Сотні художників з чотирьох країн світу, унікальні робочі анімаційні станції, роман, що лежить в основі сюжету, відзначений Нобелівською премією – усе це про “Кріпачку”. Мальований фільм, що вдало поєднав етнокалейдоскоп традицій європейського села на межі 19 та 20 століть та потужний феміністичний посил – у кіно вже з 20 червня. Кінотеатральну дистрибуцію та промо в Україні здійснює FILM.UA Дистрибуція.
“Кріпачка” (в оригіналі – Chlopy) – екранізація роману польського письменника Владислава Реймонта, за який той, у 1924 році, здобув Нобелівську премію. Виконана в незвичному для глядача форматі мальованої анімації, картина поєднує у собі одразу два мистецьких напрямки – кіно та образотворче мистецтво. Для творчого тандему Дороти Кобєли та Гʼю Велчмана (режисерів та авторів сценарію) це другий проєкт у цій техніці. Попередній, “З любовʼю, Вінсент”, отримав нагороду найавторитетнішого Міжнародного фестивалю анімаційних фільмів в Аннесі.
За сюжетом, красуня Ягна виходить заміж за багатого вдівця Борину. Проте, юність та невимовна жага до справжніх почуттів перемагає, і дівчина знаходить втіху в синові чоловіка – Антеку. Викриття забороненого кохання розпалює справжню ворожнечу та зневагу до юначки. Чи вдасться жінці, поневоленій осередком патріархату, дати гідну відсіч кривдникам?
Незважаючи на те, що фільм анімаційний, усіх персонажів у «Кріпачці» грають актори. Кадри з натурних екшн-зйомок стали матеріалом для аніматорів картини. До виробництва стрічки залучили понад 100 художників-аніматорів з чотирьох країн – Польщі, України, Сербії та Литви, які працювали на спеціальних робочих станціях. З українського боку за процес пошуку художників та їх навчання відповідали продюсерки MOREFILM – Ольга Журженко та Десняна Рожкова.
За словами продюсерів, з початком повномасштабного вторгнення роботи над фільмом довелося призупинити на півроку: за цей час вдалося евакуювати частину художників і забезпечити їх роботою в студії в Польщі, а згодом роботи відновили і в Києві.
У фільмі “Кріпачка” олійний живопис кінця 19-го – початку 20 століть поєднаний із технікою кіно та анімації 21-го століття. Той факт, що Реймонт був яскравим представником модерністського періоду “Молодої Польщі”, дав можливість авторам пов’язати його прозу з творчістю художників цього руху. Так, в основу фільму лягли картини понад 30-ти видатних художників.
Дивіться “Кріпачку” у кіно з 20 червня і споглядайте колорит європейського села початку 20 століття.
Фільм — копродукція 4 країн: компаній BreakThru Films у Польщі, Art Shot у Литві, Digital Kraft у Сербії та MOREFILM в Україні. Польський Інститут в Києві підтримує прокат стрічки в Україні.
Синопсис
У селі XIX століття одруження красуні Ягни з багатим вдівцем розпалює таємне кохання та жорстоке суперництво, які призводять до трагічних подій. Адже усе, що тримає разом багатіїв та бідних — гордість за свою землю, відданість колоритним традиціям і глибоко вкорінений патріархат.
ДОВІДКА
Світова прем’єра: Toronto International Film Festival 2023. Special Presentations
Оригінальна назва: Chłopi
Країни-виробники: Польща, Сербія, Литва, Україна
Премʼєра в Україні: 20 червня 2024 року
Українська фестивальна премʼєра: фестиваль глядацького кіно Миколайчук Open
Дистрибʼютор в Україні: FILM.UA Дистрибуція
Тривалість: 114 хвилин
Жанр: історична драма
Формат: мальована анімація
Режисери: ДК (Дорота Кобєла) Велчман, Г’ю Велчман
Продюсери: Г’ю Велчман, Шон Боббіт
Автори сценарію: ДК Велчман, Г’ю Велчман
Оператори: Радослав Ладчук, Каміль Полак, Шимон Курята
Директор анімації: Пьотр Домініак
Дизайн костюмів: Катажина Левінська
Композитор: Лукаш “L.U.C” Ростковський
Звук на знімальному майданчику: Міхал Янковський, Маріуш Бєлецький
Звукове оформлення: Міхал Янковський
Кастинг: Єва Бродзька
Дизайнер костюмів: Катажина Левінська, Лукаш Мацкевич, Міхал Яніцький
Актори: Каміла Уржедовська, Роберт Гулачик, Мірослав Бака, Соня Метеліца, Ева Каспшик, Цезарій Лукашевич, Малгожата Кожуховська, Соня Богосевич, Дорота Сталінська, Анджей Конопка, Матеуш Русін та Мацей Мусял
Дивіться також:
Найкращі мультфільми всіх часів
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom