kinowar.com

20 найкращих ролей Майкла Кейна

 20.09.2022  Актори, ТОП

Найкращі фільми з Майклом Кейном

Багато хто знайомий з Майклом Кейном як з мудрим дядечком з фільмів Крістофера Нолана. Але кар’єра цього актора складає вже понад 60 років. Сьогодні ми згадаємо найкращі фільми сера Кейна.

Без вад (Flawless) 2007

найкращі ролі майкл кейн топ фільмів

Фільм з Майклом Кейном та Демі Мур, що пройшов непоміченим, хоча це розумне кіно про ідеальне пограбування. Жінка, яка пропрацювала у ювелірній компанії багато років, щоразу спостерігаючи, як її потенційне підвищення проходить повз неї, та літній чоловік, якому скоро на пенсію, створюють потужний дует для шаленого пограбування сховища компанії.

 

Одягнений для вбивства (Dressed to Kill) 1980

найкращі ролі майкл кейн топ фільмів

Психологічний трилер, де Кейн виступає у ролі лікаря. До нього звертається жінка з приводу інтимних проблем зі своїм чоловіком. Пізніше вона зустрічає дивного чоловіка, якого приводить до квартири – вона знаходить у нього довідку про венеричне захворювання. Коли вона в паниці вибігає з квартири, на неї стається напад…

 

Прибрати Картера (Get Carter) 1971

найкращі ролі майкл кейн топ фільмів

Один з найвідоміших фільмів раннього етапу кар’єри Майкла Кейна. Гангстер середнього рівня повернувся у рідне місто на похорон брата. Тут він з’ясовує, що брат не загинув – його було вбито. Тепер залишилось знайти, хто це зробив, та покарати його. Але згодом полювання ведуть саме на Джека Картера – місцева мафія незадоволена тим, що він розпочав власний пошук винуватців…

 

Тихий американець (The Quiet American) 2002

найкращі ролі майкл кейн топ фільмів

Під час першої індокитайської війни у Сайгоні знаходяться два американці, які цікавляться однією і тією ж самою в’єтнамкою. Втім, це не єдина причина нелюбові між ними: з часом журналіст (Майкл Кейн) бачить у “тихому американці” (Брендан Фрейзер) людину, яка активно бере участь у політичних подіях в країні, що призводить у тому числі до гибелі людей. Тоді журналіст вирішує змінити свій підхід до споглядання подій навколо…

 

Досьє Іпкресс (The Ipcress File) 1965

найкращі ролі майкл кейн топ фільмів

Кілька західних вчених зникають, а потім з’являються знову, але виглядають так, ніби їх перепрограмували. Здається, в Мі-6 є витік інформації, а тому офіцеру у Міністерстві оборони доручають розібратися у цьому важливому питанні. Згодом він починає власне розслідування, результатами якого не ділиться навіть з керівництвом. Тепер і доля країни, і його власне життя під загрозою…

 

Нишпорка (Sleuth) 2007 / 1972

найкращі ролі майкл кейн топ фільмів

Два фільми з різницею в 35 років – у першому Майкл Кейн зіграв юного актора-красеня, який приїжджає до немолодого вже письменника-детективщика, а у другому він вже виступив у ролі саме письменника. У новій версії стрічки молодим нахабою став Джуд Лоу, а у класичній версії досвідченим письменником-інтриганом був легендарний Лоуренс Олів’є.

найкращі ролі майкл кейн топ фільмів

Власне, нікого, крім цих двох, у фільмі немає. Молодий актор приїжджає до чоловіка своєї коханки, щоб попросити його відпустити її та погодитись на розлучення. І той погоджується, але за однієї умови: молодику доведеться взяти участь у афері і отримати мільйон доларів… Чудовий камерний трилер.

 

Ганна та її сестри (Hannah and Her Sisters) 1986

найкращі ролі майкл кейн топ фільмів

Фільм Вуді Аллена про стосунки у дуже великій сім’ї. Три роки поспіль сім’я зустрічається в кадрі цієї драмеді, і якщо перший раз все чудово, то на другий рік вже чимало проблем. На третій ми бачимо, що відбувається після виникнення цих проблем. За роль другого плану у цьому фільмі Майкл Кейн отримав Оскар, а фільм загалом отримав ще два.

 

Бетмен: Початок (Batman Begins) 2005

найкращі ролі майкл кейн топ фільмів

Здається, Кейн був народжений для цього образу. Хто ще зіграє Альфреда настільки аристократично, тепло, харизматично та витончено. При цьому кожного разу при перегляді відчуваєш, що за цим персонажем стоїть велика історія його минулого. Але зараз на першому плані, звісно, Брюс Вейн – або Бетмен.

 

Зулуси (Zulu) 1964

найкращі ролі майкл кейн топ фільмів

За реальними подіями англо-зулуської війни кінця 19-го століття. Армія зулусів (дуже потужна на той час) знищила гарнізон британців. Тепер вона наближається до невеликого військового посту англічан. На ньому перебуває близько півтори сотні британців, у той час, як армія зулусів нараховує 4 тисячі солдат. Британці готуються прийняти бій, не відпускаючи навіть поранених до медчастини, адже кожна людина цінна у таких умовах – і кожна повинна віддати все, щоб вистояти у цій битві.

 

Темний лицар повертається (The Dark Knight Rises) 2012

найкращі ролі майкл кейн топ фільмів

Щоб зрозуміти цінність Майкла Кейна для кіно, достатньо згадати цю сцену з фільму. Спочатку Альфред розповідає Брюсу Вейну про свою мрію – щоб той закинув боротьбу зі злочинцями Готему, знайшов жінку свого життя, зник для усього світу, а потім Альфред випадково побачив би його за сусіднім столиком десь у кафе у Флоренції. А потім у фіналі саме так і відбувається (втім, суперечка досі активна – це насправді відбулось, чи це фантазія Альфреда, якою він сам себе заспокоює). І тут навіть непотрібно нічого казати, достатньо побачити лише очі Кейна та вираз його обличчя.

 

Відчайдушні шахраї (Dirty Rotten Scoundrels) 1988

найкращі ролі майкл кейн топ фільмів

Одна з найкращих комедій 80-х і незвичний (суто зовнішньо) образ Кейна. Оскільки він грає досвідченого шахрая, який обдурює зрілих дам з вищого світу, то й вигляд у нього має бути відповідний – поважний сер з вусами та волоссям, вкладеним назад великою кількістю гелю. Він стикається зі схожим на нього аферистом (Стів Мартін), тільки більш молодим. Досвіду у “колеги” менше, тому він працює з не такими багатими жінками та видурює невеликі суми. Спочатку метр бере його під своє крило, але потім вони сваряться і вирішують провернути аферу з метою залишити у місті тільки одного пройдисвіта…

 

Інтерстеллар (Interstellar) 2014

найкращі ролі майкл кейн топ фільмів

Чергова співпраця з Крістофером Ноланом – фантастична картина про спробу врятувати населення Землі від майбутньої катастрофи. Для цього потрібно улетіти далеко у космос, але де знайти місце, яке влаштує наш вид? І хто стане йти на подібний ризик заради спасіння інших? Майкл Кейн грає професора Бренда, який розробив цей план, а пілотом стає Меттью Макконахі. Якщо хтось хотів зрозуміти, що таке чорна діра і як вона працює – вам точно сюди.

 

Міст надто далеко (A Bridge Too Far) 1977

найкращі ролі майкл кейн топ фільмів

Шалена кількість зірок британського та голлівудського кіно у епічному фільмі про одну з найважливіших операцій Другої світової – “Маркет Гарден” (яка, втім, не така відома, як висадка союзників у Нормандії). Незважаючи на попередні успіхи союзників, спланувати цю операцію належним чином не вдалося в силу різних причин. Ігнорування даних розвідки, неточні розрахунки, невірно обрана тактика, навіть погана погода – і ось вже сили союзників несуть шалені втрати, не просуваючись до виконання цілей операції… Майкл Кейн, Шон Коннері, Джеймс Каан, Елліотт Ґулд, Джин Гекмен, Ентоні Гопкінс, Лоуренс Олів’є, Роберт Редфорд, Максиміліан Шелл – неймовірний акторський склад.

 

Дитя людське (Останній нащадок Землі) (Children of Men) 2006

найкращі ролі майкл кейн топ фільмів

Мабуть, найнезвичніший образ Майкла Кейна (хоча, все відносно – одного разу він грав Йосипа Сталіна). Він грає невелику роль в апокаліптичному фільмі Альфонсо Куарона, де жінки всієї Землі втратили здатність вагітніти. Головного героя викрадають терористи, які потім дають йому гроші за те, щоб він допоміг втекти дівчині за кордон. Через деякий час він з’ясовує, що вона вагітна. Тепер він всіма силами намагається доставити її до вчених, які займаються проектом врятування людства. По дорозі він зустрічає старого друга, колишнього політичного активіста, який тепер живе пустельником, що розважається зовсім іншими речами – його і грає Кейн.

 

Початок (Inception) 2010

найкращі ролі майкл кейн топ фільмів

І знов у фільмі Крістофера Нолана Майкл Кейн грає досвідченого наставника для молодого сильного бійця – цього разу його грає Леонардо Ді Капріо. Той займається новим видом шпигунства – краде секрети людей, занурюючись у їхні сни. Для нової операції їм потрібно зануритися ще глибше – у сон людини, яка спить у сні іншої людини.

 

Темний лицар (The Dark Knight) 2008

найкращі ролі майкл кейн топ фільмів

А цей фільм Нолана зайняв би місце вище у нашому списку, якби роль сера Кейна була б більшою. Але оскільки він з’являється тільки час від часу (хоча, звісно, у дуже важливих сценах), то ми дозволили собі поставити вище інші фільми. Так само як і другий фільм трилогії Нолана став найкращим у ній, так і гра Кейна тут максимально прониклива.

 

Престиж (The Prestige) 2006

найкращі ролі майкл кейн топ фільмів

В останнє на сьогодні – фільм Нолана. Двоє ілюзіоністів змагаються між собою за уявне звання найкращого. Вони вигадують фокуси, яких до цього не бачив світ (або шляхи показувати їх так, як ще того не бачив світ). Суперництво набирає обертів, і обидва ладні піти на надзвичайні заходи, щоб показати власну перевагу, незважаючи на весь побічний збиток. Двох суперників грають Крістіан Бейл та Г’ю Джекман. А Майкл Кейн грає інженера для трюків, а також досвідченого наставника, що допомагає порадою молодим ілюзіоністам (що, втім, не надто їм допомагає).

 

Правила виноробів (The Cider House Rules) 1999

найкращі ролі майкл кейн топ фільмів

Ще один Оскар за роль другого плану для сера Кейна. Він грає головного лікаря у сирітському притулку. Персонаж Тобі Магвайра виріс у притулку і ніколи не покидав його. Він не отримував освіти лікаря, але вправно асистує головному лікарю, коли вони час від часу нелегально роблять аборти. Для цього приїжджає і пара закоханих, дівчину грає Шарліз Терон, її хлопець скоро відбуває на фронт. Герой Магвайра залишає притулок і їде в маєток цієї пари, де збирають яблука та готують сідр. Там він зближується з дівчиною, хлопець якої уїхав на фронт, але до щасливого фіналу, на жаль, все це не прямує…

 

Людина, що хотіла стати королем (The Man Who Would Be King) 1975

найкращі ролі майкл кейн топ фільмів

За однойменною розповіддю Редьярда Кіплінга (він також присутній як одна з дійових осіб у фіьмі). Двоє аферистів вирушають в таємничу країну Кафірістан у Азії, щоб вивезти звідти шалені багатства – камені, золото, артефакти. Подорож в цю країну смертельно небезпечно, але їм вдається досягти мети. Ба більше, вони не тільки дістаються Кафірістану, вони волею випадку ще й стають при владі. Здається, варто завантажити коштовності на коней і їхати до рідної Англії, але одного зі спільників засліплює жага влади… Чудовий дует з Шоном Коннері та захоплюючий олдскульний пригодницький фільм.

 

Юність (Youth) 2015

найкращі ролі майкл кейн топ фільмів

Глибока і візуально довершена робота Паоло Соррентіно. Перший фільм режисера, що було знято не в рідній Італії, але це було того варто – акторський ансамбль рясніє легендами. Крім Кейна тут також зайняті Гарві Кейтель, Джейн Фонда, Рейчел Вайс та Пол Дано.

Двоє старих друзів відпочивають в Альпах в елітному санаторії. Вони товаришують більшу частину життя, що не заважає їм постійно знаходити нові приводи глузувати один з одного. Кейн грає диригента на пенсії, який не погоджується на ще один виступ навіть заради королеви, Кейтель – режисер, який все ще намагається відзняти щось значне. Вони досвідчені та мудрі, але коли справа стосується їх дітей, або навіть їх самих, вони з часом розуміють, що нічого їх життєва мудрість не варта. Життя не розбирає, молодий ти чи старий, досвідчений чи наївний. Воно просто йде своїм шляхом, і буде дуже непогано, якщо ти зможеш цим насолоджуватись.

Якщо стаття вам сподобалась, ви можете підтримати наш сайт

Читайте також:

Найкращі ролі Курта Рассела

Найкращі ролі Оскара Айзека

Найкращі ролі Сема Роквелла

Найкращі ролі Дензела Вашингтона

Найкращі ролі Ґері Олдмена

Найкращі ролі Антоніо Бандераса

Найкращі ролі Джонні Деппа

Найкращі ролі Кілліана Мерфі

Найкращі ролі Едрієна Броуді

Найкращі ролі Джуда Лоу

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі