kinowar.com

Третє пришестя. Рецензія на фільм «Дедпул і Росомаха»

 24.07.2024  Рецензія

Я діснеївський Ісус.
Вейд Вінстон Вілсон

В прокаті стартував найочікуваніший літній блокбастер – «Дедпул і Росомаха» (Deadpool & Wolverine), продовження успішної комедійної дилогії «Дедпул», остання частина якої вийшла шість років тому. Розробка третьої частини стартувала одразу після виходу першого фільму у 2016 році, проте була поставлена на паузу під час угоди про купівлю правовласників серії 20th Century Fox студією Disney у 2019 році.

Відтоді минулого чимало часу, фанати боялися втратити чорну комедію з дорослим рейтингом в болоті діснеївської дитячої Marvel Cinematic Universe. На щастя для Дедпула, боси Disney встигли загнати свою дійну корову до тієї межі, що нові фільми перестали приносити прибуток. Ба більше, у 2024 році «Дедпул і Росомаха» стане єдиним фільмом, який побачить екрани в рамках Marvel Cinematic Universe, це вперше з 2012 року.

Тож коли Дедпул називає себе діснеївським Ісусом, він зовсім не жартує, його задача – показати потенціал супергероїки в кіно. На це виділили бюджет у 200 мільйонів доларів та дозволили старим авторам Ретту Різу та Полу Верніку вперше в історії фільмів Disney зберегти дорослий рейтинг 17+, наситивши фільм сороміцьким гумором, насиллям, кишками та кров’ю, нецензурною лайкою і навіть жартами про наркотики. Хоч їх вживання – це єдине, що Disney не дозволили, і це Дедпул теж висміює в кадрі.

«Дедпул і Росомаха» (Deadpool & Wolverine)

Режисер «Людей Ікс: Перший клас» Метью Вон сказав про фільм: «Це буде поштовх… всесвіт Marvel ось-ось отримає поштовх, і він поверне це тіло до життя… Я думаю, що Раян Рейнольдс і Гʼю Джекман збираються врятувати весь всесвіт Marvel».

Експеримент явно вдався. Перегляди трейлерів і передпродажі квитків побили рекорди і довели, що публіка з нетерпінням чекає на стрічку «Дедпул і Росомаха». Тим паче, окрім повернення Раяна Рейнольдса до ролі балакучого найманця у червоному трико в фільмі з’явиться Гʼю Джекман, вдесяте зігравши Лоґана, хоч вже двічі «хоронив» свого персонажа.

Як жартує Дедпул з екрану: «Disney воскресили Росомаху, тож тепер йому до скону грати у сиквелах та спінофах». І це дуже іронічно, адже саме у фільмі «Люди-Х: Росомаха» Рейнольдс уперше зіграв свого тепер вже успішного персонажа. А голова Marvel Studios Кевін Файґі працював помічником продюсера на перших «Людях Ікс» і прослуховував Джекмана на роль Росомахи.

«Дедпул і Росомаха» (Deadpool & Wolverine)

Режисером нової частини «Дедпула» мав знову виступити Девід Літч, але він був зайнятий «Каскадером», тож його місце віддали Шону Леві, якого ви можете знати за серіалом «Дивні дива». Також Леві працював з Рейнольдсом над екшнами «Персонаж» та «Проєкт “Адам”», а з Джекманом – над «Реальною сталлю».

Для введення Дедпула у всесвіт Marvel, де він став 34 фільмом Marvel Cinematic Universe, так само як для воскресіння Росомахи, що помер у «Лоґані», сценаристи використали мультивсесвіт та організацію «Управління тимчасовими змінами» з серіалу «Локі». Агенти організації приходять до Вейда Вілсона й повідомляють, що його світ буде знищено, оскільки якірна постать – Лоґан – загинув. Проте наш герой не бажає миритися з такою долею і вирішує знайти заміну, тобто притягнути у свій світ іншого Лоґана. Навіть якщо це треба буде зробити силоміць.

Такий нехитрий прийом дозволяє авторам витворяти на екрані що заманеться. Наприклад, нагло красти ідеї «Шаленого Макса», зображуючи пустку, в яку «Управління тимчасовими змінами» відправляють неугодних змінювачів історії. Та і що авторам буде, якщо в них є убер-зброя – здатність Дедпула руйнувати четверту стіну, звертаючись напряму до глядачів, і висміювати все навколо? Не лише конкурентів з Warner Bros., але й старих правовласників 20th Century Fox та нових – Disney.

Тож сюжет стрічки «Дедпул і Росомаха» факультативний, як і екшн з епічно-старомодно-смішним слоу-мо та ефектним 3D. Головна ж родзинка – це гумор, бо абсолютно усі персонажі тут змагаються у тому, як красномовніше образити опонента перед тим, як натовкти одне одному пики. Ця суміш доводить фанатів серії до, не побоюсь цього слова, священного екстазу.

«Дедпул і Росомаха» (Deadpool & Wolverine)

Третє пришестя чорноротого антигероя Раяна Рейнольдса у фільмі «Дедпул і Росомаха» вийшло гомерично смішним та ефектним супергеройським кіно з дорослим рейтингом, яке кулеметом вистрілює в зал непристойні жарти й криваві бійки, не даючи глядачам передиху. До вже звичного підходу головного героя ганьбити все і всіх та звертатися напряму до глядачів додалися висміювання не лише іншої супергероїки, але й актуальних блокбастерів-конкурентів.

А щоб вже «добити» фанатів, автори наповнили стрічку відсилками до старих супергеройських фільмів 20th Century Fox: від лиходіїв з оригінальних «Людей Ікс» 2000-го року чи «Блейда», чия франшиза нині перебуває в летаргічному сні, до провальної «Електри» та «Гамбіта» з Ченнінгом Тейтумом, який так ніколи й не побачив світ. Вони навіть ретро-спогади про «Людей Ікс» на титрах зробили, немов у якомусь «Форсажі», їй богу. Все це не може не розтопити серця глядачів, котрі вже третю декаду спостерігають за спробами Лоґана та компанії триматися на плаву у світі, який заполонили «Месники», в лави яких не взяли Дедпула, хай їм грець.

Дмитро Сидоренко

«Дедпул і Росомаха» (Deadpool & Wolverine)

«Дедпул і Росомаха» (Deadpool & Wolverine)

«Дедпул і Росомаха» (Deadpool & Wolverine)

Читайте також:

Найкращі чорні комедії

Найкращі непристойні, але дуже смішні комедії

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі