Найбільш касові фільми 2024 року, що не є сиквелами, приквелами, перезапусками, спінофами чи іншими частинами франшиз
Оригінальні фільми все ще збирають касу. Звісно, минулого року ця історія була більш вражаючою, адже “Барбі” зібрала півтора мільярда доларів, а “Оппенгеймер” більше 900 мільйонів. Втім, будемо чесні самі з собою: “Барбі” – фільм, що базується на концепті однієї з найвідоміших ляльок в історії людства, абсолютного хіта продаж, а “Оппенгеймер” зняв один з найпопулярніших режисерів сучасності – Крістофер Нолан. Стрічкам у списку цього року повезло з подібним підґрунтям менше, але і їх продюсерам та режисерам є чим похизуватись (за винятком пари виключень, про які ми скажемо).
Отже, десятка найкасовіших оригінальних фільмів 2024 року (на даний момент).
1. Уявні друзі (IF) ($190M)
Раян Рейнольдс після “Дедпулу” і Джон Кразінські після “Тихе місце” можуть дозволити собі все, що завгодно – студії їм довіряють. Щоправда, бюджет фільму становив 110 мільйонів, а тому, скоріше за все, повернути гроші студія зможе тільки після виходу на діджитальних платформах (нагадаємо, що приблизно половина суми від касових зборів іде кінотеатрам, а тому після прокату нове творіння Рейнольдса і Кразінські у невеликому мінусі, незважаючи на потужні збори).
2. Бджоляр (The Beekeeper) ($152M)
Джейсон Стейтем – один з найбільш успішних комерційно акторів для студій, смішно вам про це чути чи ні. 152 мільйони, можливо, не виглядають настільки шаленою сумою для зборів, але важливо пам’ятати, що бюджет нового бойовика з британцем склав всього лише 40 мільйонів. А отже, це орієнтовний прибуток у 36 мільйонів для студії.
3. Повстання Штатів (Civil War) ($126M)
Новий фільм Алекса Гарленда став найбільш касовим за всю історію студії A24. І оскільки, знову-таки, бюджет склав лише 50 мільйонів доларів, студія в плюсі приблизно на 13 мільйонів – а отже, A24 знову на коні.
4. Довгоніг (Longlegs) ($109M)
Бюджет – 10 мільйонів. Саме так і працюють студії на кшталт Saturn Films, засновником якої є Ніколас Кейдж, що виконує одну з головних ролей у фільмі. Бюджет умовно мінімальний, ризики набагато менші, а якщо картина стає хітом – прибутки покривають збитки від невдалих проєктів. У даному випадку прибуток склав приблизно 44 мільйони доларів, це чимало, особливо для невеликої студії.
5. Суперники (Challengers) ($96M)
Тут розрахунок був приблизно той самий, але бюджет помітно більший (55 мільйонів), адже Зендеї потрібно платити. Частка студії у зборах приблизно 48 мільйонів, а отже, щоб стати беззбитковими, потрібно добирати за рахунок прокату на стрімінгах та продаж прав на ТБ. Втім, це виглядає цілком реальним, тим більше відгуки фільм отримав, здебільшого, позитивні.
6. Западня (Trap) ($82M)
Трилер від М. Найт Ш’ямалана також зібрав позитивні відгуки, а завдяки 30 мільйонам бюджету ще й спромігся вийти в плюс (приблизно 10-11 мільйонів).
7. Кліпни двічі (Blink Twice) ($46M)
Чого не зміг зробити режисерський дебют Зої Кравіц, незважаючи на теплий прийом критиків та глядачів. Не врятував навіть невеликий бюджет (39 мільйонів). Схоже, Ченнінг Тейтум пішов на суттєве скорочення гонорару заради проєкту коханої, але студія все одно у мінусі мільйонів на шістнадцять.
8. Уявний друг (Imaginary) ($43M)
Так, у нас у списку картин є “Уявні друзі” і “Уявний друг”. Щоправда, на відміну від стрічки з Рейнольдсом, це горор – і не найкращий, адже на IMDb його поточний бал 4.7 (це дуже погано). Інша справа, що це не завадило рентабельності проєкту, адже при бюджеті в 13 мільйонів прибутки студії орієнтовно склали 8-9 мільйонів. А це означає, що ми можемо побачити у “Уявного друга 2”.
9. Забери мене на Місяць (Fly Me to the Moon) ($42M)
З одного боку, Ченнінг Тейтум двічі в списку найкасовіших оригінальних стрічок – і це ніби круто. З іншого, обидві провалилися з точки зору рентабельності. І якщо “Кліпні двічи” хоча б зібрала схвальні відгуки, то “Забери мене на Місяць”, незважаючи на непогану ідею і професійне технічне виконання, не залишає в пам’яті майже нічого. Актори класні, фільм дивитися легко, історія ніби-то теж цікава, але друзям картину точно не порадиш (тим більше для перегляду в кінотеатрі).
Але при цьому бюджет склав помітні 100 мільйонів, адже крім Тейтума тут ще й Скарлетт Йоганссон та Вуді Гаррельсон. Мінус для студії сягає приблизно 80 мільйонів (це боляче).
10. Субстанція (The Substance) ($39M)
І одна з найголовніших сенсацій року, боді-горор “Субстанція”, яка не тільки вразила аудиторію, але й стала прибутковою (бюджет 17.5 мільйонів, тобто на орієнтовні пару мільйонів прибутку Working Title таки вийшли). Отже, навіть фестивальне кіно може бути прибутковим (не рівня блокбастерів Марвел, коли останні у формі, звісно, та тим не менш).
Як щодо підтримати нашу редакцію? Бо поки що ми збираємо навіть менше, ніж фільми з Ченнінгом Тейтумом.
Читайте також:
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom