kinowar.com

20 найкращих плейлістів на YouTube з музикою із фільмів

 22.05.2022  Музика, Новини, ТОП

Найкраща музика кіно у форматі плейлістів на YouTube

Музика кіно може жити окремим від фільму життям. Вона навіть може запам’ятатися більше, ніж власне фільм. Більшість фільмів дивляться один раз, а от музику можна слухати майже нескінченно. Отже, ми вирішили зібрати найкращу музику з фільмів в окрему статтю.

При цьому ми не обмежувалися, як раніше, 1-2 композиціями з фільму та зробили добірку з плейлістів. Це або музика з одного фільму (саундтрек до картини), або музика одного композитора (найкраще з його творчого доробку), або музика різних композиторів з різних фільмів, яку виконує один виконавець (скажімо, оркестр).

Отже, kinowar.com презентує найкращі плейлісти на YouTube з музикою із фільмів.

Vangelis

саундтрек до фільму “Той, хто біжить по лезу”
12 інструментальних та вокальних композицій

той самий плейліст посиланням

Наша редакція є фанатами Вангеліса, фільма “Той, що біжить по лезу” та музики Вангеліса з фільму “Той, що біжить по лезу”. Не дивно, що перший плейліст, який ми рекомендуємо до нескінченного прослуховування на репіті – це саме безсмертне творіння грецького композитора для революційного фантастичного шедевра від Рідлі Скотта. Ця музика не лише доповнювала те, що глядач бачив на екрані, а й була частиною того, що на екрані відбувалося. Саме тому до саундтреку включені діалоги з фільму, адже цю музику і цей фільм складно уявити окремо. Насолоджуйтесь.

 

Датський національний симфонічний оркестр (Danish National Symphony Orchestra)

69 саундтреків до фільмів і серіалів в обробці симфонічного оркестру

посилання

Цей датський оркестр обробив десятки мелодій не тільки з улюблених фільмів, а й з відеоігор. “Зоряні війни”, “Хрещений батько”, “Хороший, поганий, злий”, “Таксист”, “Мерзенна вісімка”, “Гра престолів”, “Мандалорець” та багато інших фільмів та серіалів, нових та класичних, у виконанні великої симфонічної команди (звісно, знайшлося місце і для поппурі з “Той, що біжить по лезу).

 

Jóhann Jóhannsson

саундтрек до фільму “Менді”
15 інструментальних композицій

посилання

Надзвичайно талановитий ісландський композитор помер у 2018 році. Він залишив після себе музику для декількох десятків фільмів, зокрема “Прибуття”, “Полонянки”, “Сікаріо”, “Теорія всього”. Одну з останніх робіт – фільм “Менді” з Ніколасом Кейджем у головній ролі – ми презентуємо до вашої уваги. Музика для цього нетривіального хорора є медітативним потоком, від якого не хочеться відриватися.

 

Sparks

саундтрек до фільму Леоса Каракса “Аннетт”
62 музыкальні композиції, вставки та бонуси

посилання

Після великої паузи французький режисер Леос Каракс повернувся до кіно з новою неордінарною роботою. Цього разу це мюзікл, тексти та музику для якого створила група Sparks, яка на сцені вже, страшно сказати, більше 50 років. Брати Мейли, так само як і Каракс, не надто захоплюються стандартними формами, тому співпраця цих артистів стала надуспішною – це один з найкращих фільмів десятиліття, який однозначно рекомендовано до перегляду. А плейліст охоплює всю музикальну складову цього мюзікла, та ще й з деякими бонусами.

 

Джонні Грінвуд

саундтрек до фільму “У руках пса”
16 інструментальних композицій

посилання

Грінвуд найбільше відомий як соло-гітарист гурту Radiohead (там же на басу грає і його брат Колін Грінвуд). Джонні мультиінструменталіст та композитор. Він писав музику для таких фільмів як”Майстер”, “Нафта”, “Вроджена вада”, “Локрична піца”“Примарна нитка” (за цей саундтрек його номінували на Оскар) – іншими словами, для багатьох фільмів Пола Томаса Андерсона. Фільм Джейн Кемпіон, яка повернулася в кіно після багаторічної перерви, здобув багато нагород, серед інших і за чудову музику Грінвуда для цієї драми в декораціях вестерну з Бенедиктом Камбербетчем, Кірстен Данст і Джессі Племенсом.

 

Нік Кейв и Воррен Елліс

саундтрек до фільму “Як боязкий Роберт Форд убив Джессі Джеймса”
14 інструментальних композицій

посилання

Тягучий, довжелезний, похмурий та повільний вестерн від режисера Ендрю Домініка навряд чи був цілісним без музики такого самого композитора – Ніка Кейва (він, до речі, зіграв у стрічці невеличку роль барда). У головних ролях – Бред Пітт та Кейсі Аффлек.

 

Хісайсі Дзьо

Найкращі композиції композитора
51 інструментальна композиція

посилання

Японський композитор відомий насамперед як автор музики до всіх (або майже всіх) мультфільмів Хаяо Міядзакі, а також до багатьох фільмів Такеші Кітано. Його псевдонім “Хісайсі Дзьо” – це імітація звучання імені великого американського композитора та музичного продюсера Квінсі Джонса (Хісайсі Дзьо – Квінсі Джонс, японці не вимовляють або спотворюють частину звуків при проголошенні цього імені). У плейлисті офіційного YouTube-каналу композитора зібрано його найкращі композиції, в яких традиційно лідируючим інструментом звучить фортепіано.

 

Ганс Циммер

Live in Prague
15 інструментальних композицій у живому виконанні

посилання

Ганс Циммер не потрібно представляти зайвий раз – майже у кожній другій великій прем’єрі Голлівуду звучить його чарівна музика. Цей плейліст зібрав 15 композицій з найкращого від маестро – у виконанні оркестру під керуванням Циммера на живому концерті у Празі.

 

Майкл Джаккіно

саундтрек до фільму “Бетмен” режисера Метта Рівза
30 інструментальних композицій

посилання

Чергове прочитання класичної вже історії про Людину-кажана від Метта Рівза вийшло чудовим. Нуарний Готем, чи не похмуріший за творіння Крістофера Нолана, ще більш реалістичний підхід до зображення персонажів та їх дій, точне зображення внутрішнього конфлікту Брюса Вейна, фантастичний акторський склад та, звичайно, виняткове музичне супроводження від композитора Майкла Джаккіно. З нашої точки зору, цей саундтрек повинен зібрати усі нагороди сезону.

До речі, ви помітили, що тема Загадника – це зациклені перші такти пісні “Аве Марія”, яку співає цей персонаж на початку фільму та при спогадах про дитинство?

 

Енніо Морріконе

музика Енніо Морріконе, яка звучить у фільмах Квентіна Тарантіно
25 інструментальних композицій

Важко було б уявити таку добірку без музики Енніо Морріконе. Але ми вирішили не використовувати стандартних підходів а-ля “найкраще з”. Тому ми обрали плейліст від ще одного синемафіла – Квентіна Тарантино. Оскільки цей режисер не тільки знавець кіно, а ще й спеціаліст по використанню найкращої музики у власних фільмах, ми знайшли саме таке комбо: музика Енніо Морріконе, яка звучала в фільмах Квентіна Тарантіно (навіть якщо спочатку була написана для інших стрічок).

 

Кліф Мартінез

саундтрек до фільму “Драйв” режисера Ніколаса Віндінг Рефна
14 інструментальних композицій від композитора Кліфа Мартінеза

посилання

Фільм “Драйв” з Райаном Гослінгом від датського режисера Ніколаса Віндінг Рефна відомий своїм потужним саундтреком. Проте, найбільш відомі пісні з вокалом – Night Call, A Real Hero, Under Your Spell. При цьому за інструментальну частину відповідав один з найпотужніших композиторів сучасного кіно (який неодноразово взаємодіяв з Рефном) Кліф Мартінез. І саме інструментальні композиції зібрані у наведеному плейлісті – щоб послухати, так би мовити, чистого Мартінеза, без домішок.

 

Девід Голмс

саундтрек до фільму “Дванадцять друзів Оушена” режисера Стівена Содерберга
9 інструментальних композицій від композитора Девіда Голмса

посилання

Так само як трилогія фільмів про друзів Оушена від Стівена Содерберга є так званим “feel-good movie”, тобто фільмом, під час перегляду якого не напружуєшся, а просто розслаблено отримуєш задоволення, так і саундтреки для цієї трилогії можна назвати “feel-good музикою”. Адже як і у фільмах про елегантних шахраїв, ти просто слідуєш за ритмом, який то трохи уповільнюється, то трохи прискорюється, але частіше за все є просто максимально комфортним. У плейліст потрапили тільки оригінальні композиції для фільму “Дванадцять друзів Оушена”, написані композитором Девідом Голмсом, музика з інших джерел, яку використали для стрічки, залишилась за межами добірки.

Додамо відразу і посилання на аналогічний плейліст для фільму “Тринадцять друзів Оушена” – але тут окрім музики Девіда Голмса є композиції інших виконавців:

посилання

 

Тревор Джонс

саундтрек до фільму “Янгольське серце” режисера Алана Паркера
8 інструментальних композицій

посилання

Наддосвідчений композитор Тревор Джонс написав дуже нуарний, напружений та тривожний саундтрек, що базується на звуці саксофона, для одного з найкращих трилерів в історії кіно – “Янгольске серце” з Мікі Рурком. Музику доповнюють уривки діалогів та шуми нічних вулиць.

 

Карти, гроші та два стволи, що димлять

саундтрек до фільму “Карти, гроші та два стволи, що димлять” (Lock, Stock and Two Smoking Barrels) режисера Гая Річі
14 вокальних композицій різних виконавців та обрані діалоги

посилання

 

Вбити Білла

саундтрек до фільму “Вбити Білла” (Kill Bill) режисера Квентіна Тарантіно
21 вокальна та інструментальна композиція та обрані діалоги

посилання

 

Кліф Мартінез

саундтрек до фільму “Неоновий демон” режисера Ніколаса Віндінг Рефна
23 інструментальні та вокальні композиції

посилання

Так, трохи вище в нас вже є плейліст від Кліфа Мартінеза для саундтреку фільму Ніколаса Віндінг Рефна. Але у нас і не було завдання розміщувати лише по одному плейлісту на композитора. Тож, за чудову неонову атмосферу нічного мегаполіса даємо ще одне місце для Мартінеза.

 

Дюна

саундтрек до фільму “Дюна” 1984 року режисера Девіда Лінча
17 інструментальних композицій

посилання

Фільм Дені Вільнева перевершив навіть найсміливіші сподівання шанувальників режисера. Втім, ми розміщуємо у статті плейліст старої версії “Дюни” – 1984 року від режисера Девіда Лінча. Чудова атмосферна музика, яку варто пригадати (особливо тема Prophecy від Браяна Іно). Втім, більша частина композицій була написана учасниками гурту Toto (так, саме той гурт, який співає пісні Africa та Rosanna).

Для повної картини додамо і посилання на плейліст саундтрека нової “Дюни” від Ганса Циммера:

посилання

 

Клаус Дольдінгер

саундтрек до фільму “Підводний човен” (Das Boot) режисера Вольфганга Петерсена
18 інструментальних композицій

посилання

Клаус Дольдінгер написав розкішний саундтрек до одного з найкращих фільмів про війну “Підводний човен”. Головну тему через 15 років після виходу фільму в прокат переробив техно-гурт U96 (власне, його назва – це і є назва човна з картини). Майже весь саундтрек – це варіації на головну тему, тому плейліст повністю просякнутий тривогою та передчуттям небезпеки з короткими ліричними вставками.

 

Хмарний атлас

саундтрек до фільму “Хмарний атлас” (Cloud Atlas) режисерів Тома Тиквера, Лани Ваховські та Ендрю Ваховські від композиторів Райнхольда Хайля, Джоні Клімека та Тома Тиквера
23 інструментальні композиції

посилання

Том Тиквер став не тільки одним з режисерів, авторів сценарію та продюсерів, а ще й долучився до написання музики до фільму “Хмарний атлас”, яка мала дуже важливе значення для стрічки. Разом з Тиквером над саундтреком працювали також композитори Райнхольд Хайль та Джоні Клімек. Виконаний у класичних інтонаціях він точно вписався в усі сюжетні лінії часу. Не менш приємно прослуховувати його тепер вже окремо від перегляду.

 

Легенда Г’ю Гласса

саундтрек до фільму “Легенда Г’ю Гласса” (The Revenant) режисера Алехандро Іньярріту від композиторів Рюіті Сакамото, Альва Ното та Брайса Десснера
23 інструментальні композиції

посилання

Над трагічним проникливим звучанням саундтреку до фільму Алехандро Іньярріту “Легенда Г’ю Гласса” працювало три композитори – Рюіті Сакамото, Альва Ното та Брайс Десснер. Кожен з них додав ті ноти, які замислював режисер при створенні картини – самотність людини, безкрайність природніх просторів та крихкість природи перед загрозою знищення її людством.

Зі свого боку ми також додамо посиланнями кілька плейлістів, які ми зібрали на нашому YouTube-каналі kinowar.com.

100 найкращих пісень із кінофильмів

100 найкращих мелодій із кінофільмів

Найкращі саундтреки до серіалів

Всі пісні з фільмів про Джеймса Бонда

Найкращі саундтреки фільмів Тарантіно

Українські воєнні пісні

Підписуйтесь на наш канал, ми постійно додаємо нові плейлісти зі світу музики кіно та серіалів.

Слухайте також:

Найкращі мелодії з кінофільмів

Найкращі нові українські пісні війни

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі