kinowar.com

У мережі з’явився документальний фільм про Лева Скопа та його майстер-класи для поранених військових

Студія DocNoteFilms та об’єднання документалістів Babylon`13 представили стрічку, створену в межах проєкту «Образ Воїна». 

Метод Лева Скопа. Малювання, що сприяє відновленню

На YouTube з’явився документальний фільм «Метод Лева Скопа. Малювання, що сприяє відновленню» від студії DocNoteFilms. Він розповідає про спосіб роботи з пораненими військовими, який випрацював відомий український художник та волонтер. Лев Скоп з 2014 року влаштовує арт-терапевтичні майстер-класи для людей, травмованих війною. 

«Суть наших майстер-класів – максимально розкрити творчість, художника всередині. Часто говорять – я в п’ятому класі малював востаннє. А потім дивиться – та це ж він намалював! І це – мікроперемога. Ми влаштовуємо маленьке свято на дві-три години. Вони забувають про все інше, коли малюють, тому такі заняття вкрай потрібні», – говорить Лев Скоп.

Переглянути фільм можна на YouTube-каналі Babylon’13:

У фільмі використана музика композитора Антона Байбакова.

Офлайн-прем’єра стрічки відбулася 19 вересня на відкритті виставки «Образ Воїна» у музеї «Київська фортеця». «Образ Воїна» – це великий мультидисциплінарний проєкт студії документальних фільмів DocNoteFilms, присвячений реабілітації українських захисників. Він складається з серії художніх майстер-класів від Лева Скопа, документальних відео, офлайн-виставки картин учасників майстерок та сайту з галереєю цих робіт.

«Цей проєкт – лише одне з рішень, яке ми умовно назвали “метод Скопа”: коли персона того, хто проводить заняття з арт-терапії, дозволяє людини хоча б на 3-5 годин “випірнути” зі свого стану і поринути в світ творчості. Майже всі наші учасники тримали в руках пензлик вперше зі школи. Вони створили дуже гарні картини, гідні того, щоб їх показати. Зрозуміло, що це не майстерно витончені роботи, які пишуться місяцями. Але це те, що насправді йде зсередини людей. Ця творчість дуже щира і в якомусь сенсі документальна, адже йде напряму від людини, оминаючи посередників. Людина, яка просто перемальовує якийсь зразок, може зайняти руки, але не звільнити голову. Людина, яка творить, виходить за ці межі, і це надзвичайно важливо. Сподіваємось, цей проєкт хоч трошки надихне тих, хто повертається після бойових дій із пораненнями, інколи дозволяти собі просто зануритися у творчість. Бо результат є, і він дуже класний», – розповідає автор ідеї, співзасновник DocNoteFilms режисер Костянтин Кляцкін.

У «Київській фортеці» представлено 34 роботи, створені пораненими військовими цього літа у чотирьох реабілітаційних центрах у різних регіонах України –  Київській, Вінницькій, Рівненській та Львівській областях. Виставка триватиме до 15 жовтня. 

Крім того, організатори представили сайт «Образ Воїна», на якому можна роздивитися всі картини учасників виставки та дізнатися про них більше.

Стежте за новинами проєкту «Образ Воїна» на сторінці DocNoteFilms у Facebook та на YouTube.

Проєкт створюється за фінансової підтримки Українського Культурного Фонду в межах програми «Культура без бар’єрів».

Довідка

«Образ Воїна» – це проєкт про воїнів Сил Оборони України, які отримали важкі поранення, захищаючи державу. Його головні цілі – розповісти захисникам про можливості реабілітації через творчість, а суспільству дати можливість поглянути на світ очима воїнів-ветеранів.

Проєкт складається з трьох етапів: серії майстер-класів для поранених захисників від відомого художника та волонтера Лева Скопа, сайту-галереї робіт учасників, а також виставки у Київській фортеці.

Про DocNoteFilms:

Група професіоналів, майже бойових побратимів, які вирішили знімати сучасні українські реалії максимально чесно та відверто. Починаючи свій документальний шлях у 2013 році в рамках проєкту BABYLON’13, фіксують зародження громадянського суспільства в Україні, завжди знаходячись у вирі історії, та максимально рефлексують на події та людей, що оточують.

У творчому доробку – короткометражні документальні фільми про Майдан та війну на сході України, повнометражні документальні фільми «Крим, як це було», «Крихка свобода», «Поліські Тенета», короткометражна стрічка «Тюрма на Стрийській», документальні серіали «Крутий Заміс» і «Мистецтво в країні війни» та інші.

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі