kinowar.com

Невидимі герої. Рецензія на фільм «Каскадер»

 24.04.2024  Новини, Рецензія

Кольте, ти відбувайло, така твоя функція.

Девід Літч, якого ви точно знаєте за шаленими екшнами «Джон Уік» та «Швидкісний поїзд», видав новий блокбастер «Каскадер» (The Fall Guy). В основі фільму – однойменний серіал з 1980-х про людей, без яких сьогодні не було б жодного бойовика, хіба що з Томом Крузом, який самотужки виконує трюки. За це Круза не раз згадують у стрічці, тим паче що за 14 років, які фільм був у розробці, на головну роль розглядали самого Круза, а також Кіану Рівза, Ніколаса Кейджа, Джейсона Стейтема та Двейна Джонсона.

Врешті-решт роль віддали Раяну Ґослінґу, він грає крутого каскадера, головного дублера персонажа Аарона Тейлор-Джонсона. Аарон, якому пророкують роль нового Бонда, вже знімався у Літча у «Швидкісному поїзді» і знову отримав роль ексцентричного персонажа другого плану.

Герой Ґослінґа не лише небезпечні трюки за актора виконує, але й вимушений шукати зірку, коли той пропадає з майданчика. Виявляється, актор вплутався у якусь халепу, тож пошуки перетворюються на детектив з погонями та бійками.

Проте «Каскадер» – це не лише екшн, а ще й справжня любовна мелодрама. Річ у тому, що герой Ґослінґа закоханий у режисерку фільму (Емілі Блант). Саме їхнім стосункам посеред зйомок присвячена значна вступна частина стрічки. Біда лиш в тім, що травма каскадера стає на заваді стосункам. Героїня Блант почувається покинутою, а Ґослінґ намагається врятувати стосунки. Паралельно розшукуючи головну зірку фільму і б’ючись зі всілякими поганцями. Ця частина фільму написана немов спеціально, щоб Ґослінґ не виходив з образу Кена з «Барбі».

«Каскадер» (The Fall Guy) 2024

Взагалі, сценарист «Каскадера» Дрю Пірс, який написав також «Місія неможлива: Нація ізгоїв», прописував каскадера як мікс трьох персонажів Ґослінґа: холоднокровного мачо з «Драйву», романтичного хлопця зі «Щоденника пам’яті» та безглуздого детектива з «Крутих чуваків».
Тому стрічка Літча вийшла і романтичним фільмом про кохання, і якісним екшном з бюджетом у 125 мільйонів доларів, і детективом з комедією. Тут кожен знайде своє, і цим «Каскадер» впевнено вписується у формат розважального блокбастера, на кшталт фільмів про супергероїв.

А ще це справжня ода, власне, каскадерам. Тому постановка трюків тут на найвищому рівні з мінімумом графіки у кадрі, обов’язково додивіться титри до кінця. «Це любовний лист до каскадерів. Ми знали, що маємо бути автентичними», – пояснив Літч. Його стрічка встановила новий світовий рекорд Гіннеса за найбільшу кількість перекидань в автомобілі – вісім з половиною обертів виконав каскадер Логан Голладей. Він вже має відзнаку Гільдії акторів за групову сцену в «Початку» Нолана та за роботу з авто в екранізації «Need for Speed».

«Каскадер» (The Fall Guy) 2024

Каскадери – це ті люди, які виконують неймовірні трюки, за які ми любимо бойовики, але які навіть номінації на Оскарі не мають, на відміну від майстрів спецефектів чи звуку. Це прямо проговорюється персонажами в кадрі. Як і всі сюжетні перипетії, адже стрічка для широкої аудиторії не повинна бути складною у сприйнятті, тому чим ближче до фіналу, тим дурнуватішим стає екранне дійство у плані логіки, твістів, пафосних промов, любовних сліз та возвеличення трюкачів на майданчику. Навіть імена героїв Кольт Сіверс – для Ґослінґа та Том Райдер – для Тейлора-Джонсона натякають на несерйозність стрічки.

«Каскадер» (The Fall Guy) 2024

«Каскадер» – це кіно, яке дає вам саме те, чого ви від нього очікуєте: купу якісного екшна, ще більше гумору, круті трюки на тлі Сіднею, детектив та мелодраматичну любовну лінію. Останні дві складові не перевищують рівень розважального блокбастера, аби не втомити публіку за дві години. І все це зроблено з любов’ю до кінематографу та людей, що зазвичай залишаються поза кадром. Така душевність та перенесення глядачів за лаштунки кіноіндустрії нагадують культового «Останнього кіногероя» зі Шварценеггером, це екшн, який у комедійній манері розповідає про екшн, в якому актор з кадру втілює героя поза ним.

Дмитро Сидоренко

«Каскадер» (The Fall Guy) 2024

Читайте також:

Найкращі комедії 21 століття

Найкращі бойовики 21 століття

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі