Найкращі фільми Г’ю Ґранта
Г’ю Ґрант став суперзіркою у 90-х, наробив чимало помилок (навіть зраджував одній з найкрасивіших жінок планети Елізабет Герлі з повією), але втримався в сідлі, а згодом і повернувся у топ-лігу. Друге дихання у актора відкрилося після участі у стрічці Гая Річі “Агенти U.N.C.L.E.” у 2015 році. Після цього він з’являється у новому амплуа у вдалих комедіях (у тому числі і все того ж Річі) та непоганих драмах. Ренесанс, дуже схожий на те, що відбувалося із кар’єрами Ніколаса Кейджа та Міккі Рурка – сподіваємось побачити його продовження.
Згадаємо найкращі фільми за участю Г’ю Ґранта. Якщо стаття вам сподобається, підтримайте нас донатом.
Щоденник Бріджит Джонс (Bridget Jones’s Diary) 2001
Шалений успіх (у тому числі і фінансовий) цієї комедії призвів до того, що було створено трилогію про пригоди Бріджит Джонс (Рене Зеллвегер). Перший фільм засновано на однойменному романі, який є сучасною інтерпретацією роману Джейн Остін «Гордість і упередження» (ім’я головного чоловічого персонажа також одне й те саме, до того ж, в одній з екранізацій «Гордість і упередження» його також зіграв Колін Ферт, як і в цьому фільмі).
Самотня жінка “за 30” розуміє, що в її житті щось відбувається не так. Вона має зайву вагу та шкідливі звички, при цьому вона самотня та навіть не наближується до сімейного щастя, про яке завжди мріяла. Почати нове життя? Тривіальна ідея призводить до багатьох комедійних ситуацій, особливо з урахуванням того, що Бріджит не може зрозуміти, до кого її більше тягне, більш скромного інтелігентного Марка (Колін Ферт) чи шаленого красеня, до того ж, її боса (Г’ю Ґрант).
Ноттінг Гілл (Notting Hill) 1999
Одна з найвідоміших романтичних комедій 90-х за участю Г’ю Ґранта та Джулії Робертс. Престижний район Лондону Ноттінг Гілл став місцем зустрічі людей з двох різних світів: вона – кінозірка, кожен крок якої стає надбанням суспільства, він – невдаха, який не має ані грошей, ані стосунків після розлучення. Чи можуть ці двоє знайти своє кохання? Якщо ви бачили хоча б одну романтичну комедію, то відповідь вам відома, але ж завжди є шанс на те, що фінал стане не банальним завершенням чергової лав-сторі.
Підземелля і дракони: Честь злодіїв (Dungeons & Dragons) 2023
Після старту ренесансу своєї кар’єри комедійне амплуа Ґранта змінилося з симпатичного невдахи, який обов’язково знайде своє кохання (це чудово працювало для актора у 90-х) на харизматичного та дуже смішного покидька, який стає ледь не головним персонажем у фільмі, навіть якщо у нього роль другого плану. Так вийшло і в екранізації гри “Підземелля і дракони”.
Від цієї пригодницької комедії взагалі ніхто нічого не очікував, але – о, диво – сценарій та акторська гра можуть створити справді потужне кіно. Тут кожному створили класний образ: Кріс Пайн зіграв барда-шахрая, який водночас і трохи недолугий, і зворушливий, Джастіс Сміт – вкрай невпевнений в собі чаклун, Реге-Жан Пейдж в ролі культового мага-задрота, Бредлі Купер – ну він тут просто дуже смішний. Але найбільша вдача трапилась з Мішель Родрігес, акторські навички якої зазвичай настільки ж неповороткі та незграбні, як і персонажі, яких вона грає. Тут цей арсенал проаналізували, а потім видали їй відповідну героїню, прямолінійну та невідворотну (і через це вона створює найбільшу кількість жартів у стрічці). І все ж, мабуть, найбільша увага саме на Форджі Фіцвільямі, якого зіграв Г’ю Ґрант – він майже як Крістоф Вальц у “Безславних виродках”, тільки менше мов знає.
Читайте також: Найкращі комедії 21 століття
Пригоди Паддінгтона 2 (Paddington 2) 2017
В одному з інтерв’ю Ґрант припустив, що це його найкраща робота у кар’єрі (і якщо вірити персонажу Педро Паскаля з фільму “Нестерпна тяжкість величезного таланту”, то він правий). “Пригоди Паддінгтона 2” дійсно став водночас смішною та зворушливою комедією, ідеальним сплавом драми про важливі моральні установки в житті та розважальним видовищем, над яким регочеш від серця. І це ще один випадок у кар’єрі актора, коли від фільму ніхто нічого особливого не очікував. Продовження пригод ведмедика, який живе у родині людей та періодично стикається з пройдисвітами, які хочуть використати його – хто тут буде робити вагомі ставки на успіх? Але світ кіно – дивовижна річ.
Дуже англійський скандал (A Very English Scandal) 2018
Якщо подивитись на зростання рівню толерантності суспільства, то можна побачити, що він рухається прямопропорційно лінії часу – і ви можете зрозуміти, що наприкінці 70-х років він був не на максимумі. Тому коли суспільство дізналося, що лідер Ліберальної партії Британії має коханця (конюх, якого грає Бен Вішоу), воно було не у захваті. Але справи були куди більш кепськими: цей коханець мертвий, і саме політика звинувачують у його вбивстві. Чи зможе він добитися виправдання? І на що перетвориться його політична кар’єра? Чудовий мінісеріал від BBC.
Читайте також: Найкращі серіали BBC
Наприкінці дня (The Remains of the Day) 1993
У цьому фільмі домінують видатні Ентоні Гопкінс і Емма Томпсон. Але й для Ґранта це одна з найкращих ролей. Він грає лорда Дарлінгтона, який погано орієнтується в політиці і піддається нацистській на антисемітській пропаганді. В його домі зустрічаються Ріббентроп та Чемберлен та готують Мюнхенську угоду, яка розв’язує руки Гітлеру. Через роки він втрачає репутацію та положення в суспільстві, визнаючи фатальні помилки. При цьому паралельно трагедія центрального персонажу (Гопкінс) дотична до ситуації, яка склалася. Вірний вишколений дворецький повністю присвячує своє життя служінню господарю, не звертаючи увагу на політичну складову та жертвуючи особистим життям. Нова економка (Томпсон) явно виявляє свою симпатію до нього, але через обмежену емпатію та неосвіченість Стівенс втрачає шанс бути щасливим. І тільки “наприкінці дня”, через багато років, він поступово розуміє, що припустився багатьох помилок і життя склалося недолуго та блякло.
Джентельмени (The Gentlemen) 2019
Один із найяскравіших виступів Ґранта в процесі того, як у нього відкрилося друге дихання в кар’єрі. На такого Г’ю ніхто не очікував – і він знов вкрав чимало глядацької уваги у Макконахі, який перебував на першому плані (втім, так само зробили ще двоє у цій стрічці – права рука персонажу Макконахі, Чарлі Ганнем, та неймовірно кумедний тренер від Коліна Фаррелла). Багато говорили про продовження цього фільму у форматі серіалу – чекаємо на це із нетерпінням.
Чотири весілля і похорон (Four Weddings and a Funeral) 1994
Цей фільм зробив Г’ю Ґранта зіркою у 90-х. Стандартний, здавалося б, ромком, про те як затятий холостяк впродовж чотирьох весіль своїх друзів (та ще одних похорон) знаходить своє, як йому здається, кохання. Втім, магія вдалого сценарію (так само як і хімія між двома головними героями, Г’ю Ґрантом і Енді Макдавелл) перетворює звичайні обставини для романтичної комедії на щось значно більше: дві номінації на Оскар (за найкращий сценарій та за найкращий фільм року). При бюджеті в 4 мільйони доларів (про це навіть писати смішно) фільм зібрав 245 мільйонів. Боси студії повинні були цілувати ноги Ґранту і Макдавелл (і скоріше за все, саме так вони і зробили).
Розум і почуття (Sense and Sensibility) 1995
Ми починали з фільму, який, можна сказати, був знятий на базі роману Джейн Остін, і закінчуємо безпосередньою екранізацією твору цієї британської письменниці. Коли батько великої родини помирає, його спадкоємцем стає син від першого шлюбу. І хоча батько перед смертю каже йому, щоб він піклувався про другу дружину і її трьох дочок (його зведених сестер), наслухавшись дружину, той в’їжджає в будинок батька і змушує жінок шукати собі житло. А далі починаються їх пригоди у намаганні влаштувати своє життя та особисте майбутнє. Режисер – Енг Лі (“Тигр, що підкрадається, дракон, що зачаївся”, “Горбата гора”, “Життя Пі”).
Якщо ця стаття була для вас цікавою та корисною, підтримайте нас внеском.
Читайте також:
Найкращі ролі Стеллана Скашгорда
Найкращі ролі Дензела Вашингтона
Найкращі ролі Вуді Гаррельсона
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom