kinowar.com

Топ мінісеріалів 2024 року

Найкращі мінісеріали 2024 року (на даний момент)

Мінісеріали подобаються аудиторії. По-перше, їх можна подивитися ледь не за один вечір (ну або принаймні за тиждень). По-друге, сценаристи не намагаються останні декілька епізодів зробити затравкою на наступний сезон. Компактний і насичений – ось яким ми уявляємо хороший мінісеріал. У 2024 році таких вже вийшло чимало. Давайте згадаємо найкращі.

Також згадаємо, що ваша підтримка редакції дуже важлива: будемо вдячні за ваші внески, якщо у вас є така можливість.

Шуґар (Sugar)

Шуґар

Нуар у 2024 році? Чому ні, якщо сценаристи зробили належну роботу, а на екрані ми бачимо бездоганного Коліна Фаррелла. Він грає детектива на ім’я Джон Шуґар, який на замовлення голлівудського продюсера розшукує його онуку. Онука вже не мала, їй двадцять п’ять, але вона колишня наркоманка, яка періодично лікується, а отже проблем попереду чимало. І так, виявляється, що “старомодні” історії детективних розслідувань і детектив, який є просто хорошим хлопцем, все ще знаходять відгук в серці глядача.

 

Ерік (Eric)

Бенедикт Камбербетч грає батька, у якого пропав син. Але персонаж батька вельми специфічний: він людина творча, егоїстична, доволі агресивна і зла на весь світ. Через цю злість та агресивність від зривається на сина та не відводить його у школу. Малий пішов сам і зник – поліцейське розслідування безсиле. Батько п’є та поступово провалюється у безодню відчаю та апатії. Там його зустрічає уявний друг, схожий на монстра, якого вигадав син для телепрограми, яку створює його батько. Хапаючись за останню можливість, головний герой починає спілкуватись з цією істотою… Похмуре і оригінальне шоу, одне з найкращих цього року.

 

Володарі повітря (Masters of the Air)

Володарі повітря

Продюсери Стівен Спілберг і Том Генкс вже зверталися до теми Другої світової війни (двічі) у мінісеріалах “Брати по зброї” та “Тихий океан”. Цього разу вони вирішили розповісти історію військової авіації. Як і минулого разу, серіал засновано на реальних подіях, із додаванням художнього вимислу для цільності історії і драматизму сюжету. Повітряні баталії вражають, але багато чого відбувається і на землі – від підготовки і планування операцій до перебування полонених у німецьких таборах та відновлення у шпиталях. Еталонний серіал про війну.

 

Чоловік у повний зріст (A Man in Full)

Центральний персонаж – маскулінний чолов’яга з максимальним розміром его та яєць (Джефф Деніелс), який дуже багатий і дуже впливовий, але має боргів на кілька сотень мільйонів доларів. За грошима приходить інший чоловік з величезними (ну, ви зрозуміли), і далі починається битва. Юристи, великий бізнес, політика, дружини, коханки – і сатиричний погляд на устрій цього світу мільярдерів та їх оточення. Чи схожий головний персонаж на Дональда Трампа? Так.

 

Стати Карлом Лагерфельдом (Becoming Karl Lagerfeld)

Шоу про великих модельєрів – крім Карла Лагерфельда тут також присутній Ів Сен-Лоран, яке, тим не менш, не про моду, а про суворий світ бізнесу високої моди, де не можна “просто бути собою”, щоб досягти успіху. Буде цікаво для перегляду не тільки тим, хто цікавиться фешном і стилем, але й всім тим, кому подобаються історії про великі непересічні особистості. Та й атмосфера 70-х у проєкті відтворена чудово.

 

Оленя (Baby Reindeer)

Ледь не найгучніше шоу року. Багато скандалів навколо серіалу пов’язано з прив’язкою до реальних людей, які були прототипами його персонажів. В основі проєкту лежить автобіографічна історія шотландського стендап-коміка Річарда Гадда про те, як з ним почала спілкуватись шанувальниця його таланту, а потім це спілкування переросло у домагання і жорсткий сталкінг. У серіалі головний герой – бармен, який тільки намагається стати стендапером, і коли він виявляє співчуття до немолодої літньої жінки, яка завітала до закладу у стані відчаю, він відкриває скриньку Пандори, яку не так просто буде закрити навіть з допомогою поліцейських… Стівен Кінг назвав це шоу «найкращим, що він коли-небудь бачив» (це означає, що можна закривати цю статтю і дивитись його негайно).

 

Шардлейк (Shardlake)

Хто не цінує хороший детективний серіал? А якщо загорнути це в атмосферу середніх віків в Англії (часів правління Тюдорів)? Метью Шардлейк – це новий образ детектива у виконанні британського театрального актора Артура Г’юза. І хоча він зовсім не схожий (принаймні, фізично) на персонажа роману Умберто Еко “Ім’я троянди” Вільгельма Баскервільського, певні порівняння у голові, звісно ж, виникають під час перегляду. Чотири епізоди, варті перегляду – і, цілком можливо, що цей мінісеріал згодом стане серіалом з декількома сезонами.

 

Ріплі (Ripley)

Ріплі

Скільки разів можна екранізувати історію про Томаса Ріплі, людину, яка краде чужу особистість, мімікрує, вбиває, краде, виживає та вигадує все нові і нові афери? Стільки, скільки нових прочитань цього образу можна створити. Раніше ми бачили трактування від Алена Делона, Метта Деймона, Джона Малковіча і Баррі Пеппера, а тепер у ролі цього загадкового маніяка у обгортці образу маленької людини виступив Ендрю Скотт (найбільш відомий як Моріарті у “Шерлоку”). Автором і постановником виступив оскароносний сценарист «Списку Шиндлера» Стівен Заіллян, а тому є сенс приділити час його версії знайомих подій.

 

Гризельда (Griselda)

Гризельда (Griselda) серіал

Коли її чоловік загинув, у неї було не так багато варіантів, що робити далі. Або стати на чолі наркобізнесу, який він залишив, або померти. Втім, коли вона займає позицію боса, шансів померти також чимало. За реальною історією жорстокої бізнес-вумен від кримінального світу Колумбії. У головній (нетиповій для себе) ролі – Софія Вергара.

 

Татуювальник Аушвіцу (The Tattooist of Auschwitz)

Три роки в Аушвіці, які починаються з тотального нерозуміння, куди саме він потрапив і що його тут очікує – спогади та сповідь від колишнього “татуювальника” табору у виконанні Гарві Кейтеля. Він наносив іншим в’язням номери на руку, саме тому отримав таке прізвисько. Це історія (за реальними подіями, до речі) не тільки нескінченних страждань та випробувань, але і кохання, яке народилося у настільки неочікуваному для цього місці. Тепер, багато років потому, “татуювальник” розповідає її працівниці лікарні, перебуваючи на сонячному березі океану, який, втім, не може змити весь біль спогадів.

 

Експати (Expats)

Ніколь Кідман грає жінку, яка тимчасово мешкає у Гонконгу через високооплачувану роботу її чоловіка. Вона знайомиться з іншою експатріанткою, яку хоче взяти на роботу у якості няні, але в процесі знайомства вона загубила хлопчика. Але це не детектив, а розповідь про те, з якими страхами стикаються ті, хто тимчасово перебуває в іншій країні, розуміючи, що це “тимчасове” дуже легко може перетворитись на щось постійне. При цьому у “постійному” дуже складно з роботою, розумінням, чим ти маєш займатися і чи можеш ти бути кимось, крім доповнення до діяльності свого чоловіка, дружини, матері.

 

Месьє Спейд (Monsieur Spade)

Клайв Оуен у ролі детектива Сема Спейда із романів Дешилла Гемметта. Раніше його грав, серед іншого, Гемфрі Богарт (“Мальтійський сокол”). Але поточне поточне прочитання його образу, звісно, відрізняється від версії 1941 року. І часи інші, і період кар’єри Спейда також зовсім інший. Він збирається вийти на пенсію. Але вбивство шістьох монахинь на півдні Франції все одно доведеться розслідувати.

 

Симпатик (The Sympathizer)

Пак Чхан Ук («Олдбой», «Співчуття панові Помсті», «Співчуття пані помсті», «Служниця», «Рішення піти») поставив історію подвійного агента під час війни у В’єтнамі. Відразу декілька ролей тут виконує Роберт Дауні-молодший (який, здається, нарешті відірвався від пастки роботи виключно у блокбастерах). Але у головній ролі не він: американці нарешті показали погляд на цю війну з боку в’єтнамців, і саме в’єтнамець, який є комуністичним ідейником, стає агентом під прикриттям, поступово набуваючи симпатію до західного світу.

 

Новий образ (The New Look)

Новий образ

Ще один серіал про великі постаті у світі моди (Крістіан Діор і Коко Шанель), який також зосереджується не на моді як такій. Розповідь тримає у фокусі те, чим займалися легендарні модельєри під час Другої світової, коли Франція була під нацистською окупацією – і такий ракурс історії є доволі незвичним і цікавим. Бен Мендельсон, Жульєт Бінош, Мейсі Вільямс і Джон Малкович у головних ролях.

Закиньте пару гривень на банку редакції, якщо є така можливість.

Читайте також:

Найкращі мінісеріали всіх часів

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі