Найкращі і найгірші ролі Двейна Джонсона
Двейн Джонсон – уособлення успіху. Він виріс у династії реслерів – темношкірих та самоанських – тому його майбутнє було визначене наперед. Тим не менш, спочатку він спробував свої сили в американському футболі. Кар’єра швидко була закінчена через травму, але, можливо, це було на краще. Адже тепер юний Роккі Майвія (таке сценічне ім’я обрали промоутери) зміг зосередитись на реслингу.
Успіх не прийшов швидко: спочатку Роккі ненавиділи фани, що легко було почути під час виступів. Але тут воля Двейна та його віра у себе далися взнаки. Він повністю перебудував свій образ, змінив псевдоним (тепер він став The Rock) та поступово досяг визнання як один з найпопулярніших реслерів в світі (якщо не найпопулярніший).
Але зупинятися на досягнутому Джонсону не притаманне. Тепер його цікавив Голлівуд. Як завжди, успіх прийшов не відразу. Але постійно працюючи над собою і рухаючись вперед, Двейн досяг спочатку статусу найпопулярнішого актора серед реслерів, а згодом і найбільш високооплачуваного актора в світі (тобто він отримував найбільші гонорари серед всіх акторів світу – більше, ніж Роберт Дауні-молодший та Бред Пітт).
Читачі можуть зауважити (особливо ті, які не люблять Двейна Джонсона), що в тексті чимало слів “найпопулярніший” та “той, що заробляє найбільше грошей”, але ніде не зустрічається вираз “найкращий актор”. І це справедливо. Двейн Джонсон (принаймні, поки що) навіть не наближується до рівня Джеремі Айронса чи Ентоні Гопкінса. Втім, так само справедливо буде відзначити, що він і не намагається цього робити. Він чітко усвідомлює ту нішу, у який може досягти найбільшого успіху – розважальне кіно. Комедії, бойовики, ромкоми, дитяче кіно – Двейн робить свою роботу професійну, а щодо касових зборів, як кажуть, рахунок на табло.
При цьому в його фільмографії є як чудові роботи, так і відвертий треш. Поганих (справді поганих) фільмів чимало, а тому при всій любові до особистості Двейна Джонсона, не можемо звинувачувати людей, які користуються правилом “якщо ти бачиш в трейлері Двейна Джонсона, це погане кіно”. Сьогодні ми згадаємо і найкращі його стрічки (тому що таких теж чимало), і найгірші (тут ви самі все побачите).
Допоможіть редакції продовжувати свою роботу – ми вдячні будь-яким внескам.
Найкращі
Копи на підхваті (The Other Guys) 2010
Двейн Джонсон та Семюел Л. Джексон тут на других ролях, але яких яскравих та веселих. Вони грають двох зірок поліцейського відділку, їх поважають колеги, керівництво та медіа, вони виконують надскладні (і іноді шалені) завдання, а тому головні герої, пара невдах у виконанні Марка Волберга та Вілла Феррелла дуже хочуть бути на них схожими. І вони отримують такий шанс, адже ця пара героїв настільки самозакохана, що одного разу їх его приводить напарників до трагічного фіналу. Тепер їх місце можуть зайняти недолугі колеги-фанати (якщо не вб’ються по дорозі).
Найгірші
Зубна фея (Tooth Fairy) 2010
Вміння посміятися над собою і з’явитися перед публікою у недолугому образі іноді може зіграти не на користь актора. Зрозуміло, що це гра на контрасті: Двейн смішно виглядає у костюмі феї, особливо після того, як спочатку він з’являється в образі грізного хокеїста, який отримав прізвисько “Зубна фея” через те, що регулярно вибивав зуби гравцям команди суперника. Але смішно це десь секунди на дві, а далі намагання тафгая стати справжньою феєю виглядають як поганий шкільний спектакль. Його змушують це зробити всі зубні феї світу, через те, що він не вірить в дива, та продюсери, через те, що вони люблять гроші. Втім, публіка цього не оцінила (хоча комерційно картина прибуток таки принесла).
Найкращі
Форсаж 5: Швидка п’ятірка (Fast Five) 2011
З приходом Двейна Джонсона франшиза “Форсаж” нарешті перетворилась на повноцінний блокбастер. Якщо перші три частини намагалися концентруватись на вуличних гонках (і виходило так собі), то пізніше продюсери взяли курс на супербойовик, який виходить далеко за межі дії законів фізики. А хто може краще виходити за межі дії цих законів, ніж Джонсон?
Найгірші
Подорож 2: Таємничий острів (The Mysterious Island) 2012
Можливо Двейн свого часу думав, що підбирати всі франшизи за Бренданом Фрейзером – непогана ідея? З “Мумією” це більш-менш спрацювало, а от з продовженням пригод “Подорожі до центру Землі” вийшло набагато нудніше. Втім, це якщо ми кажемо про художній рівень фільму. Якщо дивитись на касові збори, то тут Джонсон виконав свою роботу бездоганно: Фрейзера у проєкті вже не було, новим обличчям на постері став Двейн, фільм зібрав 335 мільйонів, що принесло суттєвий прибуток студії.
Найкращі
Мумія повертається (The Mummy Returns) 2001
А якщо повертатись до того, з чого все починалося, то це роль Царя скорпіонів у другій частині франшизи про Мумію. Будемо відверті, ми не у захваті від цього фільму, але хімія між Бренданом Фрейзером і Рейчел Вайс все ще чудово працює (власне, це одна з причин, чому люди у такій великій кількості взагалі полюбили ці фільми). Для Джонсона це стало дебютом у великому кіно, а пізніше він отримав і сольний фільм про Царя скорпіонів (вийшло так собі, але гроші фільм заробив непогані).
З мінусів можемо також відзначити оце:
Так, це теж Двейн Джонсон і дива комп’ютерної графіки від творців “Мумія повертається”. Звісно, можна було б сказати, що у 2001-му її розвиток ще не був на рівні сучасних титанічних проєктів, але потім пригадуєш, що за десять років до того вийшов “Термінатор 2”, а трохи згодом “Парк Юрського періоду”, а у 1999-му – “Матриця”, а у тому ж році, що і “Мумія повертається” вийшов “Володар перснів”. Іншими словами, проблема з графікою все ж наявна.
Читайте також: Найкращі фантастичні фільми 21 століття
Найгірші
Doom (Doom) 2005
Як пожартував згодом сам Двейн Джонсон, коли розносив один з перших фільмів Джона Сіни, він не може висловлювати претензії до інших, бо він створив “Doom”. І додав: “Ти бачив “Doom”? Ні? Не дивно, бо його ніхто бачив”. З точки зору касових зборів у 58 мільйонів це сувора правда. А з точки зору художньої “Doom” отримав те саме прокляття, що й більшість фільмів за мотивами культових відеоігор – виявилось, що хороша гра не стає автоматично хорошим фільмом. Недостатньо просто скопіювати локації гри та зброю учасників – сценарій також не завадить.
Найкращі
Круїз по джунглях (Jungle Cruise) 2021
Спочатку здавалося, що це буде просто згаяний час для неймовірної Емілі Блант. Але по факту з’ясувалося, що пригодницьке розважальне кіно може нести в собі саме те, чого і потребує цей жанр. Трохи пригод, трохи містики, трохи гумору, трохи небезпеки та розкішний акторський склад (на додачу до Джонсона і Блант тут також наявні Едгар Рамірес, Джессі Племенс, Пол Джаматті). Вийшло весело та захопливо (і це при сценарії, заснованому на тематичному парку в Діснейленді).
Найгірші
Червоне повідомлення (Red Notice) 2021
Спочатку здавалося, що три зірки розважального кіно для одного швидко зробленого фільму на Netflix – забагато. Є підвищений ризик отримати пустопорожній фільм, сюжет якого забудеш вже наступного дня (якщо, звісно, зможеш змусити себе дивитися до кінця). І з’ясувалося, що ніхто не помилився. Кіно настільки прохідне, що немає впевненості у тому, що за пару років актори самі згадають, що знімалися в ньому. Галь Гадот грає найкращу злодійку в світі мистецтв, Двейн Джонсон грає найкращого агента Інтерполу, а Раян Рейнольдс грає зі своїми чотирма дітьми на гроші, які він отримав за цю стрічку.
Найкращі
Форсаж 6 (Fast & Furious 6) 2013
У шостому фільмі поганим хлопцем виступає Люк Еванс, а Двейн Джонсон і Він Дізель після подій п’ятої частини б’ються на одному боці. З’ясовується, що колишня дівчина Домініка (її грає Мішель Родрігес) не мертва, але її повернення не є виключно приємним сюрпризом. Міцний захопливий супербойовик, де серед іншого в гонки на авто вступає танк.
Найгірші
Рятувальники Малібу (Baywatch) 2017
Ніхто не мав жодних очікувань. Ніхто не вірив у справжнє повернення франшизи навіть заради ностальгійних моментів. І навіть за таких обставин тотальної відсутності очікування чогось путнього, цей фільм спромігся розчарувати. Звісно, тут є і смішні жарти (але здебільшого все ж прості робочі моделі про пеніс, який десь застряг, і голого сором’язливого юнака, якого застукали в душовій без трусів). Так, тут вистачає довершених атлетичних тіл жінок і чоловіків (у тому числі і самого Двейна, звісно). Але загальне враження таке, ніби сценарій написаний школярами, а все інше поставлено і знято професіоналами, яким начхати на все, що відбувається у кадрі (взагалі на все).
Найкращі
Кров’ю і потом: Анаболіки (Pain & Gain) 2013
Фільм Майкла Бея про трьох качків-придурків? Це ж має буде щось тупе і пафосне з великою кількістю жартів нижче поясу? Не те щоб зовсім без них, але кіно виявилось напруженим і непередбачуваним трилером, та ще й за реальною історією. Троє друзів (ті самі качки, так) вирішують покращити власне життя за рахунок інших. Для цього, серед іншого, вони викрадають їх з метою отримання викупу. На диво, попервах їх кримінальна діяльність навіть приносить їм гроші, але потенційний злочинний стартап захлинувся у відсутності дисципліни і надмірностях, які приходять з грошима (секс, алкоголь, наркотики). До цього коктейлю згодом додалися параноя і тривожність, а там вже і федеральні агенти зацікавились новими зірками криміналу. Для Марка Волберга, Ентоні Макі та самого Двейна Джонсона це ледь не найкращі ролі в їх портфоліо – от настільки вдалим вийшов цей фільм Майкла Бея.
Читайте також: Найкращі фільми за реальними подіями
Найгірші
Чорний Адам (Black Adam) 2022
Двейн Джонсон робив серйозну ставку на цей бойовик від DC. Хотів зіграти саме цього персонажа довгі роки, планував, ретельно займався концепцією проєкту і ще більш ретельно його промоушном. У своїх сміливих прогнозах він навіть бачив Чорного Адама як одного з головних персонажів поточного всесвіту DC, який врятує ситуацію для студії (і це дійсно було б тим, що студія потребувала). З планами і прогнозами все було добре, а от реалізація накульгувала на обидві ноги. До самого Двейна, мабуть, претензій немає: чудово виконаний образ. Жартів також ніби вистачає, але далі, традиційно для DC (та й для багатьох фільмів Джонсона), все розвалюється на етапі сценарію. Він лінійний, лінивій та нецікавий. До того ж, він повторює всі лекала супергеройських бойовиків останніх двадцяти років – на щось нове розраховувати не доводиться.
Найкращі
Форсаж 7 (Furious 7) 2015
Найкраща частина франшизи “Форсаж”. Серія досягла піку за рахунок запрошених зірок (до Двейна тут доєдналися Джейсон Стейтем, Курт Рассел і Ронда Роузі) і масштабності картинки (знімання проводились і в горах, і в урбаністичному ландшафті Абу-Дабі). Авто вилітають з широких вікон одного хмарочоса і влітають в інший, вибухи десятками, погонь і бійок вистачає, а слово “сім’я” хоча і домінує, все ж не перевищує припустиму концентрацію на квадратний метр плівки. Після цієї частини франшизі все ще вдається тримати пристойний рівень, але вигадати щось принципово нове стало надто складним (члени сім’ї Торетто потім і в космосі були, але принципово це ситуацію не змінило).
Читайте також: Найкращі бойовики 21 століття
Найгірші
Відьмина гора (Race to Witch Mountain) 2009
По-перше, так, цей мемний кадр саме з цього фільму. А по-друге, це легкий фантастичний фільм з численними пригодами. Тема безпрограшна: дорослий чоловік з проблемами в самореалізації допомагає підліткам з особливими здібностями втекти від переслідування. Але те, що у інших режисерів та сценаристів може стати розважальним золотом, тут стає посередньою стрічкою, про яку всі давно б і забули, якби не мем.
Найкращі
Ваяна (Moana) 2016
Одним з найкращих проєктів Двейна Джонсона в кіно є анімаційна стрічка від Disney – “Ваяна”, для якої вже готують і анімаційний сиквел, і ігрову версію (тобто, з живими акторами). Причиною тому є потужні касові збори мультфільму (за півмільярда), до чого безпосередньо доклав руку і Двейн. Історія океанського острову, де мешканці живуть легендами про богів та напівбогів, а коли приходить біда чи неврожай, покладаються на стародавні пророцтва, ідеально вписалась в характер Джонсона. По-перше, він сам наполовину самоанець, а по-друге, він грає самозакоханого напівбога – яка іронія, чи не так? Самоіронії Двейну вистачає, а тому подібні ігри стають для нього не тягарем, а черговим успішним проєктом.
Читайте також: Найкращі мультфільми всіх часів
Найгірші
Джуманджі: Поклик джунглів (Jumanji: Welcome to the Jungle) 2017
І якщо казати про успішні проєкти, то для студій це в першу чергу, звісно, означає касові збори, які приносять прибуток. Чим більше, тим краще. Їх також цікавить художня складова фільму, фестивалі, премії, нагороди, позитивні рецензії критиків. Але якщо до всього цього не додається необхідна сума в доларах, про всі мистецькі переваги можна забути.
Це ми до того, що для нас, наприклад, “Джуманджі” з Двейном – один з найгірших фільмів, який ми взагалі бачили. Схематичний, нудний, порожній, з великою кількістю пласких несмішних жартів. Викликає іспанський сором практично кожну секунду перегляду. Не вкладається в голові, як щось подібне взагалі могли створити на такому високому рівні студії і бюджетів.
Але при цьому його збори склали 936 мільйонів доларів (!). Тільки сьомому і восьмому “Форсажам” вдалося зібрати більше (якщо ми говоримо про фільмографію Джонсона). Бюджет фільму склав близько ста мільйонів, а це означає, що чистий прибуток десь на рівні 350-380 мільйонів. Це шалені гроші, і це означає, що сиквелів буде ще чимало. Крім того, якщо гроші приходять у подібній кількості, це означає, що і публіка також приходить в зал. На такому рівні касових зборів частина точно приходить за рекомендацією друзів – а це означає, що великій кількості людей, цей фільм сподобався. І скільки б ми чи інші сайти про кіно його не розносили, ситуацію це не змінить. Саме так і працює Двейн Джонсон – він створює те, що на його думку буде подобатись людям. І дуже часто інтуїція його не підводить.
Якщо вам подобається те, що ми робимо, підтримайте наш проєкт
Читайте також:
Найкращі ролі Аарона Тейлор-Джонсона
Найкращі ролі Дензела Вашингтона
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom