kinowar.com

DocNoteFilms і Babylon’13 випустили всі 25 серій документального серіалу «Мистецтво в країні війни»

Проєкт про українських митців, які залишилися і творять в Україні, доступний цілком на YouTube та на Київстар ТВ.

документальний серіал Вавілон 13

«Мистецтво в країні війни» – це проєкт, створений студією DocNoteFilms у співпраці з об’єднанням кінематографістів Babylon’13. Серіал досліджує місце митця та мистецтва в країні, яка воює. Як змінюється індивідуальна творчість? Чи можуть митець та його твори впливати на інших? Де межа між мистецтвом і пропагандою? 

Співзасновниками проєкту стали режисер Костянтин Кляцкін («Крим, як це було», «Крихка свобода», «Поліські тенета») та оператор Павло Липа. 

21 лютого вийшла завершальна 25-та серія, присвячена харківському стріт-артисту Гамлету Зіньківському. Від початку бойових дій митець активно допомагав військовим, а згодом і сам долучився до батальйону «Хартія». Гамлет продовжує творити на вулицях Харкова – його малюнки підтримують харків’ян, дякують військовим і волонтерам, змушують замислитися та надихають. Серію можна переглянути у вільному доступі на YouTube за посиланням.

DocNoteFilms і Babylon’13 випустили всі 25 серій документального серіалу «Мистецтво в країні війни»

У попередніх серіях автори розповідали про життя та творчість українських скульпторів, художників, концепт-артистів, перформерів, композиторів, письменників, майстрів гутного скла та художнього ткацтва. Серед героїв проєкту – концептуалістка Алевтина Кахідзе, поетеса Світлана Поваляєва, письменник Любко Дереш, композитор Олександр Щетинський, художниця-графік Олеся Джураєва, ткаля Ольга Пілюгина, живописець Матвій Вайсберг, абстракціоніст Тіберій Сільваші, скульпторка Світлана Карунська та інші. Цілком список серій можна переглянути у плейлисті на YouTube-каналі Babylon’13 або ж на Київстар ТБ.

Творці проєкту зазначають, що поштовхом до вивчення історій митців став власний приклад. Рік тому, на початку повномасштабного вторгнення росії, вони, як і всі українці, були змушені ґвалтовно змінити спосіб життя. Евакуювати родини, долучитися до збройних сил чи волонтерства, та знайти нових себе у вирі подій. Тоді ж і постало питання – чи є місце творчості серед війни? І як повернутися до творчого процесу? Через деякий час Костянтин і Павло сформували концепцію документального серіалу, а згодом запросили долучитися об’єднання документалістів BABYLON’13, членами якого вони є від заснування.

DocNoteFilms і Babylon’13 випустили всі 25 серій документального серіалу «Мистецтво в країні війни»

Артконсультанткою проєкту стала мистецтвознавиця Катерина Липа. До зйомок були залучені кілька знімальних груп, фільмування відбувалося у багатьох локаціях: у Карпатах, у Чернівцях, Львові, Києві та області, Полтаві, Харкові. 

«Мистецтво в країні війни» став першим проєктом DocNoteFilms із початку повномасштабного російського вторгнення. У попередньому доробку команди – повнометражні документальні фільми «Крим, як це було» про військових, які не зрадили присязі, «Крихка свобода» про полонених Луганської ОДА, «Поліські Тенета» про долю міста Поліське у Чорнобильській зоні, документальний серіал про ветеранів АТО «Крутий Заміс» та інші роботи. 

Інформаційним партнером проєкту стала Національна суспільна телерадіокомпанія України (Суспільне). 

Серіал транслювався на всіх регіональних каналах «Суспільного», а також на Еспресо. Також проєкт виходить на окремому каналі YouTube із англомовними субтитрами для світової аудиторії. 

Мистецтво у країні війни

Цикл документальних фільмів

«Мистецтво у країні війни» – це короткі історії 25 українських митців – художників, композиторів, письменників – які формують культуру України в часи війни. За місяць бойових дій усі герої проєкту отримали новий суспільний статус – переселенця, солдата Тероборони, постраждалого від обстрілів, волонтера. 

Кожен з них розповість про власний шлях виживання та повернення до творчості. Це стане певним дослідженням та рефлексією – адже знайти місце для чогось свого, внутрішнього та споглядального стало майже неможливим в інформаційному та емоційному вирі цього року війни.

Через спостереження за побутом і процесом творчості митців ми спробуємо відповісти на головне питання – яке місце митця у державі, яка воює? На що здатне мистецтво в часи війни та чи може персональна творчість існувати в суспільстві, що повністю стало на військові рейки?

Про DocNoteFilms

Група професіоналів, майже бойових побратимів, що вирішили знімати сучасні українські реалії максимально чесно та відверто. Починаючи свій документальний шлях у 2013 році в рамках проєкту BABYLON’13, фіксують зародження громадянського суспільства в Україні, завжди знаходячись у вирі історії та максимально рефлексуємо на події та людей що нас оточують.

У творчому доробку – короткометражні документальні фільми про Майдан та війну на сході України, повнометражні документальні фільми «Крим, як це було», «Крихка свобода», «Поліські Тенета», короткометражна стрічка «Тюрма на Стрийській», документальний серіал «Крутий Заміс» та інші.

BABYLON’13 («Вавилон’13») — незалежне об’єднання кінематографістів, що утворилося на початку Революції гідності. Під час повномасштабного вторгнення Росії кінематографісти об’єднання продовжили працювати та знімати війну.

Читайте також:

Найкращі українські фільми про війну з росією

Найкращі українські фільми 2022 року

Найкращі українські фільми

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі