Найкращі фільми з Рейфом Файнсом
Рейф Файнс вміло поєднує британську аристократичність і найвищий акторський професіоналізм із хижістю, безшабашністю та легкістю справжньої творчої людини. Унікальний сплав академічності та анархії, який не міг не запам’ятатися шанувальникам кіно.
Складаючи список найкращих його ролей, хотіли включити туди усі його роботи, адже ми дуже любимо цього актора. Але саме в цьому і полягає сенс добірок: наголошуючи на найбільш пам’ятному і цікавому в кар’єрі артиста, створюєш шанси для читача відкрити для себе щось нове. Або бодай порадіти за щось уже переглянуте.
Отже, kinowar.com представляє 13 найкращих ролей Рейфа Файнса. Якщо ви знайдете щось для перегляду, підтримайте нашу редакцію.
13. Лорд Волдеморт у серії фільмів про Гаррі Поттера
Гаррі Поттер і Смертельні реліквії: Частина 2 (Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 2) 2011
Гаррі Поттер і Смертельні реліквії: Частина 1 (Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I) 2010
Гаррі Поттер та Орден Фенікса (Harry Potter and the Order of the Phoenix) 2007
Гаррі Поттер і келих вогню (Harry Potter and the Goblet of Fire) 2005
Не можна було не назвати роль того, кого не можна називати. Знаковий образ у новітній історії літератури та кіно міг би підійти кільком акторам, які спеціалізуються на втіленні зла на екрані (тут і Олдмен, і Гопкінс, і Бардем). І все ж саме Файнс виглядає варіантом номер один (тепер, щоправда, вже складно уявити когось конкретного на його місці). Класичні для актора переходи від зловісного спокою до сказу влилися в характер заклятого ворога Гаррі Поттера. І тепер, коли ви перечитуєте книгу, яким ви уявляєте обличчя Волдеморта?
12. Телевікторина (Quiz Show) 1994
За реальними подіями. Світ телебачення існує для того, щоб розважати публіку, а якою ціною це досягається – питання окреме. Якщо тобі потрібні рейтинги, ти маєш грати за правилами. За правилами продюсерів. А те, що в цей момент ти порушуєш правила гри, зачіпає лише твоє відчуття моралі, на популярності та грошах це ніяк не позначається.
Приблизно те саме сталося з одним із учасників телевікторини, яка була шалено популярною наприкінці 50-х у США. Персонажу Файнса доводиться піти на компроміс із совістю, щоб зайняти місце під сонцем. Він підходить за всіма параметрами – образ, зовнішність, інтелігентність. І навіть приймає нечесну схему. Але пізніше цей компроміс починає їсти його зсередини…
11. Кінець роману (The End of the Affair) 1999
Амплуа коханця не приходить в голову першим, коли згадуєш кар’єру Рейфа Файнса, але у нього є чимало яскравих робіт саме у цій якості. Зв’язок його персонажу з героїнею Джуліанни Мур був романтичним і гарячим. Він переконував жінку залишити свого чоловіка, але згодом саме йому довелося попрощатися з нею. Втім, і за кілька років його пристрасть не вщухла, а до неї додалися ще й ревнощі. Йому здавалося, що крім нього і чоловіка у коханої є ще хтось. Щоб розібратися у всьому, чоловіка наймає приватного детектива, і з кожним новим відкриттям ситуація стає ще більш заплутаною…
Читайте також: Найкращі фільми про кохання
10. Червоний Дракон (Red Dragon) 2002
У дуже успішного “Мовчання ягнят” були і сіквели, і приквели, і навіть серіал із Мадсом Міккельсеном у ролі Лектера. Але не тільки образ Ганнібала запам’ятався фанатам історії про співпрацю з маніяком у рамках розшуку інших маніяків. Серійний вбивця Френсіс Долархайд у виконанні Файнса, на нашу суб’єктивну думку, затьмарив образ Буффало Білла з “Мовчання ягнят”. І знову перепади стану персонажа: від нестійкої знервованості свідомості загнаного підлітка до безкомпромісної жорстокості. У рамках картини нам не так багато розповідають про історію життя Долархайда, але завдяки грі Файнса за той короткий час, який він перебуває на екрані, глядач складає досить чіткий портрет того, що зробило цього вбивцю таким, яким він є.
9. Читець (The Reader) 2008
Оскароносний для Кейт Вінслет, фільм “Читець” поповнив скарбницю серйозних драматичних робіт актора. Історія підлітка, якого тягне до дорослої жінки, перетворюється на значно вагомішу життєву розповідь. Кохану юнака звинувачують в тому, що вона була наглядачкою в Аушвіці і не відчинила двері церкви трьомстам жінкам під час пожежі, що призвело до їхньої смерті у вогні. Вже у більш дорослому віці хлопець не вірить у винність коханої і всіляко намагається допомогти їй…
Історія охоплює кілька десятиліть, персонажа Міхаеля Берґа у дорослому віці грає Файнс. Тут переплітаються і драма відносин із його дружиною, і спогади, і те, як трагедія десятків тисяч людей накладає відбиток на ставлення до життя тих, кого вона безпосередньо не торкнулася.
8. Буремний перевал (Грозовий перевал) (Wuthering Heights) 1992
Єдиний роман поетеси Емілі Бронте екранізували кілька разів. Роль Гіткліфа на себе приміряв, серед інших, і Том Гарді. Не пройшов повз і Рейф Файнс. Чудовий приклад драматичного матеріалу для будь-якого серйозного актора, характер Гіткліфа дозволяє повною мірою розкрити свій потенціал. Молодий хлопець, якого підібрали на вулиці і який зачарував сім’ю, що притулила його, поступово перетворюється на монстра, одержимого жагою помсти за своє нещасливе кохання.
Як і в “Англійському пацієнті”, партнерка Файнса на майданчику – Жульєт Бінош.
7. Відданий садівник (The Constant Gardener) 2005
Випадковий роман закінчується весіллям, від’їзд до Африки закінчується боротьбою проти гігантів-фармацевтів, які проводять випробування на живих людях, а спроби докопатися до правди обертаються трагедією. І ось тепер удівець закидає свій сад і прямує слідом за убивцями. Детектив за твором майстра жанру Джона Ле Карре не тільки тримає у напрузі, а й постійно ставить незручні для глядача питання. Точніше, ставить він їх для персонажа Файнса, але нам усім доводиться пропускати їх через себе.
Читайте також: Найкращі трилери всіх часів
6. Коріолан (Coriolanus) 2011
Одна з найвідоміших трагедій Шекспіра у видозміненому форматі: події часів Давнього Риму перенесені в наш час. Ця картина стала також і режисерським дебютом Рейфа Файнса, не бездоганним, але вельми цікавим і напруженим. Коріолан став героєм Риму, але його зневага до людей та радикальне ставлення до свого бачення життєвого укладу перевертає все догори дном. Змова проти нього змушує колишнього героя залишити місто – і тепер він об’єднується з ворогом, щоб піти на Рим наступом…
5. Готель «Гранд Будапешт» (The Grand Budapest Hotel) 2014
І знову неймовірна суміш комедії та трагедії. Цього разу під керівництвом Веса Андерсона за розповідями Стефана Цвейга. Гротеск у всьому: в атмосфері готелю, в образах його службовців, у тому, як поводяться лиходії та у тому, як реагують на це звичайні жителі вигаданої країни Зубровки. І головним діамантом у цій розкішній короні виступає старший консьєрж готелю, мсьє Густав. Неможливо відірватися від гри Файнса, неможливо не сміятися з безглуздих ситуацій, у які потрапляють герої, неможливо не співпереживати їм, коли приходить біда. Акторський ансамбль, як завжди у стрічках Андерсона, винятково сильний. Але сперечатися із абсолютним лідерством Файнса не доводиться.
4. Залягти на дно в Брюгге (In Bruges) 2008
Рейф Файнс став майстром не лише за рахунок драматичних робіт у фільмах про війну та Голокост. Будь-який образ і будь-який жанр він аналізує і приміряє з тотожним професійним захопленням. У чорній комедії Мартіна Макдона (того самого, який пізніше зняв “Сім психопатів”, “Три білборди за межами Еббінга, Міссурі” та “Банші Інішерина”) він грає боса мафії, який одночасно і порушує закон заради власних корисливих цілей, і суворо дотримується кодексу честі, який він і розробив. І при цьому він є психопатом. Тобто, роль ідеально підходить для Файнса. Дивовижне поєднання смішного та трагічного.
Читайте також: Найкращі трагікомедії всіх часів
3. Англійський пацієнт (The English Patient) 1996
За цю роль Файнс номінувався на Оскар. Англійський пацієнт – це пілот літака зі спотвореним після аварії обличчям, який не пам’ятає навіть свого імені, та й за життя тримається з останніх сил. Тому безіменного і нікому не потрібного доходягу так і називають (він розуміє тільки англійську). Молода медсестра не залишає його одного в Італії, оскільки сама нещодавно пережила втрату близької людини. Вмираючий поступово відкривається їй, і його історія – це спочатку романтика кохання та божевільного зв’язку із заміжньою жінкою, а потім трагедія війни, провалу антифашистської агентури та скалічених людських життів.
2. Конклав (Conclave) 2024
Третя номінація на Оскар в кар’єрі британця, цього разу за виважену, тонко зіграну і дуже дорослу роль кардинала, якому доводиться взяти на себе організацію виборів нового Папи після смерті поточного понтифіка. Ситуація ускладнюється не тільки незрозумілими обставинами раптової смерті Папи, але й серйозною боротьбою між кандидатами за місце на папський престол. Один з головних претендентів – консервативний і жорсткий кардинал, який, на думку головного героя, буде гальмувати розвиток церкви. Інший – навпаки, більш прогресивний та гнучкий кандидат, але він аж занадто агресивно вступає у передвиборчу боротьбу. Несподівано для себе персонаж Файнса виявляє, що і він сам є вельми вірогідним кандидатом на місце Папи, але при цьому він відчуває серйозну кризу віри…
Читайте також: Найкращі фільми про бога
1. Список Шиндлера (Schindler’s List) 1993
Навряд чи хтось здивований. На першій позиції один із найпотужніших фільмів про війну та Голокост, створений Стівеном Спілбергом у настанову майбутнім поколінням. Історія Оскара Шиндлера, який зумів урятувати сотні євреїв від смерті, не була б такою пронизливо переконливою без антагоніста належного рівня. Ним і став Рейф Файнс, який одержав свою першу номінацію на Оскар. Його виконання Амона Гета дозволяє побачити зло в людині, не вдаючись до шаблонних прийомів. Живий, не плаский, трагічний образ викликає жах, огиду, неприйняття. І назавжди залишається у пам’яті поруч з цією історією людяності у жорстокі часи.
Підтримайте нашу редакцію:
https://send.monobank.ua/jar/92UMWPdbsd
Читайте також:
Найкращі фільми Роберта Паттінсона
Найкращі фільми Мадса Міккельсена
Найкращі фільми Ендрю Гарфілда
Найкращі фільми Денніса Квейда
Найкращі фільми Кевіна Костнера
Найкращі фільми Бенісіо Дель Торо
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — ohmatdytfund.org/donate
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom