсесвіті божевілля” за концепцією, але якщо б Стрендж був би алкоголіком і навіть не намагався би рятувати світ.
Жінка в домі навпроти дівчини у вікні (The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window) 2022
Ще одна комбінація детективу і комедії, як у вже згаданому вище “Вбивства в одній будівлі”. Тільки цього разу до коктейлю жанрів домішано ще й трилер. Мабуть, цей проект починався як пародія на множину фільмів та серіалів, що наслідують “Вікно у двір” Гічкока (“Жінка у вікні” із останнього, наприклад), а паралельно і на інші кримінальні трилери сучасності (серед інших “Дівчина у потягу”). Звідси образ головної героїні, що постійно бухає та підглядає за сусідами, ігноруючи власне життя. Але пародійність швидко зникає, і творці серіалу отримують набагато більше – знов-таки, і детектив, за яким цікаво спостерігати, намагаючись зрозуміти, хто ж вбивця насправді та чи були ці вбивства скоєні взагалі, і комедію, яка дуже смішна (але, знов-таки, якщо ви любите і розумієте чорний гумор).
Крістен Белл у головній ролі.
Кінь БоДжек (BoJack Horseman) 2014–2020
Ще один яскравий приклад комедійної анімації, наповненої чорним гумором. Головний герой – кінь, який виглядає як людина, тільки з кінячою головою (себто, антропоморфний). У нього цілком людські проблеми та переживання – криза середнього віку, лінь, депресія, пошуки власного місця у житті. Колись він був популярним актором ситкому, а тепер намагається написати автобіографічну книгу, щоб повернутись у зірковий світ. Йому допомагає жінка, і між ними виникає симпатія…
Світ цього серіалу наповнений одночасно і людьми, і антропоморфними тваринами. На озвучці відомі актори – Вілл Арнетт, Емі Седаріс, Аарон Пол, Елісон Брі.
Луї (Louie) 2010–2015
Луї Сі Кей – один з головних коміків сучасності. Його головний профіль – це стендап, але він давно вже працює і на телебаченні, адже ідей забагато для втілення тільки у форматі монологу зі сцени. “Луї” – серіал, концепт якого у певній мірі нагадує «Угамуй свій запал». Луї Сі Кей також грає майже самого себе – розлученого коміка, який намагається виховувати двох доньок. Сюжетні лінії можуть бути пов’язані між собою або ні – це не настільки важливо, адже головне саме у гуморі життєвих ситуацій, які виникають навколо Луї. Він також періодично розповідає зі сцени власні стендап монологи, ще більше знищуючи грань між реальністю і постановкою.
Парки та зони відпочинку (Parks and Recreation) 2009–2015
Вражаючий ансамбль зірок гумору (та й не тільки) – Емі Полер, Нік Офферман, Обрі Плаза, Кріс Пратт, Азіз Ансарі, Адам Скотт, Роб Лоу. Це ще один псевдодокументальний проект у нашому списку, який є пародією на політичне та суспільне життя США, хоча у багатьох деталях і всього світу. Головна героїня (Емі Полер) працює у департаменті парків та зон відпочинку, і її енергійна діяльність є чудовою ілюстрацією того, як бюрократія стає на заваді навіть найбільш корисних задумів, адже у цьому світі так багато людей, які ладні нічого не змінювати у житті, якщо є такий шанс…
Масовка (Extras) 2005–2007
Ще один британський спільний проект Рікі Джервейса та Стівена Мерчанта, творців “Офісу”. Джервейс грає актора, у якого є власний сценарій та бажання пробитися у кіно та телебачення. Але поки він грає лише тільки у масовці, до того ж його періодично вирізають на монтажі. Він співпрацює з агентом, який є абсолютним нездарою (Мерчант), та ще глибше ховає його кар’єру. Навіть коли він намагається пробитися безпосередньо до зірок екрану, щось обов’язково йде не так, і всі його потуги завершуються жалюгідно…
Уповільнений розвиток (Arrested Development) 2003–2019
Серіал про складні відносини у родині, яка намагається вести бізнес, але знаходиться на межі розорення. Батько сімейства, владна та сильна людина, намагається контролювати ведення справ, навіть коли він опиняється за гратами. Бізнес підхоплює його син, який намагається вести його чесно (на відміну від батька). Втім, усі інші члени родини не спрощують йому завдання, а скоріше навпаки.
Джейсон Бейтман, Порша де Россі, Джефрі Тембор та інші чудові комедійні актори у п’яти сезонах ситкому, що більше популярний на Заході, ніж у нас.
Дивовижна місис Мейзел (The Marvelous Mrs. Maisel) 2017–…
Місис Мейзел випадково відкриває у себе здатність і схильність до виступу на сцені у форматі стендапу. Перша відчайдушна спроба виявилась вдалою, тому тепер колишня домогосподарка, яка важко переживає розставання із чоловіком (він пішов до іншої) та не отримує підтримку від батьків, намагається реалізувати себе у новій справі. Світ 50-х років зі своїми специфічними особливостями, але водночас і унікальною атмосферою.
Рейчел Броснаген у головній ролі.
Читайте також:
Найкращі детективні серіали всіх часів
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom