kinowar.com

Найкращі екшн серіали 21 століття

 18.01.2024  Жанри, Новини, ТОП

Найкращі серіали бойовики, які вийшли після 2000-го року

Динамічний екшн подобається майже всім глядачам, незалежно від гендеру і віку. І якщо бойовик сподобався, дуже хочеться побачити улюбленого героя у продовженні його пригод. Так з’являються франшизи на кшталт “Рембо”, “Роккі”, “Смертельна зброя” та той самий “Форсаж”.

Ешкн серіали – менш розповсюджене явище. Однак є і такий формат, на щастя для шанувальників жанру. Сьогодні згадаємо найкращі його зразки.

Відразу домовимось про виключення:

  • не включаємо супергеройські серіали
  • не включаємо історичні та воєнні серіали (тобто, про спецзагін, спецназ, морських котиків – можна, але якщо серіал концентрується саме на історичній події (війна в Іраку, Друга світова, війна у В’єтнамі, операція Буря в пустелі тощо) – тоді це матеріал для інших добірок
  • не включаємо фантастичні серіали

Оскільки візуальні ефекти постійно еволюціонують, обмежимось тими проєктами, які вийшли після 2000-го року.

Підтримайте нашу редакцію, якщо добірка вам сподобається.

Джек Раян (Tom Clancy’s Jack Ryan) 2018-2023

топ серіалів бойовиків

Ми завжди були прихильниками комедійного таланту Джона Кразінські. Але за останні кілька років він спромігся перетворити нас на фанатів за рахунок постійної еволюції і всебічного розвитку своїх можливостей. Спочатку він зіграв у фільмі “13 годин: Таємні воїни Бенгазі”, де повністю трансформувався в героя суворого військового екшну (та продемонстрував неймовірну фізичну форму – навіть важко було повірити, що це той самий хлопець із серіалу “Офіс”. Потім він впевнено взявся за продюсування, режисуру та сценарну роботу. Продюсер “Манчестер біля моря”, а потім і головний прорив на сьогоднішній день – сценарій і режисура чудового трилеру “Тихе місце”, який спочатку перетворився на дилогію, а з часом виросте у справжнісінький всесвіт.

Паралельно він продовжив бути присутнім на екрані у якості герою бойовика – тепер у серіальному форматі. “Джек Раян” – проєкт із оптимальною літературною основою, адже шпигунські бестселери Тома Кленсі перевірені вже не однією екранізацією (цього героя вже грали Гаррісон Форд, Алек Болдвін, Кріс Пайн) і при цьому вони можуть бути адаптовані під будь-який час у 20-му чи 21-му столітті. Кразінські грає головного героя, який є аналітиком у ЦРУ, але при цьому має бойовий досвід у спецназі. Перше стає йому у нагоді, коли стає по-справжньому гаряче, а аналітичні навички потрібні для впевненої гри проти терористів і брудних політиків Близького Сходу, Південної Америки та навіть росії (куди без неї).

Чотири сезони приблизно однакової потужності зібрали схвальні відгуки критиків і глядачів, переважно через олдскульний підхід: приблизно порівну роботи мозку і м’язами, тобто і шпигунський детектив є де розгорнути, і екшн з бійками, перестрілками та навіть технікою показати.

 

Смертельна зброя (Lethal Weapon) 2016-2019

топ серіалів бойовиків

Готова популярна франшиза, яка, до того ж, витримала випробування часом; готові характери персонажів; залишалося тільки не зіпсувати все при перенесенні у серіальний формат. Авторам це вдалося – і звісно, хімія між двома головними героями повинна була зіграти критичну роль. На місце Денні Гловера поставили не такого “я занадто старий для цього лайна” Деймона Веянса (все вірно, “Останній бойскаут” та паровозик, який зміг у “Майорі Пейні”), а на місце Мела Гібсона – Клейна Кроуфорда.

Все йшло за планом, але проєкт зруйнували внутрішні процеси на майданчику. Спочатку після двох сезонів звільнили Кроуфорда за неналежну поведінку по відношенню до колег. Заміною головному герою (не Мартіну Ріггсу, а позиції напарника Мерта) став Шон Вільям Скотт (все вірно, син мами Стіфлера у “Американському пирогу”). Рейтинги серіалу не те щоб обвалились, але все ж таки виглядали вже не так бадьоро, а на додачу Деймон Веянс повідомив про те, що і він залишає шоу після третього сезону. Доля проєкту певний час знаходилась у невизначеності, але після завершення третього сезону його все ж закрили. На жаль, бо шоу вийшло доволі динамічним, олдскульним, захоплюючим, між персонажами була хімія, потенціал у серіалу був вельми великий, і тепер можна згадувати лише про можливості, якими не скористалися.

 

Річер (Reacher) 2022-…

топ серіалів бойовиків

Якщо казати про олдскульний підхід до екшну, то чемпіоном тут, мабуть, буде саме “Річер”. Автори серіалу проігнорували всі сучасні тренди щодо того, що головний герой вже не має бути великим, маскулінним, брутальним та неймовірно сильним і поставили на головну роль чоловіка, який є уособленням маскулінності, брутальності та неймовірної сили (і так, він дуже великий). Але при цьому у Алана Рітчсона є якась проста, лінійна, але вбивчої сили харизма, яку він і носить з собою у кожному кадрі, як свої широченні плечі. За сюжетом він розумний (він запросто дає фору багатьом детективам), але при цьому головним козирем є, звісно, фізична міць.

Як і у випадку із “Джеком Раяном”, запорукою успіху стала літературна основа – цього разу це бестселери Лі Чайлда, які вже також мали досвід екранізації (щоправда, при всій повазі до Тома Круза і його здатності грати крутих хлопців, більшість глядачів погоджується з тим, що типаж Річера все ж більше підходить Рітчсону).

На даний момент вийшло два сезони, але ми сподіваємось, що попереду набагато більше. До речі, і “Джек Раян”, і “Річер” вийшли на Amazon. Так, цей поганий-поганий Amazon, який зневажливо розтоптав мрії фанатів саги Толкіна і продовжує вкладати мільярди доларів в контент, щоб глядачі почувалися щасливими.

 

Кобра Кай (Cobra Kai) 2018-2024

топ серіалів бойовиків

Якби у 2018 році нам хтось сказав би, що серіал, який знято у якості продовження серії фільмів “Малюк-каратист” із акторами, які грали в оригінальних фільмах “Малюк-каратист” вийде хоча б трохи кращим за купу лайна, ми б тільки розсміялися у відповідь. Але хто сміється тепер? Ми подивилися чотири сезони на одному диханні і закинули дивитися лише на п’ятому, бо все ж з певного моменту фантазія авторів вичерпалась і пішли кола самоповторів.

Але до того моменту це було щось фантастичне. Звісно, автори грали на ностальгії, але вони не робили її центром розповіді. У кадрі було і старе покоління (до речі, всі в чудовій формі, незалежно від віку, і нове, дуже перспективне. Були і відсилання до оригінальних фільмів (детально пояснені флешбеками – автори не мали ілюзій щодо того, що не всі вивчили на пам’ять три фільми 1984-1989 років), і тотально нові ситуації і жарти. Двох головних героїв – Даніель ЛаРуссо (Ральф Мачіо) і Джонні Лоуренс (Вільям Забка) – повернули відразу у перших серіях першого сезону, а далі поступово вводили і інших, кожного разу викликаючи захоплення від того, що тепер інтрига стає все більш закрученою.

Історія Джонні Лоуренса, який програв у першому фільмі 1984 року після феноменального удару малюка-каратиста (який, до речі, потім повторив в UFC Ліото Мачіда проти самого Ренді Кутюра), при всій комедійності подачі (бо це все ж розважальний серіал) виглядала настільки драматичною. Здавалося б, це всього лише програний бій на юнацькому турнірі. Але у юнака, врешті-решт, зламане життя, і ось він, вже дорослий зрілий чоловік, живе може і не на самому дні, але помітно опустився, і постійно повертається думками до подій тих тижнів, коли з лідера школи він перетворився на невдаху. Чи є у цього, доволі непоганого насправді, чоловіка, шанси знову опинитись нагорі? Чим завершиться його зустріч із колишнім суперником, який тепер є успішним бізнесменом? І які ще друзі і вороги із минулого повернуться, щоб влаштувати непримиренну боротьбу за право володіти званням найкращої школи карате у долині?

Серіал поєднує в собі і комедійне, і бойове. Якщо це жарти, то це дійсно весело (і жартів багато), але коли доходить до єдиноборств, чи то на вулиці, чи то на татамі, це зроблено дійсно потужно. Ба більше, творці шоу не соромляться жорстоких травм і важких наслідків. Як у хорошій підлітковій драмі, тут завжди є відповідальність за необачні дії, навіть якщо вони продиктовані найкращими намірами.

 

24 (2001–2010)

топ серіалів бойовиків

Дуже крутий, хоча вже і трохи забутий серіал, за який виконавець головної ролі Кіфер Сазерленд отримав чимало нагород. Його персонаж працює у вигаданій організації «Контртерористичний підрозділ» (КТП). Як можна зрозуміти із назви, її члени запобігають терористичним актам. А тут були спроби і вбивств, і застосування бомб, і біологічної зброї, і хімічної, і навіть ядерної.

Відрізняється проєкт за стилем через відображення подій у реальному часі (тобто хвилина на екрані відповідає хвилині у житті героїв). На американському ТБ навіть заморочувались з рекламними паузами – події розраховували так, що коли відбувається щось незначне (умовно кажучи, коли персонаж подорожує на автобусі по місту), тоді і демонструють рекламу. У нас навряд настільки точно можна синхронізувати всі складові, але темп розповіді все одно чітко відчувається.

До того ж, за один сезон розповідають події одного дня (або близько до того). Така динаміка дуже нетипова навіть для найкращих екшн серіалів. Десять сезонів та два фільми – серйозний багаж для насолоди поціновувачами жанру.

 

Спецпризначенці (S.W.A.T.) 2017–2024

топ серіалів бойовиків

Багато хто згадає фільм з такою назвою 2003 року з чудовим акторським складом – Семюел Л. Джексон, Колін Фаррелл, Джеремі Реннер, Мішель Родрігез, LL Cool J, Олів’є Мартінез. І це доречно, адже частково саме на ньому засновано і серіал, але ще на серіалі 1975 року.

Спецназ працює в Лос-Анджелесі, дуже кримінальному місті, незважаючи на весь гламур і богему, які там присутні. Хлопці і дівчата постійно на місіях, постійно ризикують життям, а у головного героя, лейтенанта Даніеля Гаррельсона (Шимар Мур, у фільмі його грає Семюел Л. Джексон), присутня ще й постійна дилема, слідувати принципам своєї організації чи віддати перевагу філософії вулиць, на яких він і багато його поточних друзів виросли.

Шість сезонів, і сьомий готують для оголошення.

 

Воїн (Warrior) 2019-2023

топ серіалів бойовиків

Серіал засновано на оригінальній ідеї Брюса Лі про пригоди мастера бойових мистецтв на Дикому Заході. Пізніше ця ідея трансформувалась в серіал “Кунг Фу” з Девідом Керрадіном, однак згадки про Лі там не було (втім, пізніше у пілоті продовження серіалу зіграв Брендон Лі, син Брюса, однак далі пілоту справа не рушила). Через багато років Perfect Storm Entertainment і дочка Брюса Лі, Шеннон Лі, почали роботу над серіалом за цією ідеєю. Ця студія відома такими франшизами як “Форсаж”, “Стар Трек”, “Справжній детектив”. Саме тому режисером став один з режисерів “Форсажу” і “Стар Треку” Джастін Лін.

Кінець 19 століття, Сан-Франциско. Головний герой, який приїхав із Китаю, стає найманцем у банди тонгів, також виходців із Китаю. Головний персонаж, який є майстром бойових мистецтв, розшукує свою старшу сестру, яка емігрувала у США на рік раніше.

 

Ханна (Hanna) 2019–2021

топ серіалів бойовиків

І знов серіальна адаптація однойменного повного метра (фільм 2011 року з Сіршею Ронан). Це одночасно і плюс, і мінус: з одного боку, вся робота по створенню історії і персонажів вже зроблена, залишається лише вдало її адаптувати під інший формат; але з іншого боку, у фільму вже є шанувальники, а тому і певний рівень очікувань з’являється. Так чи інакше, дивилися ви до цього стрічку чи ні, творці серіалу зі своєю задачею впорались. Есме Крід-Майлз, можливо, за ступенем таланту і не Сірша Ронан, але з образом своїм впоралась. На зміну Еріку Бані прийшов скандинавський гігант Юель Кіннаман, і це теж спрацювало непогано.

Юна дівчина зростала у лісі, де її тренував досвідчений солдат, навчаючи всім методам виживання. Хотів він її захистити, чи готував для якоїсь важливої місії, але сама Ханна вирішує будь-що дізнатись власну історію – хто вона така і як вона опинилась у подібних обставинах?

 

Загін «Антитерор» (The Unit) 2006–2009

топ серіалів бойовиків

Дуже популярний свого часу серіал (аудиторія в США сягала по 10-15 мільйонів за сезон). Розповідає він про загін спеціального призначення (здебільшого, боротьба з тероризмом), який називають просто unit (загін), не використовуючи спеціальну назву. В американській армії так само згадують і спецзагін Delta Force, який формують із рейнджерів та зелених беретів.

Після дуже селективного відбору, обранці проходять складне навчання. Але якщо відбір і навчання складні, то найважче відбувається вже тоді, коли солдати потрапляють до загону. Надскладні місії по визволенню заручників, атаки на об’єкти, що мають виключне значення для національної безпеки, контртероризм. Місії відбуваються по всьому світу і пов’язані зі смертельною небезпекою.

За чотири сезони глядачі звикли до команди, у якій, серед іншого залучені Денніс Гейсберт, Реджина Тейлор, Скотт Фолі, Роберт Патрік, Одрі Марі Андерсон.

 

Спецоперації: Левиця (Special Ops: Lioness) 2023

топ серіалів бойовиків

Тейлор Шерідан, автор фільмів «Сікаріо»«Вітряна ріка» та серіалів «Єллоустоун»«Мер Кінгстауна»«Король Талси», створив новий проєкт, мабуть найбільш несхожий на те, що він робив раніше. У попередніх шоу події відбувалися у одноповерховій Америці – Монтана, Аризона, Оклахома, далеко від Нью-Йорку чи Лос-Анджелесу. А тепер все відбувається на Близькому Сході.

Спецзагін формується із жінок, які стають шпигунками, що повинні заводити близькі зв’язки з подругами, родичками, нареченими тих людей, які причетні до світового тероризму. Далі можна дізнатися багато цікавого про плани та звички цих чоловіків, щоб спланувати операцію ЦРУ по їх знешкодженню. Головна проблема, як завжди, полягає у тому, що на папері схема виглядає чудово, але в реальності ризику і всього того, що пішло не за планом, значно більше.

Зої Салдана та Ніколь Кідман – головні зірки проєкту, а Лайсла Де Олівейра – головне його відкриття. Також у акторському складі є Морган Фрімен і Майкл Келлі, але вони, як і всі інші чоловіки, десь на задньому плані: всю роботу тут виконують жінки.

 

Старий (The Old Man) 2022

топ серіалів бойовиків

Коли Джон Уік стане старим (це відбудеться приблизно на момент знімання “Джон Уік 12”), він буде виглядати саме так, як Джефф Бріджес. Але нехай вік не вводить вас в оману: цей колишній оперативник все ще в змозі надерти зад поганим хлопцям.

Як і у кожного екс-агента ЦРУ (принаймні, в американському кіно), у персонажа Бріджеса є чимало брудних секретів у минулому. Навіть коли він намагався зробити щось правильно, все одно він заподіював шкоду іншим людям. Тепер ці люди із минулого повернулись, і оперативнику на пенсії потрібно з ними розбиратись.

Крім Бріджеса у серіалі також можна побачити Джона Літгоу і Емі Бреннеман. Другий сезон вже заявлено – чекаємо.

 

Удар у відповідь (Strike Back) 2010–2020

топ серіалів бойовиків

Хороші воєнні фільми та серіали часто створюють на базі книжок чи мемуарів колишніх солдат. Так вийшло і з “Ударом у відповідь”, який базується на романі Кріса Раяна, який служив у Повітряних силах Великої Британії. Автор виступив також і консультантом проєкту, що додало натуралістичності всьому, що відбувається на екрані. На відміну від більшості серіалів у добірці, це британське шоу, яке мало рекордну аудиторію в Британії на момент виходу.

Спецзагін (так, знов, бо звичайні загони не можуть виконувати складну роботу, варту демонстрації в серіалах) Section 20 виконує ризиковані місії по всьому світу – Європа, Ірак, Афганістан, Пакистан, Зімбабве. Вони борються з терористами, торговцями зброєю (в тому числі масового знищення), злочинними урядами, а також наслідками діяльності власних спецслужб. А починається все з того, що головний герой Джон Портер пощадив хлопця, який був підривником-самовбивцею, а той натомість забрав життя декількох його солдат. Його було визнано винним у цій ситуації і звільнено. Але за сім років його відновлюють і знов направляють в пекло, щоб він з командою знищив тих самих терористів, з якими він бився сім років тому (і хлопця цього він там також побачить).

У головній ролі Річард Армітедж, який найбільш відомий за образами Торіна Дубощита в “Хоббіті” та короля Олерона в “Аліса в Задзеркаллі”. Але найбільш відомими обличчями в акторському складі є Ендрю Лінкольн (“Ходячі мерці”) та Чарльз Денс (“Гра престолів”, “Останній кіногерой” та “Чужий 3”).

 

Спецназ (Морські котики) (SEAL Team) 2017–2024

топ серіалів бойовиків

Ніби підсумовуючи всі проєкти у добірці про спеціальні сили, останнім у ній присутній “Спецназ”, з більш точним перекладом “Морські котики”. Знов надскладний відбір, тренування, а потім починається справжнє пекло: місії. Все, що може запропонувати уряд США задля забезпечення безпеки громадян США, виконують ці хлопці і дівчата, переміщуючись по всьому світі.

Сім сезонів (і поки що Paramount+ каже, що сьомий став фінальним). У головній ролі Девід Бореаназ, який раніше найбільше був відомий за серіалом “Баффі — переможниця вампірів”.

Підтримайте нашу редакцію, якщо стаття вам сподобалась.

Читайте також:

Найкращі бойовики класу “Б”, зняті у 80-х, які варто переглянути

Найкращі бойовики класу “Б”, зняті у 90-х, які варто переглянути

Найкращі олдскульні бойовики, які настільки погані, що аж класні

Найкращі бойовики 21 століття

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі