kinowar.com

10 фільмів, які варто подивитись, якщо вам подобається серіал “Пуститися берега”

 04.11.2024  Добірки

Ви подивилися (або вкотре ще раз подивилися) один із найкращих серіалів в історії – “Пуститися берега”. І тепер ставите собі резонне питання: що подивитися настільки ж цікаве, глибоке і захоплююче? Про серіали, схожі на Breaking Bad, ми розповімо окремо, а сьогодні згадаємо фільми, які підходять за атмосферою та стилем.

Як ми їх обирали? Ми виділили основні риси серіалу:

  • мафія (здебільшого, наркомафія), її побудова, її закони, розбірки в мафіозному середовищі
  • підйом на вершину кримінальної ієрархії з найнижчого рівня
  • еволюція чи навіть трансформація характеру головного героя по ходу цього підйому
  • внутрішній конфлікт при усвідомленні того, що для досягнення мети потрібно порушити не лише закон, а й моральні норми, особисті переконання, дружні та навіть родинні зв’язки
  • драйв, динаміка, жорсткість, непередбачуваність – все те, що виключає нудний перегляд

Після цього ми постаралися згадати ті картини, які задовольняють переліченим критеріям – щонайменше, двом-трьом, а в ідеалі всім одразу. Якісь фільми схожі за настроєм, якісь за тематикою, якісь за переживаннями центральних персонажів. А найголовніше – їх дуже цікаво дивитися.

Отже, kinowar.com представляє 10 фільмів, які варто подивитися, якщо вам подобається серіал “Пуститися берега”. Підтримайте нашу редакцію, якщо стаття буде для вас корисною.

Обличчя зі шрамом (Scarface) 1983

Обличчя зі шрамом (Scarface) 1983

Класика від Браяна де Пальми потрапляє в добірку з очевидних причин: як і в серіалі, головний герой починає ніким, але набравшись належного рівня сміливості, нахабства та відчайдушності, він поступово просувається далеко в ієрархії злочинного світу наркомафії. Єдине, що на відміну від Волтера Вайта, цей хлопець ніколи не був хорошим: ми знайомимось з ним у якості дрібного злочинця та хулігана і спостерігаємо подальше зростання у кримінальному середовищі. Втім, як і персонажа Браяна Кренстона, світ наркотрафіку жорстоко його ламає. Здавалося б, падати нижче просто немає куди, але герой Аль Пачіно завжди знаходить, як продовжити ламати бар’єри на шляху до тотальної моральної деградації.

 

Страх і огида в Лас-Вегасі (Fear and Loathing in Las Vegas) 1998

Страх і огида в Лас-Вегасі (Fear and Loathing in Las Vegas) 1998

Якщо говорити про моральну деградацію, то в цьому фільмі її достатньо. Але жодних (майже) моральних дилем перед головними героями не постає: вони просто мчать вперед на шаленій швидкості, чого б їм цей рух не коштував. У якийсь момент смішно усвідомлювати, що фільм починається із завдання для журналіста висвітлити автоперегони, настільки далеко зайшли персонажі, як у буквальному, так і в переносному значенні. Пошук американської мрії або бед-тріп, що затягнувся – не має значення, в якій пропорції змішувати ці інгредієнти. У цьому фільмі немає мафії, але наркотиків тут хоч відбавляй: “У нас було два пакетики трави, сімдесят п’ять ампул мескаліну, 5 пакетиків діетиламіду лізергінової кислоти або ЛСД, сільничка, наполовину наповнена кокаїном, і ціле море різнокольорових амфетамінів, а також літр текіли, літр рому, ящик «Бадвайзера», пінта чистого ефіру і 12 бульбашок амілнітриту. Не те щоб усе це було категорично необхідно в поїздці, але якщо вже почав збирати колекцію, то до справи треба підходити серйозно”.

 

Сікаріо (Sicario) 2015

Сікаріо (Sicario) 2015

По інший бік барикад: Емілі Блант, Джош Бролін та вбивче харизматичний Бенісіо дель Торо борються з наркокартелем. Це набагато прямолінійніше з погляду розвитку сюжету кіно, однак і тут є свої несподівані ходи та секретна мотивація героїв. На що точно можна розраховувати – це жорсткий динамічний бойовик, настільки ж безкомпромісний, як кримінальний світ Мексики. Персонаж Блант висмикують із ФБР для участі у спецоперації ЦРУ на кордоні Мексики та США. І без того неспокійне життя агента кардинально змінюється. Крім жорстких зіткнень з картелем, з перестрілками, пораненими та вбитими, їй доводиться зіткнутися з політичними іграми всередині спецслужб та безпринципністю людей на керівних позиціях у ситуаціях, коли їм потрібно отримати своє, нехай навіть заради перемоги добра.

Читайте також: Найкращі бойовики 21 століття

 

Американський гангстер (American Gangster) 2007

Американський гангстер (American Gangster) 2007

Фільм Рідлі Скотта про становлення гангстера, який перебував на других ролях у великій мафіозній організації, але після смерті боса змушений будувати свою імперію. Зробивши ставку на наркотики, персонаж Дензела Вашингтона отримує конкурентну перевагу, доставляючи товар виняткової якості з Азії у дуже винахідливий спосіб: у трунах американських солдатів. Методичність і цілеспрямованість дозволяють зайняти серйозні позиції у кримінальному світі, а принципи та певний кодекс створюють ілюзію того, що це хороша людина, яка потрапила у складну життєву ситуацію. Але, обертаючись у злочинних колах, неможливо нескінченно дотримуватися власних моральних правил: рано чи пізно доводиться переступати через ворогів, друзів, рідних, спочатку заради безпеки, потім заради успіху, а після й заради порятунку залишків гідного життя. І якщо спочатку корумповані поліцейські виглядають справжніми лиходіями на тлі гангстерів, що борються за свій шматок хліба, а чесні копи – наївними дурниками, які ведуть боротьбу на невидимому фронті, на який не начхати тільки їм самим, то згодом суворе, але справедливе життя розставляє все на свої місця.

Читайте також: Найкращі серіали про мафію і гангстерів

 

Баррі Сіл: Король контрабанди (American Made) 2017

Баррі Сіл: Король контрабанди (American Made) 2017

Фільм носить доволі розважальний характер, якщо говорити про формат подачі, але піднімає ті ж серйозні теми, що і Breaking Bad (і багато в чому не менш трагічний). Досвідчений пілот приймає пропозицію ЦРУ по роботі з особливою програмою, яка дозволяє робити масу корисних справ для країни, але паралельно відкриває портал в особисте пекло, оскільки спокуса великими грошима і безкарністю занадто сильна для будь-якої, навіть найрозумнішої і найдосвідченішої людини. В результаті майстер доставки будь-якого вантажу до будь-якої точки планети стає незамінним гравцем як для спецслужб, так і для наркомафії. А сам він починає заробляти гроші такого масштабу, про який раніше навіть ніколи не мріяв.

 

На голці (Trainspotting) 1996

На голці (Trainspotting) 1996

Ці шотландські хлопці не піднімаються до настільки сяючих висот, але теж відчайдушно борсаються у світі наркотиків, переважно як споживачі. Фільм Денні Бойла, який відкрив світові юного Юена Макгрегора, балансує між чорною комедією, драмою та кримінальним трилером – і через роки, мабуть, найбільше запам’ятовується саме своєю комедійною складовою.

 

Вовк з Уолл-стріт (The Wolf of Wall Street) 2013

Вовк з Уолл-стріт (The Wolf of Wall Street) 2013

Фільм Мартіна Скорсезе виглядає як божевільна фантазія сценаристів і режисера на тему великих грошей і наркотиків, але це абсолютно реальна історія Джордана Белфорта, який починав як біржовий брокер на Уолл-стріт, а потім піднявся з уже власним брокерським бізнесом, міцно пов’язаним з шахрайством та відмиванням грошей. ФБР починає на нього полювання, але це не зупиняє його від ведення максимально розпусного способу життя – наркотики, алкоголь, повії і все більша кількість шалених грошей, за які рано чи пізно доведеться відповісти.

Читайте також: Всі фільми Мартіна Скорсезе, ранжовані від найгіршого до найкращого

 

Пророк (Un prophète) 2009

Пророк (Un prophète) 2009

Арабський юнак потрапляє до французької в’язниці. Він не має друзів ані в її стінах, ані поза ними. Він ніхто, у нього немає нічого, зокрема й життєвого досвіду. Він починає виконувати завдання корсиканців, які розгорнули у цій в’язниці свою активну нелегальну діяльність. Поступово набираючись досвіду, він повзе нагору, вибудовуючи власну складну гру в цьому небезпечному світі. Режисер Жак Одіар не намагався створити кальку з голлівудських фільмів про наркомафію та розбірки у в’язниці, а тому видовище вийшло автентичним та унікальним. Особливо рекомендується до перегляду не лише тим, кому сподобався “Пуститися берега”, а й усім, хто втомився від стандартних схем американської індустрії – свіжий ковток європейського кіно.

 

Кокаїн (Blow) 2001

Кокаїн (Blow) 2001

Неймовірне кіно за реальною історією з Джонні Деппом у головній ролі. Наркотики можуть піднести тебе на недосяжну висоту і набити твої кишені такою кількістю грошей, що суто фізично не зможеш їх перерахувати. Особливо якщо ти досить винахідливий для того, щоб придумати, як їх доставляти від продавця до покупця у надвеликих обсягах. Стрімкі кар’єрні сходи, як і в Breaking Bad, спочатку не приносять щастя, а потім і загрожують втратою свободи або самого життя. Кар’єра гангстера дуже яскрава, але так само дуже коротка.

Читайте також: Найкращі серіали за реальними подіями

 

Ігри диявола (Before the Devil Knows You’re Dead) 2007

Ігри диявола (Before the Devil Knows You’re Dead) 2007

Останній фільм Сідні Люмета пройшов не особливо поміченим, але це прекрасна (і трагічна) історія про те, як перебуваючи у відчаї від відсутності грошей та безпросвітності, люди можуть йти на ризиковані та безрозсудні вчинки. Спочатку план пограбування виглядає зухвалим, але безпрограшним. Навіть коли афера проходить не за планом, здається, що катастрофи не сталося і все ще можна виправити. І тільки з часом, коли ситуація набирає обертів, герої розуміють, що одного разу припустившись такої серйозної помилки, більше нормального життя їм не побачити. Як і в “Пуститися берега”, глибока драма органічно поєднується з трилером і динамічним кримінальним екшном.

Підтримайте нашу редакцію, якщо знайшли собі щось для перегляду: https://send.monobank.ua/jar/92UMWPdbsd

Читайте також:

Найкращі фільми про наркотики

Найкращі фільми про гангстерів та мафію

Підтримайте Україну:

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі