Найкращі фільми Джоша Броліна
Коли Джош Бролін і Раян Рейнольдс промотували фільм “Дедпул 2”, на одному із шоу вони повинні були по черзі принижувати один одного (звісно, жартома). Одна з реплік Рейнольдса була така: “Джош, який твій улюблений колір? Посередній?”. І хоча це жарт, він доволі точно зображує сприйняття кар’єри актора багатьма глядачами. Адже, незважаючи на роки у Голлівуді і десятки фільмів різних жанрів, Джош Бролін так і не став “обличчям на постері” – тобто зіркою такого рівня, щоб на прем’єру йшли саме заради нього. Його обличчя знайоме, “десь я його вже бачив”, але багато хто навіть не згадає, як його прізвище. Тому і ролей у нашій статті ви побачите чимало саме другого плану, хоча з таким творчим багажем актор мав би займати лідируючі позиції в індустрії.
Втім, це доля багатьох класних акторів. Не кожному судилося досягти статусу Бреда Пітта чи Лео Ді Капріо, але ж це не привід вважати кар’єру невдалою. Сьогодні ми згадаємо найкращі фільми, у яких взяв участь Джош Бролін – палітра його творчого шляху справді вражає.
Підтримайте нас донатом, щоб ми мали змогу створювати нові цікаві матеріали.
Але спочатку ми коротко згадаємо декілька помітних, але не таких потужних робіт Броліна (знов-таки, щоб показати масштаб його кар’єри). Так би мовити, почесні згадки.
Бовдури (The Goonies) 1985
Починав він з пригодницької комедії режисера Річарда Доннера “Бовдури”. Ось як Бролін виглядав у 17 років:
Цікаво також, що всі актори, що грали “бовдурів” досі намагаються триматись разом. А на Гелловін цього року Джош Бролін прийшов у костюмі самого себе з цього фільму. Оце рівень постмодернізму та самоіронії.
Гарві Мілк (Milk) 2008
Шон Пенн зіграв Гарві Мілка, відкритого гея та борця за їх права у 70-х, першого американського політика, який заявив про свою орієнтацію та виграв вибори, а Бролін – його вбивцю.
Шон Пенн отримав свій другий Оскар за цю роль, а Джош Бролін – номінацію (до речі, поки що єдину).
Мисливці на гангстерів (Gangster Squad) 2013
Знов співпраця з Шоном Пенном, а ще Раян Гослінг, Нік Нолті, Емма Стоун, Джованні Рібізі, Майкл Пенья, Роберт Патрік, Френк Ґрілло. Жорсткий кримінальний трилер і бойовик за реальними подіями.
Вроджена вада (Inherent Vice) 2014
Єдина картина режисера Пола Томаса Андерсона, яка викликає у нас не захоплення, а подив і запитання “що це було”. Але багатьом подобається. Такий собі, наркотичний детектив, який швидко втрачає зв’язок з реальністю.
Аве, Цезар! (Hail, Caesar!) 2015
Точно не найвдаліший фільм братів Коенів, але сповнений, як завжди, їх шарму, характерного гумору та нестандартних ходів (плюс, звісно, чудовий акторський ансамбль).
Волл-стріт: гроші не сплять (Wall Street: Money Never Sleeps) 2010
Дуже слабке продовження шедевру (“Волл-стріт” 1987 року), автори якого намагалися зіграти на темі глобальної фінансової кризи 2008-2009 років, але перегляду варто через кілька вдалих деталей: Майкл Дуглас повертається у ролі Гордона Гекко, молодий Шая Лабаф, дуже старий досвідчений і неймовірний Елай Воллак (ветерану тоді було вже 95) та, власне, новий антагоніст, який бридкіший та жадібніший навіть більше за Гекко – Джош Бролін в образі Бреттона Джеймса.
Олдбой (Oldboy) 2013
Візьмемо корейський культовий трилер, вирішимо зробити ремейк, візьмемо Спайка Лі у якості режисера, на головні ролі Джоша Броліна, Елізабет Олсен, Семюела Л. Джексона і отримаємо касовий провал та посередній фільм, що навіть не отримав хвилю хейту, а просто пройшов непоміченим.
Саме час перейти до найкращих фільмів Джоша Броліна (їх буде чимало).
Люди в чорному 3 (Men in Black 3) 2012
Так, він встиг знятися і у цій франшизі, якщо пам’ятаєте. Ба більше: він зіграв молодого Томмі Лі Джонса (а це вже роль, на яку варто погодитись, бо веселощі гарантовані). Оскільки поруч з Віллом Смітом на піку форми погано зіграти просто не вийде, то фільм отримав прихильність і глядачів, і критиків (та й збори були чималі).
Планета страху (Planet Terror) 2007
Роль у цьому фільмі Роберта Родрігеса (який ішов у парі із фільмом “Доказ смерті” Квентіна Тарантіно) для Броліна була не надто великою, але водночас помітною і дотепною. Родрігес як ніхто вміє надати акторам шанс повеселитися під час створення його трешових фільмів, тому, мабуть, і Джош отримував справжнє задоволення. Зомбокаліпсис проходить через Техас, заглядаючи на шляху у лікарню, де працює Вільям Блок (Бролін). Той чинить опір разом із колегами, але чи багато шансів проти супротивника, у якого з кожною хвилиною стає все більше спільників?
Місто гріхів 2 (Sin City: A Dame to Kill For) 2014
Ще одна співпраця із Робертом Родрігесом – і оцінити її можна по-різному, і як більш вдалу, і як менш вдалу, ніж “Планета страху”. Перше “Місто гріхів” було шедевральним – режисер показав, що успіх “Від заходу до світанку” та “Відчайдушного” був не випадковим. Другого фільму чекали із нетерпінням (і доволі довго, майже десять років), і хоча він все одно сягнув певного непоганого рівня за рахунок яскравих персонажів, стилю розповіді і розкішного акторського складу, все ж його більшість фанів розглядає як розчарування.
Броліну пощастило зіграти у новелі разом з Євою Грін, яка стала жінкою, що дала назву фільму – уособлення краси, підступності та зла. Втім, всі ми розраховували на більше (і Джош, мабуть, теж).
Дедпул 2 (Deadpool 2) 2018
Неймовірно, Джош двічі зіграв у всесвіті Марвел (суто технічно це поки що не так, але ж ми всі знаємо, що кросовер з Людьми Ікс вже давно готується, а тому і Дедпул, і його супротивник у другій частині, Кейбл, приєднаються до дружньої сім’ї на чолі з Капітаном Америка, Залізною людиною, Тором та Спайдерменом (і, мабуть, і Веномом – чи ні?)). Щоб зіграти Кейбла, Бролін набрав неймовірну фізичну форму (особливо враховуючи, що йому виповнилось п’ятдесят), але головне – безкомпромісне перевтілення у образ справжньої загрози для Дедпула. Вперше у говіркого супергероя у червоному комбінезоні з’явився серйозний супротивник.
Еверест (Everest) 2015
За реальною історією однієї колективної спроби підкорення Евересту. Гори – це не тільки романтика, але й смертельний ризик (звісно, якщо ми кажемо про такі висоти, як гімалайські вершини). Навіть досвідчені альпіністи – і навіть ті, яким вже підкорювалась Джомолунгма – можуть не повернутись до табору. Що вже казати, якщо погодні умови стануть важкими. У 1996 році під час спуску відразу три експедиції потрапляють у буревій. Люди різного рівня досвіду із різних країн опиняються один на один зі стихією – вкрай реалістичне і жорстке кіно.
Справжня мужність (Залізна хватка) (True Grit) 2010
Цей фільм братів Коенів нетиповий для них тим, що не є оригінальним сценарієм – це ремейк стрічки з Джоном Вейном. Але справжні майстри трилеру і чорного гумору створили новий шедевр. Чотирнадцятирічна дівчина (Гейлі Стайнфельд) наймає старого одноокого маршала (Джефф Бріджес) для того, щоб знайти та покарати вбивцю свого батька. Бролін грає цього вбивцю – лютого та трохи несповна розуму дикуна. Навіть фізично його обличчя змінюється – монобров, зуби та постійно похмурий насуплений вираз пики цієї потвори повністю змінюють сприйняття персонажу. Хочеться, щоб його скоріше знайшли і вчинили правосуддя (щонайменше, людське).
Месники: Ера Альтрона (The Avengers: Age of Ultron) 2013
Вартові галактики (Guardians of the Galaxy) 2014
Месники: Війна нескінченності (Avengers: Infinity War) 2015
Месники: Завершення (The Avengers: Endgame) 2019
Коли розмірковуєш про те, що Бролін так і не став суперзіркою та обличчям на постері, ще більше дивуєшся цьому, коли усвідомлюєш, що він зіграв самого Таноса, головного злодія всесвіту Марвел, від клацання пальцями якого зникло пів всесвіту. Він з’явився у чотирьох фільмах франшизи, десь у невеликій ролі, а десь навіть у сцені після титрів, щоб стати по-справжньому невідворотним у “Війні нескінченності”. Ба більше, він повністю перевернув сам концепт співвідношення добра і зла не екрані, коли поганий хлопець виграв, здійснивши свої найстрашніші плани. Пам’ятаєте цей шок людей у кінотеатрах?
Частково виною тому, що Броліна з цією роллю багато хто навіть не пов’язує, є те, що образ створений не тільки завдяки його акторській майстерності, а й неймовірним спецефектам. Але факт залишається фактом: Джош привів на великі екрани одного з найбільш потужних кінозлодіїв в історії.
Вогнеборці (Only the Brave) 2017
Американці вміють знімати кіно про катастрофи, і ця стрічка за реальною трагічною історією не виняток. Жахливі лісові пожежі у Аризоні стали полем бою для тренованого професійного колективу, до якого приєднався новачок (Майлз Теллер). Одним з головних досвідчених бійців є Джош Бролін – і це ледь не єдина його головна роль у цьому списку. Видовищне драматичне дійство, яке зняв режисер Джозеф Косинські, що пізніше поставив “Топ Ґан: Меверік”.
Дюна (Dune) 2019
Нової “Дюни” всі чекали із ентузіазмом та острахом, адже в Дені Вільнева вірили, але при цьому пам’ятали і важкий досвід Девіда Лінча, і чимало провалів грандіозних фантастичних франшиз. Канадський режисер вкотре зробив все, як треба (і тепер всі чекають вже другу частину “Дюни”), а допоміг йому у цьому фантастичний акторський склад: Джош Бролін, Тімоті Шаламе, Ребекка Фергюсон, Оскар Айзек, Зендея, Шарлотта Ремплінґ, Дейв Батиста, Джейсон Момоа, Хав’єр Бардем та Стеллан Скашгорд. Мужнього персонажа Броліна у першій частині вбивають, але (і це не спойлер, бо ми бачимо це у трейлері) він якимось дивом має повернутись у другому фільмі.
Гангстер (American Gangster) 2007
Джош Бролін вміє грати поганих хлопців. У “Американському гангстері” він настільки вжився у роль, що виглядає навіть більш огидним, ніж головний злодій, якого грає Дензел Вашингтон. Ба більше, у протистоянні наркобарона, який винайшов геніальний спосіб транспортування наркотиків із Азії в США у трунах американських солдат, та корумпованого копа ти починаєш симпатизувати саме гангстеру, адже співпереживати персонажу Броліна просто фізично неможливо. Один з найкращих фільмів Рідлі Скотта, жорсткий і захоплюючий кримінальний трилер.
Сікаріо (Sicario) 2015
Знову Дені Вільнев – тепер у форматі, фактично, бойовика. У боротьбі з наркокартелями спецслужби використовують всі наявні методи. Іноді жертвами безжальної системи стають гідні агенти, як от героїня Емілі Блант. Система просто використала її, розжувала і цинічно виплюнула. І обличчям цієї державної системи став саме Джош Бролін, який приводить грізного меланхолійного вбивцю (Бенісіо Дель Торо), щоб фізично покінчити із головними гравцями у картелі. Цікаво, що у другій частині (Day of the Soldado) система намагається розжувати вже персонажа Броліна, і він немов міняється місцями із Блант (до речі, другий фільм вийшов доволі непоганим, особливо на фоні негативних очікувань після того, як стало відомо, що ані Дені Вільнева, ані Емілі Блант у продовженні ми не побачимо).
Старим тут не місце (No Country for Old Men) 2007
І ще одна співпраця з братами Коенами, мабуть, найвідоміша. Кримінальний трилер, поєднаний з якоюсь похмурою філософією та безвихіддю. Звісно, і тут Броліна посунули на другий план персонажі Хав’єра Бардема, Томмі Лі Джонса та Вуді Гаррельсона (хоча формально роль Джоша головна). Але все ж таки, розповідь починається саме з нього (він знаходить у пустелі розстріляну автівку з гангстерами та кейсом з великими грошима, забирає кейс, але потім повертається через муки совісті, шоб принести води єдиному живому, але важко пораненому мексиканцю). І тепер саме за ним йде безжальний та максимально дивакуватий кілер у виконанні Бардема.
Якщо вам подобається те, що ми робимо, підтримайте наш проєкт
Читайте також:
Найкращі ролі Стеллана Скашгорда
Найкращі ролі Дензела Вашингтона
Найкращі ролі Вуді Гаррельсона
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom