Тепер настав наш час. Це моє королівство.
Ми навчимося. Мавпи навчаться. Я навчуся. І я завоюю.
Проксімус Цезар
Пройшло сім років від закінчення успішної трилогії-перезапуску «Планети мавп» від студії 20th Century Fox. Новий власник студії – Disney – вирішили не відмовлятися від успішної франшизи, тож розробка сиквелу «Королівство планети мавп» (Kingdom of the Planet of the Apes) стартувала ще у 2019 році. Сценарій фільму написали під час пандемії, а зйомки провели у 2022 році. Це четверта частина перезапущеної франшизи та десятий фільм про розумних мавп загалом.
За сюжет картини відповідав Джош Фрідман, партнер Джеймса Кемерона, з яким вони написали «Термінатор: Фатум» та «Аватар: Шлях води». Співсценаристами стали автори попередньої трилогії Рік Джаффа та Аманда Сілвер. Сюжет стартує аж через 300 років після подій стрічки «Війна за планету мавп». Всі вже забули про вчення Цезаря, мавпи, вирощеної людьми, яка хоч і підняла повстання за свободу розумних приматів, проте виступала за співіснування з людьми. За минулі століття мавпи стали повноправними хазяєвами планети і буквально повторили шлях людей – розвинулися, пересварилися і почали деградувати. Люди натомість остаточно здичавіли і майже вимерли завдяки вірусу, який колись зробив мавп розумними, а людей – навпаки.
Головний герой стрічки «Королівство планети мавп» – шимпанзе Ноа, що живе у відокремленому племені, яке розводить орлів. Його співплемінники ведуть примітивний спосіб життя у єднанні з природою, ще вміють говорити по-людськи, проте забули науку і технологію, навіть людей вони кличуть просто Ехо, як відлуння колишньої величі цивілізації.
Все життя Ноа перевертається після того, як він зустрічає людську дівчину Мей (Фрею Аллан, що грає Цирі у серіалі «Відьмак»), яка виглядає розумнішою за решту здичавілих людей. Услід за нею з’являються мавпи з іншого племені, що досі використовують людські технології. І тепер Ноа та Мей доведеться відправитися у подорож, аби дізнатися, яким же став світ після загибелі цивілізації.
Режисером стрічки виступив Вес Болл, якого ви можете знати за трилогією «Той, що біжить лабіринтом». Йому не звикати знімати пригодницькі стрічки про подорожі постапокаліптичними світами (цього разу – це заросла лісами Каліфорнія) і розповідати історії про деградовані суспільства, в яких яскравіше оприявнюються хороші та погані риси людства.
Фільм «Королівство планети мавп» вийшов цікавою фантастичною пригодою, яка показує дві гілки розвитку цивілізації. Плем’я Ноа – типові хіппі-антиглобалісти, що бажають жити в мирі з природою та іншими. Друге плем’я, кероване Проксімусом Цезарем, що латиною значить Наступний Цезар, навпаки, веде екстенсивний розвиток, підкорюючи все навкруги і більше за все жадає заволодіти знаннями та технологіями людей, щоб не опинитися знову у клітках, як колись їхні предки. Не варто забувати й про людство, що не повністю вимерло, а значить найпідступніші істоти на планеті теж у грі.
Стрічка Болла тримає непоганий темп і саспенс протягом майже двох з половиною годин, що робить її найдовшою у франшизі. А там, де глядачі можуть засумувати через повільний розвиток сюжету, їх розважають кадрами прекрасних зелених пейзажів світу вимерлої цивілізації, як у серіалі «Останні з нас», де природа поглинає мегаполіси. Звісно, не обійшлося без екшну з приматами. І варто відмітити, намальовані мавпи настільки якісно, що виглядають не гірше ніж на реальних кадрах Animal Planet.
Не сказати, що «Королівство планети мавп» несе якийсь глибокий смисл, тим паче провали в логіці зображуваного на екрані автори допускають регулярно. Стрічка виглядає радше затравкою, в якій Ноа, як його біблійний тезка Ной, повинен врятувати своє плем’я від потопу, давши надію на майбутнє. Зважаючи на кінцівку фільму, можна сміливо припустити появу продовження, якщо він збере 500 і більше мільйонів доларів у прокаті, щоб окупити 165 мільйонів бюджету, як це зробили попередні частини.
Дмитро Сидоренко
Читайте також:
Найкращі фантастичні фільми 21 століття
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom