kinowar.com

21 хороший фільм із Джейсоном Стейтемом

 06.09.2023  Актори, Новини, ТОП

Найкращі фільми з Джейсоном Стейтемом

Двадцять хороших фільмів зі Стейтемом, навіть двадцять один? А є хороші фільми з його участю? Їх можна назбирати два десятки? Серйозно?

Джейсон Стейтем (він же Джейсон Стетхем та Джейсон Стетем) застряг у свідомості глядача десь між Брюсом Віллісом і Ніколасом Кейджем. З одного боку, в голові періодично виринають якісь успішні фільми з далекого минулого, з іншого боку, неможливо згадати останню пристойну роботу актора. З одного боку, це привабливий харизматичний чоловік, на якого так приємно дивитися на екрані, з іншого боку, мозок давно створив для себе правило “якщо у стрічці зайнятий Стейтем, то на прем’єру в кінотеатр ми не йдемо”.

У такому сприйнятті глядача важко звинувачувати: Джейсон справді знявся в помітній кількості максимально недолугого кіно. Складно вишукувати перлини в тій купі гною, яка утворилася за пару десятиліть. Тому, щоб вам не довелося робити це самостійно, ми зробили це за вас. Ми згадали весь творчий шлях актора та відзначили ті роботи, які справді варті перегляду.

Зрозуміло, що більша частина фільмів зі Стейтемом – це не драми, що залишають незабутнє враження на роки, і не артхаус, що отримує нагороди престижних світових фестивалів і обласканий похвалами критиків. Здебільшого це кіно розважальне. Але ми не противники кіно розважального, це категорія не менш важлива за високе мистецтво, адже кожному з нас хочеться часом прилягти на дивані ввечері після важкого дня і подивитися щось захоплююче і позитивне, хай і не обтяжене серйозним смисловим навантаженням.

Для зручності ми розділили відібрані фільми на категорії, щоб у вас точно не залишалося сумнівів, що саме краще подивитися сьогодні.

Отже, kinowar.com представляє двадцять один по-справжньому хороший фільм із Джейсоном Стейтемом.

Якщо вам подобається те, що ми робимо, підтримайте нас донатом

Бойовики – блокбастери та жорсткий олдскул

Це те, заради чого ви тут, чи не так? Що вдається Стейтему краще, ніж образ брутального хлопця, здатного подолати будь-які перешкоди, розібратися з усіма поганими хлопцями на шляху і залишитися настільки ж привабливим у кадрі?

Бойовики зі Стейтемом часом набирали такої сили впливу на глядача, що не зупинялися на одному фільмі і утворювали франшизу (кілька прикладів буде наведено нижче).

Форсаж: Гоббс та Шоу (Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw) 2019

топ фільмів джейсон стейтем

Але першою згадаємо ту франшизу, яка набрала обертів ще до приходу до неї Джейсона. У підсумку, крім запланованих десяти фільмів “Форсаж”, які потім перетворилися на заплановані дванадцять фільмів, ми отримали ще й відгалуження “Гоббс та Шоу” з дуетом двох еталонів брутальної, але чарівної сили на екрані – Стейтема та Двейна Джонсона. І хоча дебют спінофу вийшов не таким потужним, як фільми оригінальної серії, гумор, динамічність і постановки боїв і трюків знову на найвищому рівні. Більше того, навіть сюжет, незважаючи на звичну прямолінійну схему, виявився досить опрацьованим і не найтривіальнішим. Продовження явно з’явиться, а отже, і потенціал ще може бути розкритий у повній мірі.

топ фільмів джейсон стейтем

Далі перейдемо до власне “Форсажу”.

 

Форсаж 6 (Furious 6) 2013 

топ фільмів джейсон стейтем

Стейтем з’являється як поганий хлопець у фіналі шостої частини і відразу ж завдає жорстокого удару по банді Домініка Торетто. Він мститься за свого брата, на якого полювали соратники Віна Дізеля та робить потужну заявку на участь у наступній частині.

 

Форсаж 7 (Fast & Furious 7) 2015

топ фільмів джейсон стейтем

На нашу суб’єктивну думку, сьомий “Форсаж” – найкращий фільм франшизи. Вона до того моменту остаточно відірвалася від коріння, фільму суто про автогонщиків, які порушують закони і уникають відповідальності, і переросла в глобальний блокбастер, лідера індустрії розваг, відходячи від суто автомобільної теми до всеїдного бойовика, що все більше вражає уяву своїм розмахом.

Для цих цілей раніше до франшизи приєднався Двейн Джонсон, а коли необхідно було вирішити, хто може підсилити і без того зоряний склад, логічний вибір припав на Стейтема. В сьомому епізоді він виступив поганим хлопцем монументального розмаху – надпотужним, підступним і безжальним.

топ фільмів джейсон стейтем

У персональному протистоянні зійшлися дві ікони бойовиків нової ери – Стейтем та Джонсон. Новий рівень суперництва приніс і новий рівень касових зборів: тепер від кожного нового “Форсажу” менше мільярда не чекають.

 

Форсаж 8 (The Fate of the Furious) 2017

топ фільмів джейсон стейтем

У восьмій частині рівень зірковості продовжили нарощувати (серед інших додалися Шарліз Терон і Курт Рассел), при цьому втрачати надцінні кадри в особі Стейтема ніхто не збирався. Тому непримиренні вороги змогли помиритися заради спільної справи. Як це можливо після того, що Деккард Шоу зробив із родиною Торетто? Що ж, на все є пом’якшувальні обставини. Зокрема те, що Стейтем – класний хлопець.

топ фільмів джейсон стейтем

Продовжимо ще однією франшизою.

 

Нестримні (The Expendables) 2010

топ фільмів джейсон стейтем

Концепція “Нестримних” – зібрати всіх топ-зірок бойовиків 80-х і 90-х і зіграти на хвилі ностальгії, продемонструвавши гідний бойовик. Незважаючи на те, що в момент створення це здавалося безнадійною місією, яка, як максимум, вичавить з фільму щось з точки зору ностальгії, у результаті видовище вийшло справді непоганим – доволі веселим (навіть іронічним), вельми динамічним та свіжим, незважаючи на всю олдскульність і традиційність художніх прийомів.

Стейтем став ланкою між заслуженими ветеранами (Сталлоне, Шварценеггер, Вілліс, Лундгрен) і молодим поколінням (нехай вже зовсім не юним).

 

Нестримні 2 (The Expendables 2) 2012

топ фільмів джейсон стейтем

Другий фільм продовжив збирати зірок бойовиків колишньої епохи – додалися Ван Дамм у ролі злодія і навіть Чак Норріс у форматі камео з максимальною дозою самоіронії. Незважаючи на те, що концепт не змінився ні на міліметр, видовище все одно вийшло гідним.

 

Нестримні 3 (The Expendables 3) 2014

топ фільмів джейсон стейтем

Приблизно те саме можна сказати і про третій фільм франшизи, з тією лише різницею, що цього разу концепт вирішили помітно освіжити за рахунок молодої крові – і за сюжетом (Сталлоне набирає команду з молоді, щоб не ризикувати життям своїх старих бойових товаришів), і з точки зору нових образів на екрані. З олдскульних зірок додалися Веслі Снайпс, Гаррісон Форд і Мел Гібсон у ролі поганого хлопця.

Тепер ми чекаємо на четвертий фільм, де серед інших залучені Енді Гарсія і Меган Фокс.

 

Професіонал (Killer Elite) 2011

топ фільмів джейсон стейтем

Той випадок, коли здавалося, що це буде черговий прохідний проєкт ні про що з хорошими акторами, які все частіше беруть участь у прохідних проєктах ні про що (оскільки Роберт Де Ніро також поступово став асоціюватися з образом актора, який береться за будь-які ролі, не аналізуючи наповнення майбутнього фільму). Проте насправді вийшов міцний шпигунський бойовик, який не соромно дивитися, як з точки зору екшну, так і з точки зору сюжету.

топ фільмів джейсон стейтем

Колишній найманець (Стейтем) хоче відійти від справ, але дізнається, що у полон взято його старого бойового товариша (Де Ніро). Арабський шейх хоче, щоб Стейтем усунув низку колишніх бійців елітного десантного підрозділу Великобританії, з якими має особисті рахунки після загибелі синів. Крім того, що це складна місія сама по собі, справа ускладнюється наявністю в цій історії об’єкта кохання суворого найманця. А його візаві, одним з яких є Клайв Овен, не потрібні додаткові аргументи для того, щоб спробувати усунути Стейтема.

 

Механік (The Mechanic) 2011

Класика бойовика зі Стейтемом – жорстко, круто, прямолінійно, але добротно. “Механік” – це кілер, який методично і розважливо виконує свою роботу. Якось його завданням стає найкращий друг (Дональд Сазерленд). А після виконаної роботи син найкращого друга стає його учнем. Тут паралельно розкриваються дві обставини: кращого друга замовили, оскільки він зрадив інтереси організації, у якій працював “механік” Стейтем, але останній з’ясував, що це було неправдою; його син (Бен Фостер) знаходить докази причетності Стейтема до смерті батька.

 

Стільниковий (Cellular) 2004

топ фільмів джейсон стейтем

Центральне місце в цьому недооціненому трилері-переслідуванні відведено Кім Бейсінгер та майбутньому Капітану Америка Крісу Евансу. Стейтем грає поганого хлопця. Героїню Бейсінгер викрадають і везуть в автівці у невідомому напрямку, попутно розбиваючи її стільниковий телефон. Але їй вдається, замкнувши дроти вручну, додзвонитися до випадкового хлопця (Еванс) і подати сигнал про допомогу. Хлопець не особливо вірить у реальність такого дзвінка, але все ж звертається до поліції. Далі починається напружена погоня за викрадачами, яка обертається зустріччю з продажними копами та іншими неприємностями.

 

Перевізник (The Transporter) 2002

топ фільмів джейсон стейтем

Ще один класичний бойовик зі Стейтемом – красиво, енергійно, з великою кількістю бійок і крутими тачками, просто, чітко, але знову-таки, добротно. Колишній спецназівець працює перевізником спеціальних вантажів. Щоб не виникало проблем, він завжди дотримується трьох правил: не порушувати умови угоди, не називати імен і ніколи не відкривати вантаж. В одній із поїздок він ігнорує останнє правило, коли бачить, що вантаж ворушиться. Відкривши сумку, він бачить у ній зв’язану жінку із заклеєним ротом. Звідси починається його небезпечна подорож до викриття злочинної організації, яка займається контрабандою людей.

топ фільмів джейсон стейтем

Так само як і у випадку з “Механіком”, було знято кілька продовжень, але ці франшизи не вийшли на рівень “Нестримних” та “Форсажу”. Аж надто блідими вийшли сиквели.

 

Гнів людський (Wrath of Man) 2021

топ фільмів джейсон стейтем

Щодо цього фільму було чимало негативних відгуків, адже частина глядачів надто персонально сприйняла зміну стилю фільмів Гая Річі. Коли у тебе є певні очікування до перегляду, дуже важко перебудуватися, а тому коли замість традиційних для британця веселих кримінальних розбірок банд у Лондоні глядач отримав повільну виважену історію загадкової помсти, то далеко не всі змогли це прийняти.

топ фільмів джейсон стейтем

Втім, ремейк французького фільму з Жаном Дюжарденом вийшов дуже міцним і похмуро стильним. Навряд чи його можна оцінити як щось проривне, але видовище заворожує, особливо при перегляді на великому екрані.

Читайте також: Найкращі бойовики 21 століття

 

Комедії

Стейтем сильний у комедійному амплуа. Більшість його бойовиків також комедійні, але екшн у них все ж таки домінує. А у фільмах, наведених нижче, навпаки, присутній екшн, але комедійне виступає на першому плані.

Шпигунка (Spy) 2015 

топ фільмів джейсон стейтем

Тут Стейтем на других ролях, а на центральній позиції чудова Мелісса Маккарті. Вона працює у спецслужбі, але виконує паперову та обслуговувальну роботу. Її мрія – стати справжньою шпигункою, і якось неочікувано вона здійснюється. Вона обожнювала свого колегу, що виконує оперативні завдання (Джуд Лоу), Стейтем також виступав соратником по ЦРУ, але в результаті жінка буде спроможна втерти носа обом…

 

Адреналін (Crank) 2006

топ фільмів джейсон стейтем

Напрочуд робоча центральна ідея малобюджетного бойовика спрацювала в комбінації з рішенням оформити картину у форматі безжального комедійного трешу. Найманця, який виконав свою роботу, підставляють і майже вбивають: йому вводять наркотик, який пригнічує приплив адреналіну і сповільнює роботу серця. Він помре дуже скоро, якщо не знайде спосіб отримати максимум адреналіну.

топ фільмів джейсон стейтем

І він знаходить масу таких способів, частина з яких абсолютно безглузда, але саме ця гротескність подачі робить стрічку такою яскравою. Серед іншого герой Стейтема використовує для підвищення рівня адреналіну секс у публічному місці, і за цю сцену варто подякувати акторам, які виявили максимум сміливості заради такого комедійного ефекту.

топ фільмів джейсон стейтем

Паралельно із забезпеченням своєї життєдіяльності персонаж Стейтема розшукує кривдників, щоб помститися.

 

Адреналін-2: Висока напруга (Crank: High Voltage) 2009

топ фільмів джейсон стейтем

Якщо в першому фільмі Стейтем і Емі Смарт виявили сміливість для того, щоб зобразити секс перед натовпом випадкових глядачів, то в другому вони просто нестримні. Така винахідливість і відвага допомогли створити одну з найбезглуздіших і водночас пам’ятних сцен сексу в кіно, яка стала піком гротеску цієї божевільної комедії. Початкові дані залишилися ті самі, але ступінь відчайдушності підвищилася багаторазово.

топ фільмів джейсон стейтем

 

 

Костолом (Mean Machine) 2001

топ фільмів джейсон стейтем

Цю футбольну комедію бачили далеко не всі, але вона того варта (втім ви можете пам’ятати фільм з Адамом Сендлером “Все або нічого”, який, так само як і “Костолом”, є ремейком стрічки 1974 року з Бертом Рейнольдсом “The Longest Yard”). Головну роль виконує ще один брутальний британець – Вінні Джонс. Він грає колишнього футболіста, відстороненого від гри за договірні матчі. Потрапивши до в’язниці, він не може порозумітися з охоронцями і вирішує провчити їх на футбольному полі, приєднавшись до матчу команди в’язнів проти команди охорони.

топ фільмів джейсон стейтем

Стейтем грає воротаря цієї диво-команди. І це щось схоже на “Шаолінський футбол”, лише у суворому британському тюремному стилі. Віртуозність виконання тут замінює безкомпромісність та жорсткість стиків. Дуже смішна винахідлива комедія із шаленим образом Стейтема.

Читайте також: Найкращі комедії 21 століття

 

Пограбування банків

Пограбування на Бейкер-стріт (The Bank Job) 2008

топ фільмів джейсон стейтем

Стейтем знявся у двох розкішних фільмах для пограбування банків. Їх поєднує демонстрація чіткого планування операції та послідовного її виконання, у ході якого виникає маса перешкод, які належить подолати головним героям. В “Пограбуванні на Бейкер-стріт” доступ до сейфу отримують за допомогою підкопу грандіозного розміру.

 

Пограбування по-італійськи (The Italian Job) 2003

топ фільмів джейсон стейтем

А в “Пограбуванні по-італійськи” провертається афера куди більш майстерного штибу. Для того, щоб викрасти інкасаторську машину із золотом, зламується система керування транспортом, щоб направити вантажівку у потрібне місце.

топ фільмів джейсон стейтем

Але вдалій афері передує зрада одного із спільників на попередній операції. І тепер нова справа – це не тільки бізнес-проєкт, але й помста за загиблого товариша та ідейного натхненника (як і в стрчці “Механік”, найкращим другом Стейтема є Дональд Сазерленд – і він гине). У банді мозком виступає дует Марка Волберга та Шарліз Терон, є вуха та комп’ютерний геній, а Стейтем порається з автівками та спокусою необхідних жінок у потрібний момент.

Легке та захоплююче кіно – ремейк фільму з Майклом Кейном.

Читайте також: Найкращі фільми про пограбування банків

 

Шедеври – без іронії

Присутні у фільмографії Стейтема і однозначні шедеври – без перебільшень та знижок щодо амплуа актора.

Співучасник (Collateral) 2004

топ фільмів джейсон стейтем

У “Співучаснику” Стейтем з’являється епізодично, основна увага тут зосереджена на демонічному кілері у виконанні Тома Круза та свідомому таксисті, якого зіграв Джеймі Фокс.

топ фільмів джейсон стейтем

Кілер-ас отримує чергове завдання та для його виконання користується допомогою звичайного таксиста. Нічого не підозрюючи, той підвозить найманця на місце чергового вбивства і стає співучасником поза волею. Відпускати водія кілер не збирається, доки не проїде весь потрібний йому маршрут. Таксист у свою чергу дізнається, хто є головною метою вбивці. І тепер уже він не відстане від найманця, поки не перешкодить замаху на життя випадкової попутниці, що йому сподобалася…

А що ж у цьому фільмі робить Джейсон Стейтем? Є версія про те, що це відсилання до його персонажа у фільмі “Перевізник”. Він передає вантаж замовнику – без жодних питань, без жодних пояснень, без жодних імен.

 

Великий куш (Snatch) 2000

топ фільмів джейсон стейтем

Багато хто називає саме цей фільм найкращим у кар’єрі режисера Гая Річі. Лондон, мафія, підпільні бої, ставки, цигани, нескінченні розбірки, бос мафії, що згодовує ворогів свиням, Бред Пітт у ролі колишнього кікбоксера та Джейсон Стейтем у ролі дрібного шахрая Турка.

топ фільмів джейсон стейтем

Починається все з викрадення діаманту особливо великих розмірів із ювелірної контори. А потім грабують уже того, хто провернув це пограбування. Потім неймовірним чином камінь опиняється у шлунку собаки і далі все лише набирає обертів, оголюючи нутрощі кримінального світу британської столиці і залучаючи все більш і більше вражаючих персонажів.

топ фільмів джейсон стейтем

На стику чорної комедії, трилера, бойовика та кримінальної драми.

 

Карти, гроші, два стволи (Lock, Stock and Two Smoking Barrels) 1998

топ фільмів джейсон стейтем

А це фільм, з якого все починалося – і для Стейтема, і для Гая Річі. Улюблений кримінальний Лондон від режисера, дрібні та великі інтриги та афери, карткові ігри, великі ставки та великі борги, пограбування, обман та неймовірні збіги обставин. Декілька розрізнених спочатку сюжетних ліній сплітаються в клубок, розплутати який  можна тільки за допомогою перестрілки.

топ фільмів джейсон стейтем

Починається все з невдалої гри в покер на великі гроші. Четверо друзів вклалися у велику гру, але програли. І тепер вони заборгували великому авторитету стільки грошей, що якщо вони не повернуть їх за тиждень, він забере бар батька одного з них.

топ фільмів джейсон стейтем

Щоб не втратити все, доведеться терміново провести пограбування, інакше гроші ніяк не дістати. Це запускає процес зіткнення інтересів одразу кількох кримінальних груп.

Крім Стейтема у двох стартових фільмах Річі знімається також і Вінні Джонс.

 

Невеликим бонусом для вас залишимо два відеокліпи з 90-х. Ще до зйомок у кіно Джейсон Стейтем взяв участь у двох роботах танцювального напрямку.

Перший кліп від гурту Erasure – Run to the Sun. Сьогодні він виглядає просто огидно, але пісня дуже хороша, а танцюрист, покритий срібною фарбою з оголеним торсом (все вірно, це Стейтем) точно змусить вас радіти.

 

У кліпі групи The Shamen – Comin ‘On Стейтем виконує схожу роль. Він знову танцює на задньому плані з оголеним торсом, але тепер все виглядає ще краще: він намазаний олією та на ньому леопардові плавки. Насолоджуйтесь його чудовим танком з 37 секунди.

Якщо вам подобається те, що ми робимо, підтримайте нас донатом

Читайте також: 

Найкращі олдскульні бойовики

Найкращі бойовики 21 століття

Найкращі комедії 21 століття

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі