kinowar.com

До роковин анексії Криму: DocNoteFilms і BABYLON’13 представляють документальний фільм «Сотня Крим / Qırım Yüzü»

Фільм вийшов 21 лютого на YouTube-каналі BABYLON’13 

До роковин початку захоплення Криму творці фільму «Крим, як це було» вирішили викласти у відкритий доступ свою ранню роботу під назвою «Сотня Крим / Qirim Yüzü». 

документальний фільм «Сотня Крим / Qırım Yüzü»

Цей фільм розповідає історію мусульманина, у якого відібрали дім. Відсьогодні український глядач має унікальну можливість простежити непростий шлях головного героя від боїв за Піски восени 2014, через вилазку в Донецький Аеропорт взимку 2015 — та до кордону з окупованим Кримом у 2016.

Головний герой фільму — кримчанин з позивним «Іван Крим», який був співзасновником підрозділу вихідців з Криму та мусульман у складі батальйону Дніпро-1. Вийшовши живим з оточення в Іловайську, він не полишив службу і продовжив воювати на сході України. Режисер Костянтин Кляцкін та співавтор Павло Липа вперше познайомились з ним в Пісках (передмістя Донецька) восени 2014. З того часу і протягом двох років вони фільмували його фронтову історію, частково викладаючи невеликі фільми про Сотню на ютуб-каналі об’єднання кінематографістів BABYLON’13. 

Режисер Костянтин Кляцкін розповідає:

«Багато в чому його історія спонукала нас до створення фільму «Крим, як це було». Івана, як і наших колег по BABYLON’13, викрали в день псевдореферендуму 16 березня 2014 року та два тижні катували в підвалах СБУ (ФСБ) в Сімферополі. Після депортації з півострова він не лише зробив все, щоб повернутись додому, він не дав окупантам захопити решту України. Його приклад дозволяє нам згадати дуже важливу істину: за свободу потрібно боротись. Можливо, навіть роками. І ні в якому разі не потрібно забувати першопричину».

Фільм отримав Гран-прі конкурсу документальних фільмів «Відкрита Ніч – Дубль 18» у 2015 році.

У 2016 році до стрічки додався епізод, де головний герой після другого поранення звільнився з служби. Там підіймаються важливі питання майбутнього Криму, ісламу та протистояння з росіянами. Зокрема Іван згадує про самарського десантника-мусульманина, якого він витягав через «коридор смерті» в Іловайську. 

«Наразі Сотня Крим розформована, а сам Крим фактично став островом. Проте Іван, як і кожен українець, досі несе частинку Криму в собі», — каже співатор Павло Липа.

Фільм можна переглянути на Youtube-Каналі BABYLON’13 за посиланням: https://youtu.be/ORRFn5yk1qQ

та на Vimeo DocNoteFilms:

https://vimeo.com/680127428

Довідка

Синопсис:

Фільм розповідає історію мусульманина, у якого відібрали дім. Сьогодні український глядач має унікальну можливість пройти непростий шлях головного героя, від боїв за Піски восени 2014, через вилазку в Донецький Аеропорт взимку 2015 — та до кордону з окупованим Кримом у 2016.

Це мистецька рефлексія на фронтове життя та буденність кримського підрозділу добровольців в складі батальйону Дніпро-1.

Режисер: Костянтин Кляцкін

Оператори: Павло Липа, Костянтин Кляцкін

Композитор: Дмитро Данов

Дата виходу: 21 лютого 2022

Про DocNoteFilms:

Група професіоналів, майже бойових побратимів, що вирішили знімати сучасні українські реалії максимально чесно та відверто. Починаючи свій документальний шлях в 2013 році в рамках проекту BABYLON’13, фіксують зародження громадянського суспільства в Україні, завжди знаходячись у вирі історії та максимально рефлексують на події та людей що нас оточують.

У нашому творчому доробку – короткометражні документальні фільми про Майдан та війну на сході України, повнометражний документальний фільм «Крим, як це було» стрічка про полонених «Крихка свобода», документальний серіал «Крутий Заміс» та проєкти соціального спрямування.

Сторінка у Facebook: facebook.com/DocNoteFilms

Youtube: youtube.com/c/DocNoteFilmsProduction

Офіційний сайт: docnotefilms.com/

Про BABYLON’13:

Це неформальне кінооб’єднання з виробництва короткометражного та повнометражного українського документального кіно, до якого входив цілий ряд відомих українських режисерів та операторів. «Вавилон’13» розпочав свою діяльність коротким відео: «Prologue», що було записано на Михайлівській площі 30 листопада 2013 року. Згодом кінооб’єдання створило низку повнометражних документальних фільмів про Майдан, анексію Криму та війну на Донбасі.

Сторінка у Facebook: facebook.com/babylon13ua

Youtube: youtube.com/channel/UCrJIIeADD45RsffK2yYgmSw

Читайте також:

Найочікуваніші українські фільми 2022 року

Чому глядачі не дивляться українське кіно?

Де дивитися українське кіно онлайн легально

Найкращі українські фільми 2021 року

Найкращі українські фільми часів Незалежності

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі