kinowar.com

Оголошено переможців премії Оскар 2022

 28.03.2022  Новини, Оскар

Оскар 2022 (94-та церемонія вручення): переможці

В ніч з 27 на 28 березня у Лос-Анджелесі було оголошено лауреатів премії Оскар 2022. Звісно, у ці важкі часи для українців церемонія не викликає надмірного інтересу (та й взагалі, увага до головної кінопремії світу останні роки падає постійно). Проте, оскільки це є символічним підведенням підсумків минулого кінороку, публікуємо результати — з надією на найскоріше повернення до звичного мирного життя.

Організатори церемонії не скористалися пропозицією Емі Шумер, яку палко відстоював Шон Пенн — запросити Володимира Зеленського для промови. Вони обмежились оголошеною хвилиною мовчання та декільками слайдами про важкі втрати України, а також закликали допомагати нашій країні у будь-який способ.

Оголошено переможців премії Оскар 2022

Нижче повний перелік цьогорічних переможців.

Найкращий фільм

«CODA: У ритмі серця» – Філіп Русселе, Фабріс Джанфермі, Патрік Вахсбергер — ПЕРЕМОЖЕЦЬ
«Алея жаху» – Гільєрмо дель Торо, Дж. Майлз Дейл, Бредлі Купер
«Белфаст» – Лора Бервік, Кеннет Брана, Бекка Ковачік, Тамар Томас
«Вестсайдська історія»Стівен Спілберг, Крісті Макоско Крігер
«Дюна» – Мері Парент, Дені Вільнев, Кейл Бойтер
«Король Річард» – Тім Уайт, Тревор Вайт, Вілл Сміт
«Локрична піца» – Сара Мерфі, Адам Сомнер, Пол Томас Андерсон
«Не дивіться вгору» – Адам Мак-Кей, Кевін Мессік
«Сядь за кермо моєї машини» – Терухіса Ямамото
«У руках пса» – Джейн Кемпіон, Таня Сегатчян, Еміль Шерман, Іен Каннінг, Роджер Фрапп’є

Оголошено переможців премії Оскар 2022

Найкраща режисерська робота

Джейн Кемпіон – «У руках пса» — ПЕРЕМОЖЕЦЬ
Кеннет Брана – «Белфаст»
Пол Томас Андерсон«Локрична піца»
Стівен Спілберг«Вестсайдська історія»
Рюсуке Хамагучі – «Сядь за кермо моєї машини»

Оголошено переможців премії Оскар 2022

Найкраща чоловіча роль

Бенедикт Камбербетч«У руках пса» за роль Філа Бербанка
Вілл Сміт«Король Річард» за роль Річарда Вільямса — ПЕРЕМОЖЕЦЬ
Дензел Вашингтон«Макбет» за роль Макбета
Ендрю Гарфілд – «Тік-так, бум!» за роль Джонатана Ларсона
Хав’єр Бардем – «Бути Рікардо» за роль Дезі Арназа

Оголошено переможців премії Оскар 2022

Найкраща жіноча роль

Джессіка Честейн«Очі Таммі Фей» за роль Теммі Фей Месснер — ПЕРЕМОЖЕЦЬ
Крістен Стюарт«Спенсер: Таємниця принцеси Діани» за роль Діани, принцеси Уельської
Ніколь Кідман – «Бути Рікардо» за роль Люсіль Болл
Олівія Колман – «Незнайома дочка» за роль Леди Карузо
Пенелопа Крус«Паралельні матері» за роль Яніси Мартінес Морено

Оголошено переможців премії Оскар 2022

Найкраща чоловіча роль другого плану

Джессі Племенс – «У руках пса» за роль Джорджа Бербанка
Джонатан Сіммонс – «Бути Рікардо» за роль Вільяма Фроулі
Кіаран Гайндс – «Белфаст» за роль Попа
Коді Сміт-Макфі – «У руках пса» за роль Пітера Гордона
Трой Коцур – «CODA: У ритмі серця» за роль Френка Россі — ПЕРЕМОЖЕЦЬ

Найкраща жіноча роль другого плану

Джессі Баклі – «Незнайома дочка» за роль юної Леди Карузо
Джуді Денч – «Белфаст» за роль бабусі
Кірстен Данст«У руках пса» за роль Роузи Гордон
Онжаню Елліс – «Король Річард» за роль Орацени Прайс
Аріана ДеБос – «Вестсайдська історія» за роль Аніти — ПЕРЕМОЖЕЦЬ

Найкращий оригінальний сценарій

«Белфаст» – Кеннет Брана — ПЕРЕМОЖЕЦЬ
«Король Річард» – Зак Бейлін
«Локрична піца»Пол Томас Андерсон
«Не дивіться вгору» – сценарій: Адам Мак-Кей; оповідання: Адам Мак-Кей, Девід Сірота
«Найгірша людина у світі» – Ескіл Фогт, Йоакім Трієр

Оголошено переможців премії Оскар 2022

Найкращий адаптований сценарій

«CODA: У ритмі серця» – Сіан Хедер за фільмом «Сім’я Бельє» Вікторії Бедос, Тома Бідеґена, Станісласа Карре де Мальберга, Еріка Лартігуа — ПЕРЕМОЖЕЦЬ
«Дюна» – Джон Спейтс, Дені Вільнев, Ерік Рот за однойменним романом Френка Герберта
«Незнайома дочка» – Меггі Джилленгол за романом Елени Ферранте
«Сядь за кермо моєї машини» – Рюсуке Хамагучі, Такамаса О за збіркою оповідань Харукі Муракамі
«У руках пса» – Джейн Кемпіон за романом «Сила собаки» Томаса Севіджа

Найкращий анімаційний повнометражний фільм

«Енканто» – Джаред Буш, Байрон Говард, Іветт Меріно, Кларк Спенсер — ПЕРЕМОЖЕЦЬ
«Лука» – Енріко Казароса, Андреа Уоррен
«Мітчелли супроти Машин» – Майк Ріанда, Філ Лорд і Крістофер Міллер, Курт Альбрехт
«Рая та останній дракон» – Дон Холл, Карлос Лопес Естрада, Оснат Шурер, Пітер Дель Вечо
«Втікати» – Йонас Поер Расмуссен, Моніка Хельстрьом, Сигне Бірге Соренсен, Шарлотта де ла Гурнері

Найкращий міжнародний художній фільм

«Рука бога», реж. Паоло Соррентіно, Італія
«Сядь за кермо моєї машини», реж. Рюсуке Хамагучі, Японія — ПЕРЕМОЖЕЦЬ
«Втікати», реж. Йонас Поер Расмуссен, Данія
«Лунана: Як у класі», реж. Паво Чойнінг Дорджі, Бутан
«Найгірша людина в світі», реж. Йоакім Трієр, Норвегія

Найкращий документальний повнометражний фільм

«Аттика» – Стенлі Нельсон, Трейсі А. Каррі
«Вознесіння» – Джессіка Кінгдон, Кіра Саймон-Кеннеді, Натан Трусделл
«Втікати» – Йонас Поер Расмуссен, Моніка Хельстрьом, Сигне Бірге Соренсен, Шарлотта де ла Гурнері
«Літо душі» – Questlove, Джозеф Патель, Роберт Фиволент, Девід Дінерстайн — ПЕРЕМОЖЕЦЬ
«Писати з вогнем» – Рінту Томас, Сушміт Гош

Найкращий документальний короткометражний фільм

«Аудіо» – Метью Огенс, Джефф Маклін
«Веди мене додому» – Педро Кос, Джон Шенк
«Коли ми були хуліганами» – Джей Розенблат
«Королева баскетболу» – Бен Праудфут — ПЕРЕМОЖЕЦЬ
«Три пісні для Беназір» – Елізабет Мірзаї, Гулістан Мірзаї

Найкращий ігровий короткометражний фільм

«Ала Качу — Візьми та біжи» – Марія Брендл, Надін Люхінгер
«Будь ласка, зачекайте» – К.Д. Давіла, Левін Менексе
«Довге прощання» – Анейл Карія, Різ Ахмед — ПЕРЕМОЖЕЦЬ
«На мій погляд» – Мартін Стрендж-Хансен, Кім Магнуссон
«Плаття» – Тадеуш Лисяк, Мацей Слесицький

Найкращий анімаційний короткометражний фільм

«Бестія» – Уго Коваррубіас, Тево Діас
«БоксБалет» – Антон Дьяков
«Робін Робін» – Ден Оджарі, Майкі Пліз
«Склоочисник» – Альберто Міельго, Лео Санчес — ПЕРЕМОЖЕЦЬ
«Справи мистецтва» – Джоанна Куінн, Лес Міллс

Найкраща музика до фільму

«Дюна» – Ганс Циммер — ПЕРЕМОЖЕЦЬ
«Енканто» – Жермен Франко
«Не дивіться вгору» – Ніколас Брітелл
«Паралельні матері» – Альберто Іглесіас
«У руках пса» – Джонні Грінвуд

Найкраща пісня до фільму

«No Time to Die»«007: Не час помирати» – музика та слова: Біллі Айліш, Фіннеас О’Коннелл — ПЕРЕМОЖЕЦЬ
«Be Alive»«Король Річард» – музика та слова: DIXSON, Бейонсе
«Dos Oruguitas»«Енканто» – музика та слова: Лін-Мануель Міранда
«Down to Joy»«Белфаст» – музика та слова: Ван Моррісон
«Somehow You Do» – «Чотири хороші дні» – музика та слова: Дайан Уоррен

Оголошено переможців премії Оскар 2022

Найкращі візуальні ефекти

«007: Не час помирати» – Чарлі Ноубл, Джоел Грін, Джонатан Фокнер, Кріс Корбоулд
«Дюна» – Пол Ламберт, Трістан Майлз, Браян Коннор, Герд Нефзер — ПЕРЕМОЖЕЦЬ
«Людина-павук: Додому шляху нема» – Келлі Порт, Кріс Вагнер, Скотт Едельштейн, Ден Судік
«Персонаж» – Свен Гілберг, Браян Гриль, Нікос Калайцідіс, Ден Судік
«Шан-Чі та Легенда Десяти Кілець» – Крістофер Таунсенд, Джо Фаррелл, Шон Ноель Уокер, Ден Олівер

Найкращий звук

«007: Не час помирати» – Саймон Хейс, Олівер Тарні, Джеймс Харрісон, Пол Мессі, Марк Тейлор
«Белфаст» – Деніз Ярд, Саймон Чейз, Джеймс Мазер, Нів Адірі
«Вестсайдська історія» – Тод А. Мейтленд, Гері Рідстром, Браян Чамні, Енді Нельсон, Шон Мерфі
«Дюна» – Мак Рут, Марк Мангіні, Тео Грін, Даг Хемфілл, Рон Бартлетт — ПЕРЕМОЖЕЦЬ
«У руках пса» – Річард Флінн, Роберт Маккензі, Тара Вебб

Найкраща робота художника-постановника

«Алея жаху» – художник-постановник: Тамара Деверелл; декоратор: Шейн Віо
«Вестсайдська історія» – художник-постановник: Адам Штокхаузен; декоратор: Рена ДеАнджело
«Дюна» – художник-постановник: Патріс Верметт декоратор: Жужанна Сіпош — ПЕРЕМОЖЕЦЬ
«Макбет» – художник-постановник: Стефан Дечант; декоратор: Ненсі Хей
«У руках пса» – художник-постановник: Грант-майор; декоратор: Ембер Річардс

Найкраща операторська робота

«Алея жаху» – Ден Лаустсен
«Вестсайдська історія» – Януш Камінський
«Дюна» – Ґреґ Фрейзер — ПЕРЕМОЖЕЦЬ
«Макбет» – Бруно Дельбоннель
«У руках пса» – Арі Вегнер

Найкращий грим та зачіски

«Дім Гуччі» – Йоран Лундстрем, Анна Карін Лок, Фредерік Аспірас
«Дюна» – Дональд Моват, Лав Ларсон, Єва фон Бар
«Круелла» – Надя Стейсі, Наомі Донн, Джулія Вернон
«Очі Таммі Фей» – Лінда Даудс, Стефані Інгрем, Джастін Релі — ПЕРЕМОЖЕЦЬ
«Поїздка до Америки 2» – Майк Марино, Стейсі Морріс, Карла Фармер

Дизайн костюмів

«Алея жаху» – Луїс Секейра
«Вестсайдська історія» – Пол Тейзуелл
«Дюна» – Жаклін Вест, Роберт Морган
«Круелла» – Дженні Біван — ПЕРЕМОЖЕЦЬ
«Сірано» – Массімо Кантіні Парріні, Жаклін Дюрран

Найкращий монтаж

«Дюна» – Джо Уокер — ПЕРЕМОЖЕЦЬ
«Король Річард» – Памела Мартін
«Не дивіться вгору» – Хенк Корвін
«Тік-так, бум!» – Мирон Керштейн, Ендрю Вайсблюм
«У руках пса» – Пітер Скіберрас

Читайте також:

Оскар 2021: переможці

Оскар 2020: переможці

Оскар 2019: переможці

Оскар 2018: переможці

Оскар 2017: переможці

Оскар 2016: переможці

Оскар 2015: переможці

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Комментарии