kinowar.com

15 найкращих ролей Гарві Кейтеля

 26.09.2022  Актори, Новини, ТОП

Найкращі фільми Гарві Кейтеля

Гарві Кейтель сприймався у статусі легенди екрану вже у 90-ті. Тобто, у цьому статусі він виступає вже понад тридцяти років, і, як бачимо, закінчувати не збирається. Звісно, за останні три декади в його портфоліо було чимало другосортних фільмів (бо він дуже багато працює, з 2014-го року він щороку знімається у 3-5 фільмах). Але творчі невдачі – цілком нормальна частина акторської роботи. Головне, скільки при цьому з’являється хороших фільмів за його участю.

Отже, сьогодні ми пригадаємо 15 найкращих робіт Гарві Кейтеля. Десь це буде не така велика роль, але дуже класний фільм. Десь, навпаки, стрічки, які не підпадають під визначення “шедевр”, але дуже потужне виконання від артиста. Ми спробуємо балансувати між цими двома складовими. Тому розташування у статті має опосередковуване значення – здебільшого ми хотіли нагадати, скільки чудових образів створив Кейтель та скільки розкішних фільмів з ним ми маємо змогу переглянути.

Якщо ця стаття буде корисною та цікавою для вас – підтримайте наш сайт. Кожен внесок важливий, адже він допомагає нам продовжувати створювати контент про кіно.

Поганий лейтенант (Bad Lieutenant) 1992

найкращі фільми Гарві Кейтеля

Режисер Абель Феррара скористався можливістю Кейтеля грати по-справжньому поганих хлопців. Головний герой фільму – коп. Він веде розслідування жорстокого зґвалтування черниці. Але його власні демони не дозволять справі йти за планом (та й взагалі не дають змоги розраховувати на хеппі-енд). Він є фанатом не тільки алкоголю та наркотиків, але й ставок на бейсбол. Питання лише одне: чи прагне поганий лейтенант змінитися?

 

Злі вулиці (Mean Streets) 1973

найкращі фільми Гарві Кейтеля

Мартін Скорсезе – близький друг Гарві Кейтеля. Не дивно, що у цьому списку ви побачите чимало його фільмів. “Злі вулиці” – не перша співпраця Кейтеля та Скорсезе, але одна з ранніх стрічок режисера. Крім молодого ще Гарві, ми маємо змогу також побачити у ній зовсім ще молодого Роберта Де Ніро (що й казати, виглядає він у цьому фільмі кумедно). Власне, ці хлопці грають молодих італійських мафіозі у Нью-Йорку, які діють в рамках тих понять і законів, які якось склали собі у власній голові. Наприклад, герой Кейтеля дуже релігійний, а от персонаж Де Ніро взагалі чхати хотів на наслідки своїх дій. Кейтель хоче врятувати свого юного товариша та наставити на вірний шлях, але чи можливо це зробити, якщо ти сам заблукав?

 

Поліцейські (Cop Land) 1997

найкращі фільми Гарві Кейтеля

Не надто відомий і не надто характерний фільм для Сильвестра Сталлоне. Це не бойовик, а детективна драма – і власне, головний герой Сталлоне займається розслідуванням того, як влаштовано місто, яке традиційно є місцем проживання поліцейських та їх сімей. Поступово він розуміє, що за таким пристойним фасадом ховаються мафіозні зв’язки, у яких задіяно багато копів. Крім Сталлоне тут також задіяний зірковий акторський склад – Гарві Кейтель, Рей Ліотта, Роберт Де Ніро, Роберт Патрік, а також приблизно половина команди серіалу “Клан Сопрано” (включно, власне, з Робертом Патріком). Режисер – Джеймс Менголд (“Переступити межу”, “Форд проти Феррарі”, “Перерване життя”, “Логан”).

 

Червоний дракон (Red Dragon) 2002

найкращі фільми Гарві Кейтеля

У приквелі “Мовчання ягнят” розповідають про те, як Ганнібала Лектера викрили та запроторили у в’язницю. Але як і у стрічці з Джоді Фостер, головні події починаються, коли Лектер виступає дуже специфічним консультантом ФБР, які намагаються зрозуміти логіку іншого маніяка. Головного детектива по справі тут грає Едвард Нортон, а Гарві Кейтель виконує роль, яку йому доводилось виконувати багато раз у своїй кар’єрі – досвідчений детектив та керівник підрозділу, який і пораду цінну дасть, і захистить перед керівництвом, і виконає брудну роботу, коли це буде потрібно для справи.

 

Готель «Ґранд Будапешт» (The Grand Budapest Hotel) 2014

найкращі фільми Гарві Кейтеля

Роль Кейтеля у цьому чудовому фільмі Веса Андерсона (мабуть, одному з найкращих у кар’єрі режисера) не дуже велика, але яскрава та ефектна. Та й саму стрічку неможливо не відзначити. Головний герой (його грає Рейф Файнс), аристократичний Старший Консьєрж готелю, в силу певного ряду обставин потрапляє до в’язниці. Здається, це зовсім не його світ, але він знаходить підхід і до місцевих мешканців. Саме тому вони пропонують йому взяти участь у підготовці втечі. Ватажком групи, що її готує, власне, виступає персонаж Гарві Кейтеля.

 

Тельма і Луїза (Thelma & Louise) 1991

найкращі фільми Гарві Кейтеля

Кейтель знов грає досвідченого детектива (такого, про якого ми розповідали у описі стрічки “Червоний дракон” трохи вище). Але це не детективний фільм. Це драма (хоча за форматом виглядає як роуд-муві), при чому задовго до часів популярності феміністичних стрічок, це яскравий приклад саме феміністичної драми. Пара подруг, які втомилися від рутини сімейного життя (а десь і від домашнього насильства та подружніх зрад), вирішують поїхати кудись подалі, щоб нарешті відчути смак життя. На жаль, їх подорож складається зовсім не так щасливо, як вони собі планували… Режисер – Рідлі Скотт.

 

Від сутінків до світанку (From Dusk Till Dawn) 1996

найкращі фільми Гарві Кейтеля

Шалений кримінальний трилер, який всередині фільму зненацька трансформується у вампірський хорор, від режисера Роберта Родрігеса. Пара бандитів (Джордж Клуні та Квентін Тарантіно) намагаються втекти від поліції та перетнути кордон з Мексикою. Для цього вони беруть у заручники звичайну сім’ю, яка подорожує у фургоні. І коли здається, що місія виконана, вони опиняються у барі, переповненому вампірами, які не зникнуть до самого світанку (а ніч тільки-но розпочалася). Харві Кейтель грає батька сімейства, що взяте у заручники.

 

Таксист (Taxi Driver) 1976

найкращі фільми Гарві Кейтеля

Один з найвідоміших фільмів Мартіна Скорсезе, що є і однією з найвідоміших робіт для Роберта Де Ніро. Роль Кейтеля тут значно менша, але дуже важлива: він грає сутенера, на якого працює 12-річна повія (Джоді Фостер), яка у нього закохана. Саме зі знайомства з цим сутенером у головного героя починається формуватись нав’язлива ідея щодо очищення міста від бруду у вигляді таких от персонажів.

 

Піаніно (The Piano) 1993

найкращі фільми Гарві Кейтеля

Класичне вже кіно від режисерки Джейн Кемпіон (“У руках пса”). Середина 19 століття. Німа жінка (Голлі Гантер) видана заміж у Нову Зеландію. Вона переїжджає туди із Шотландії разом з дочкою та піаніно. Оскільки жінка німа, інструмент грає надважливу роль для неї, адже він свого роду засіб спілкування зі світом. Але її чоловіка це не цікавить. Власне, його вимоги до дружини прості – виконання подружніх обов’язків. Коли піаніно потрапляє до рук персонажа Гарві Кейтеля, головна героїня намагається викупити його. Але в процесі спілкування поступово закохується у цього чоловіка…

 

Остання спокуса Христа (The Last Temptation of Christ) 1988

найкращі фільми Гарві Кейтеля

Дуже нетрадиційний погляд на історію про Ісуса та Юду від режисера Мартіна Скорсезе. Останні дні Ісуса перед розп’яттям, близькі відносини з Юдою та підступні прийоми диявола, щоб збити Ісуса зі шляху. Якщо в біблії він є сином божим, який чітко уявляє, у чому його мета і який до неї шлях, то у фільмі Скорсезе він постійно сумнівається у тому, що він вірно зрозумів своє призначення і що він банально не збожеволів. Роль Ісуса виконує Віллем Дефо, а Гарві Кейтель грає Юду.

 

Кримінальне чтиво (Pulp Fiction) 1994

найкращі фільми Гарві Кейтеля

Якщо б роль Кейтеля була б більшою, звісно, цей фільм опинився би вище у списку. Але, незважаючи на іконічність образу людини, яка вирішує проблеми, це все ж не настільки об’ємна присутність. Тим не менш, для багатьох знайомство з Гарві Кейтелем розпочалось саме з цієї ролі – і кращого знайомства, мабуть, не придумаєш.

 

Дуелянти (The Duellists) 1977

найкращі фільми Гарві Кейтеля

Дебютний фільм режисера Рідлі Скотта. Двоє офіцерів наполеонівської армії починають знайомство з неприязні, через це вони врешті-решт закінчують дуелью. Суперника Кейтеля поранено, і він вважає, що це кінець історії. Але самого персонажа Кейтеля це не влаштовує – він призначає наступний поєдинок. Протягом наступних 16 років ці поєдинки слідують один за одним, їх постійно щось перериває, а самі офіцери тим часом вже стають генералами. Чи є у цієї безглуздої дуелі кінець?

 

Юність (Youth) 2015

найкращі фільми Гарві Кейтеля

Фільм Паоло Соррентіно про двох старих друзів, які обговорюють не тільки проблеми зі здоров’ям, але й проблеми з відсутністю нових ідей. І якщо персонаж Майкла Кейна, видатний диригент, вже відійшов від справ, то режисер у виконанні Гарві Кейтеля все ще намагається зняти щось дійсно значуще. Вдвох вони перебувають у елітному пансіонаті, час плине повільною рікою, і здається, що так буде завжди. Але історія куди більш драматична, ніж це могло би здатися на початку перегляду.

 

Ірландець (The Irishman) 2019

найкращі фільми Гарві Кейтеля

Монументальне полотно від Мартіна Скорсезе. Історія зникнення лідера профспілок Джиммі Хоффи давно обросла легендами. Цей фільм представляє одну з версій того, що відбувалося між Хоффою і мафією. Мафіозних босів у фільмі багато (певно, найбільш потужно боса у цьому фільмі зіграв Джо Пеші). Одного з них грає Гарві Кейтель – і це той випадок, коли вік грає на руку виконавцю, адже поважний вік лише підкреслює солідність та авторитетність голови філадельфійської сім’ї. На першому плані у фільмі Де Ніро та Аль Пачіно, у той час як персонаж Кейтеля цементує загальну картину.

 

Скажені пси (Reservoir Dogs) 1992

найкращі фільми Гарві Кейтеля

Досконалий шедевр від Квентіна Тарантіно. Банда, яку було зібрано з незнайомих між собою людей, грабує ювелірну лавку, але все йде не так від початку. Ті з банди, хто спромігся вижити та зібратися в обумовленому місці, вважають, що серед них є зрадник. Але хто саме? І як це з’ясувати? Фантастичний перформанс від Гарві Кейтеля в компанії чудових акторів – Стів Бушемі, Тім Рот, Майкл Медсен, Кріс Пенн – та Квентіна Тарантіно власною персоною.

Читайте також:

Найкращі ролі Майкла Кейна

Найкращі ролі Курта Рассела

Найкращі ролі Оскара Айзека

Найкращі ролі Сема Роквелла

Найкращі ролі Дензела Вашингтона

Найкращі ролі Ґері Олдмена

Найкращі ролі Антоніо Бандераса

Найкращі ролі Джуда Лоу

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі