Фільм, заснований на історії реальної людини, яка залишила позаду пацифістські установки та виступила на захисті своєї землі, покажуть у кінотеатрах країни до Дня незалежності. «Снайпер. Білий Ворон» – на великих екранах з 24 серпня.
Ідея створення фільму з’явилася ще в 2014-му році – тоді, натрапивши на історію Миколи, бійця з добробрату, режисер Мар’ян Бушан почав роботу над сценарієм. З часом біографічна стрічка перетворилася на воєнний екшн, заснований на реальних подіях. Ми зібрали кілька цікавих фактів про підготовку до зйомок та знімальний процес напередодні виходу фільму в широкий український прокат.
До участі в зйомках творці залучили справжніх військових. Так, у кадрі з’являються бійці Національної гвардії України, а також бійці зони АТО, що мали реальний бойовий досвід. Для більш реалістичного відтворення військових сцен режисера консультував інструктор зі снайпінгу, а актори, виконавці головних ролей, проходили військову підготовку, зокрема – вчилися снайпінгу.
Близько 80% зйомок – натурні. Події фільму відбуваються на Донбасі, проте у знімальної команди не було можливості проводити зйомки на Донеччині, тому фільмували на Київщині. Наприклад, «розбомблену» школу знімали в київській психіатричній лікарні на Кирилівській, а «Хімзавод» – на київській фанерній фабриці. Режисер ретельно підходив до вибору локації для зйомок кожної сцени фільму, тож знімальна команда встигла об’їхати майже всю Київську область у пошуках потрібного місця.
Для відтворення перших сцен фільму «нору», яка слугувала житлом для сім’ї Вороненків, відтворили до найменших деталей, масштабувавши у розмірах так, аби в ній було зручно відзняти заплановані сцени. Для того, аби відчути атмосферу та ще більше вжитися в роль, актор Павло Алдошин навіть залишився там на ночівлю.
Саундтреком до фільму стала композиція гурту СКАЙ «Не відступати і не здаватись», яка точно передає стан головного героя фільму та його прагнення до відновлення справедливості через помилки та перешкоди. Крім того у фільмі звучать ще дві самостійні композиції: одна з них – авторства Миколи Вороніна (прототип головного героя) та Павла Алдошина, обидві у виконанні останнього.
Навіть під час зйомок військового кіно не обійшлося без казусів. Так, під час однієї з нічних змін один із бум-операторів звалився в окоп через велику кількість кінодиму (обійшлося без травм). А під час останньої зміни для виконання пісні головним актором під гітару з’ясувалось, що її привезли без струн – довелося терміново відправляти «робочий» реквізит на таксі. Під час зйомок почалася нереальна злива, тож коли інструмент був на місці пригода продовжилася: постійно вимикалися світлові прибори й потрібно було чекати поки їх просушать.
«Снайпер. Білий Ворон» – перша українська стрічка на воєнну тематику, яка виходить в широкий національний прокат з початку повномасштабного вторгнення. Прем’єра фільму – 24 серпня, спеціально до Дня Незалежності України, в кінотеатрах країни.
Фільм створений UM Group за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Кінотеатральну дистрибуцію фільму проводять Кіноманія та FILM.UA Distribution.
ДОВІДКА
Назва: «Снайпер. Білий Ворон»
Жанр: воєнний екшн
Дата релізу: 24 серпня
Компанія виробник: UM Group за підтримки Державного агентства України з питань кіно
Дистрибутор в Україні: Кіноманія та FILM.UA Distribution
Режисер: Мар‘ян Бушан
Продюсер: Артем Денисов
Оператор: Костянтин Пономарьов
Автор сценарію: Мар‘ян Бушан, Микола Воронін
У ролях: Павло Алдошин, Марина Кошкіна, Андрій Мостренко, Роман Семисал, Олег Драч, Роман Ясіновський, Олег Шульга
Синопсис
Події фільму розпочинаються у 2014 році. Пацифіст-дивак Микола відмовляється від усіх благ цивілізації та разом зі своєю вагітною дружиною Настею живе у власноруч побудованій Норі – на нещодавно придбаній землі під Горлівкою.
Світ Миколи руйнується з початком війни на Донбасі. Бойовики вбивають його дружину і вщент спалюють Нору. Не знаходячи виправдання цій жорстокості, він приймає доленосне рішення й вступає в добробат, у лави снайперів. З початківця насміхаються, але завдяки своїй впертості та цілеспрямованості Микола доводить, що з ним таки варто рахуватися. Згодом колишній пацифіст стає професійним снайпером та починає гнати загарбників зі своєї землі…
Читайте також:
Рецензія на фільм «Снайпер. Білий Ворон»
Найкращі українські фільми про війну з росією
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom
Коментарі закрито.