Найкращі шпигунські фільми – за реальними історіями, схожі на реальність та майже фантастичні
Ми давно хотіли зробити топ стрічок про шпигунів, але трохи бентежив масштаб сегменту. Надто велика розбіжність між фільмом за реальною (і, можливо, досить похмурою) історією та бадьорим бойовиком про спецагентів. Тому ми вирішили розділити статтю на дві частини:
- топ реалістичних фільмів про шпигунів. Звісно, ці фільми можуть бути УМОВНО реалістичними. Врешті-решт, ніхто з нас не працює в секретних урядових організаціях, а тому підтвердити чи заперечити правдивість того, що відбувається на екрані на 100% неспроможний. У цю категорію увійшли стрічки або за реальними історіями, або ті, що принаймні виглядають більш-менш реалістично.
- топ супергеройських фільмів про шпигунів. Це ті стрічки, де для спецагентів немає нічого неможливого – один проти дивізії, голі кулаки проти автомату, стрибок з літака на вагон потягу, що рухається; а погані хлопці на кшталт доктора Зло планують щонайменше захопити планету. Сюди ж увійшли пародійні та комедійні шпигунські стрічки.
Шпигуни також можуть бути різними. Хтось з них аналітик і виявляє ворога за рахунок свого тренованого розуму, а хтось оперативник, а тому працює в полях. Хтось є агентом під прикриттям, хтось диверсантом під час війни, хтось працює на внутрішню розвідку, а хтось викриває тих, хто став зрадником. Те ж саме і з жанрами – тут є все, від детективів і трилерів до бойовиків, комедій і серйозних драм, що зібрали чимало престижних нагород.
Порядок розташування фільмів не має жодного значення.
Отже, kinowar.com представляє 40 найкращих фільмів про шпигунів: 20 реалістичних і 20 супергеройських. Підтримайте наш сайт, якщо ви хочете і далі знаходити на ньому щось цікаве і корисне зі світу кіно.
Найкращі реалістичні фільми про шпигунів
Міст шпигунів (Bridge of Spies) 2015
За реальною історією обміну американського льотчика Френсіса Пауерса, якого збили над СРСР, на радянського шпигуна Рудольфа Абеля (Марк Райленс). Для обміну у Східний Берлін (події відбуваються у часи Холодної війни) відправляють адвоката (Том Генкс), який опиняється у складній ситуації: угода неофіційна (хоча її благословили обидві сторони), США та СРСР не бажають йти на поступки одне одному, а до адвоката однаково вороже ставляться і на Батьківщині, і в соціалістичному Берліні. Сам Абель також розуміє, що навіть якщо його обміняють, після повернення додому йому не вибачать провалу…
Шпигун, вийди геть! (Tinker Tailor Soldier Spy) 2011
Вишуканий шпигунський детектив за мотивами твору Джона Ле Карре. У британській розвідці засів “кріт”. Багато хто про це здогадувався, але ті, хто відверто про це казали, опинялися відставці. Тепер розслідуванням займається Джордж Смайлі (Ґері Олдмен), який повинен знайти зрадника раніше, ніж про його місію взагалі стане відомо. Крім Олдмена у картині зайняті найкращі британські актори – Колін Ферт, Бенедикт Камбербетч, Том Гарді, Джон Герт, Тобі Джонс, Марк Стронг, Кіаран Гайндс, Стівен Грем.
Сиріана (Syriana) 2005
Серйозне і трагічне кіно про роль нафти у сучасному світі. Декілька історій обертаються навколо гігантських нафтових корпорацій. Хтось отримує завдання ліквідувати арабського шейха, який просуває невигідні результати нафтового тендера, а згодом переоцінює свою роботу на уряд; хтось переживає страшну сімейну трагедію та знаходить спокій у роботі на ідеалістичного принца Перської затоки; хтось захищає інтереси компанії як адвокат та працює з сумнівним злиттям двох корпорацій. А на тлі всього цього десь у Пакистані хлопець, який втрачає роботу у нафтовій корпорації через процеси, що відбуваються десь у різних кінцях світу, приходить до медресе, де його вербують до терористичної армії.
Джордж Клуні, який навіть фізично змінився для виконання ролі, отримав за неї Оскар. Також у фільмі зайняті Метт Деймон, Джеффрі Райт, Кріс Купер, Аманда Піт, Крістофер Пламмер, Тім Блейк Нельсон.
Наднебезпечний (A Most Wanted Man) 2014
Складна гра, що має на меті вивести розслідування на тих, хто фінансує терористичні організації з Німеччини. Все починається з обробки чеченця, який прибув до Гамбургу, але далі операція стає дедалі складнішою – до того ж, через внутрішні політичні ігри у відомствах, додається пресинг у вигляді обмеженого часу на ведення справи – 72 години.
У цій шпигунській драмі за романом Джона Ле Карре (його буде багато у цьому списку) головні ролі виконали Філіп Сеймур Гоффман (одна з його останніх робіт, на жаль), Рейчел Макадамс, Віллем Дефо, Робін Райт та Даніель Брюль.
Ігри патріотів (Patriot Games) 1992
Крім Джона Ле Карре один з лідерів шпигунського сегмента у літературі, яку потім багаторазово екранізують – Том Кленсі. Один з найбільш успішних письменників Америки, серед іншого він запустив франшизу з Джеком Раяном – аналітиком ЦРУ, який береться до справи не тільки за допомогою власних інтелектуальних можливостей. Проєкти за серією романів про Раяна продовжують виходити і сьогодні – ви могли бачити нещодавній серіал “Джек Раян” з Джоном Кразінські у головній ролі. У 90-х цю роль виконував Гаррісон Форд – як і все, що робить цей актор, вийшло ідеально.
У “Іграх патріотів” Раян у виконанні Форда стає випадковим свідком терористичного нападу Ірландської республіканської армії на членів королівської родини. Він запобігає вбивству – через його дії один з терористів мертвий. Його брат обіцяє помститися, чого б це не коштувало…
Пряма та очевидна загроза (Clear and Present Danger) 1994
Пригоди Джека Раяна продовжуються. Тепер він отримує підвищення і змушений займатися ще й політичними інтригами у відомстві. Це ускладнює його роботу, адже ворог жорстокий та сильний – колумбійська наркомафія. Раяну доводиться розбиратися з помилками, які зробили інші люди, коли закинули військових для силового вирішення конфлікту, а паралельно намагатися знищити ворога та вижити самому…
Читайте також: Найкращі сиквели всіх часів
Три дні Кондора (Three Days of the Condor) 1975
Ще один аналітик ЦРУ, тепер у виконанні легендарного Роберта Редфорда. Він вийшов на обід, а коли повернувся, побачив, що всіх колег вбито. Більш того, тих, хто не вийшов на роботу через хворобу, також вбито у них вдома. Він в панічному стані дзвонить керівництву і призначає зустріч, але замість боса приїжджає кілер, який повинен ліквідувати єдиного співробітника, що вижив. Тепер головний герой розуміє, що розраховувати він може тільки на себе…
Мюнхен (Munich) 2005
За реальною трагедією, що сталася на Мюнхенській олімпіаді 1972 року. Група терористів вбиває ізраїльських спортсменів. Уряд Ізраїлю вирішує провести потужну операцію відплати. Збирається команда, знаходять цілі і починають знищення винуватців трагедії. Однак операція розтягується на роки, змінюючи і самих її виконавців. Чудовий акторський ансамбль – Ерік Бана, Денієл Крейґ, Кіаран Гайндс, Матьє Кассовіц, Джеффрі Раш, Матьє Амальрік. Режисер – Стівен Спілберг.
Тіло брехні (Body of Lies) 2008
Рассел Кроу і Леонардо Ді Капріо грають боса і агента в ЦРУ, які займаються боротьбою з тероризмом на Близькому сході. Однак поступово цілі стають все більш розмитими, до того ж, крім ЦРУ у грі задіяна Іорданська розвідка (Марк Стронг). Захопливий напружений шпигунський трилер від Рідлі Скотта.
Читайте також: Найкращі бойовики 21 століття
На північ через північний захід (North by Northwest) 1959
Якщо тебе сплутають з зіркою кіно, ти отримаєш увагу фанатів (нехай і не твоїх), а можливо і запрошення хильнути чарку. А от якщо тебе сплутають зі шпигуном, то тобі забезпечене полювання (на тебе). І чим далі ти намагаєшся втекти, тим менше шансів на виживання… Класичний шпигунський трилер від Альфреда Гічкока.
Гра в імітацію (The Imitation Game) 2014
Алан Тюрінг був винятковим вченим, вплив якого на сучасну інформатику важко переоцінити. Але під час Другої світової війни його таланти математика та криптоаналітика були потрібні в першу чергу для того, щоб зламати нацистський код. Разом з командою однодумців та з підтримкою Вінстона Черчілля Тюрінг розробив протидію нацистській Енігмі, але шлях до успіху був довгим і складним. Ще більш складною була подальша доля вченого – йому не допомогли навіть виняткові заслуги перед Батьківщиною та Європою загалом.
У ролі Алана Тюрінга – Бенедикт Камбербетч. В інших ролях також задіяні Алекс Лотер, Кіра Найтлі, Метью Гуд, Марк Стронг, Чарльз Денс, Рорі Кіннеар.
Полювання за «Червоним Жовтнем» (The Hunt for Red October) 1990
І знов до шпигунського всесвіту Тома Кленсі. До Гаррісона Форда роль Джека Раяна зіграв зовсім тоді ще молодий Алек Болдвін. Він зрозумів задум капітана радянського підводного човна «Червоний Жовтень» (Шон Коннері) – передати корабель США. Але найвищі чини у американських спецслужбах вважають, що це не здача човна, а спроба атаки – і оголошення війни. Раян всіма силами намагається переконати керівництво не відповідати воєнними діями…
Розмова (The Conversation) 1974
Унікальний і дуже напружений трилер від режисера Френсіса Форда Копполи, який він зняв між першим і другим “Хрещеним батьком”. Спеціалісту з прослуховування (Джин Гекмен) роблять заказ – потрібно підслухати розмову двох співробітників під час обідньої перерви. Зазвичай професійний виконавець не цікавиться змістом бесіди, але цього разу він розуміє, що можливо планується вбивство. Заробити і забути, або прислухатися до совісті? Здається, у цій ситуації будь-який варіант веде до важких наслідків…
Життя інших (The Lives of Others) 2006
80-ті роки, останні роки соціалістичного режиму у Східному Берліні. НДРівський аналог КДБ, внутрішня служба державної безпеки Штазі, продовжує стеження за неблагонадійними громадянами. Один зі зразкових співробітників Штазі отримує завдання прослуховувати драматурга та його подругу, оскільки є підозра, що вони симпатизують капіталістичному режиму Західної Німеччини. У разі вияву доказів цього їм загрожує позбавлення волі, а може й більш неприємні речі. Чи залишиться працівник Штазі вірним ідеології? Чи є шанс, що коли він побачить, чим живуть ці люди, чому саме вони невдоволені режимом та що вони роблять, щоб змінити ситуацію, то він не стане руйнувати життя цієї пари?
Читайте також: Найбільш емоційні фінали фільмів в історії
Код: Залізна кора (Ironbark, The Courier) 2020
Щоб отримувати секретні матеріали від одного з високих чинів у радянській спецслужбі, потрібно побудувати схему, яка не буде викликати підозру. Для цього у якості кур’єра з Британії відправляють дрібного бізнесмена, який ніби-то збирається налагоджувати співпрацю з радянськими виробниками. Якщо його викриють – його життя у смертельній небезпеці (як і життя інформатора на радянському боці).
Здавалося, що це буде прохідна картина зі стандартною сюжетною лінією (хоча і за цікавими реальними подіями). Але Бенедикт Камбербетч зіграв тут одну з найкращих своїх ролей (навіть суто фізичні зміни були вражаючими) і наповнив фільм потужними емоціями. Завдяки цьому у другій половині стрічки від екрану неможливо відірватися.
Арго (Argo) 2012
Американське посольство в Ірані піддається нападу через загострення відносин між двома країнами. Потрібно рятувати колектив, але немає можливості вивезти їх за кордон. Тоді ЦРУ влаштовує операцію, що за нахабністю не має аналогів: співробітників посольства будуть видавати за скаутів голлівудської студії, які приїхали обрати натурні плани для зйомок нового фільму. Для цього навіть організовують прикриття у вигляді нової студії, досвідчених продюсерів та рекламних публікацій стрічки.
Фільм режисера Бена Аффлека, за який він отримав Оскар за найкращий фільм. Він зіграв і одну з головних ролей, а компанію йому склали Алан Аркін, Джон Гудман, Браян Кренстон.
Тридцять хвилин по півночі (Zero Dark Thirty) 2012
Для того, щоб знищити ворога номер один – Осаму бен Ладена, потрібно спочатку було його знайти. Це зайняло чимало часу та зусиль. Про те, як спецслужби США розслідували цю справу, захопливий трилер від режисерки Кетрін Бігелоу. У головних ролях Джессіка Честейн, Джейсон Кларк, Марк Стронг, Джеймс Гандольфіні, Едгар Рамірес, Скотт Едкінс, Джеремі Стронг, Джоел Едгертон, Кріс Пратт, Френк Ґрілло.
Читайте також: Найкращі фільми, які поставили жінки
Війна Чарлі Вілсона (Charlie Wilson’s War) 2007
Сенатор та досвідчений бюрократ випадково потрапляє у поїздку, де бачить жертв війни в Афганістані. Щось змінюється у його світосприйнятті, і він вирішує допомогти афганським повстанцям у боротьбі з Радянським Союзом за допомогою поставок зброї. Далі починається захоплива робота в Сенаті, з політиками та спецслужбами – вийшов дійсно цікавий трилер, незважаючи на таке, здавалося б, нудне наповнення.
Чудові ролі Тома Генкса, Філіпа Сеймура Гоффмана та Джулії Робертс.
Шпигун, який прийшов із холоду (The Spy Who Came in from the Cold) 1965
Знов екранізація Джона Ле Карре. Часи Холодної війни. Британського шпигуна відправляють до Східної Німеччини. За планом він має перейти (нібито) на радянський бік, щоб потім дезінформувати своїх нових колег. Але поступово моральний та психологічний бік справи починає впливати на місію. У головній ролі суперзірка тих часів Річард Бертон.
Куди залітають тільки орли (Where Eagles Dare) 1968
І наостанок для цього сегменту ще один фільм з Річардом Бертоном – тут йому компанію склав Клінт Іствуд. Американський генерал потрапляє у полон до німців під час Другої світової. Він володіє інформацією щодо відкриття другого фронту, а тому конче необхідно витягнути його з полону. Для цього у замок в Альпах вирішують закинути десант. Але під час операції стає зрозуміло, що серед тих, хто її розробляв, є подвійний агент. А це означає, що нацисти отримували від нього всі необхідні дані…
Читайте також: Найкращі фільми про війну
Найкращі супергеройські фільми про шпигунів
Місія неможлива (Mission: Impossible) 1996
Отже, ми дісталися того блоку шпигунських фільмів, де все вже не виглядає реалістично. Хоча з іншого боку, якщо згадати останні фільми франшизи “Місія неможлива”, то багато трюків (навіть найбожевільніших) Том Круз виконує сам. Його прикріпляють до літака, який злітає разом з ним, він стрибає з даху на дах і ламає кісточку, він керує гелікоптером, а в нових фільмах він взагалі стрибає зі скелі на мотоциклі, щоб потім розкрити парашут та летіти вниз. То де ж реальність? Може вона тепер саме у фільмах Круза?
Тим не менш, якщо згадувати франшизу “Місія неможлива”, ми вирішили виділити три найкращих фільми. Перший, звісно, потрапляє під це визначення, особливо з урахуванням всіх культових кадрів, які він приніс (наприклад той, що на фото вище). Нагадаємо, що крім Тома Круза тут брали участь Еммануель Беар, Джон Войт, Вінг Реймс, Жан Рено і Крістін Скотт Томас.
Місія неможлива 3 (Mission: Impossible III) 2006
З приводу того, які фільми серії найкращі, можна довго сперечатися. Мабуть, простіше зійтися на тому, що найслабша частина – друга. А от у третій було додано акторський геній Філіпа Сеймура Гоффмана. Він настільки потужно зіграв поганого хлопця, що певною мірою навіть затьмарив протагоніста у виконанні Круза.
Місія нездійсненна: Фолаут (Mission: Impossible – Fallout) 2018
Як це не дивно, але чим далі рухається франшиза, тим кращі фільми вона випускає. Так, при цьому вони відсуваються все далі від реалістичної складової, але від самого початку “Місія” не ставила задачу бути схожою на справжні події у шпионському світі. Тепер Том Круз і його колеги виконують найбожевільніші трюки (доволі часто самостоійно), а глядачам лишається лише думати, що ж вони ще зможуть придумати далі, щоб приголомшити публіку.
007: З Росії з любов’ю (From Russia with Love) 1963
Отже, з Ітаном Хантом розібралися, тепер перейдемо до іншого супершпигуна – Джеймса Бонда. Знято 25 фільмів (та ще пару неофіційних) про пригоди агента 007. Обирати найкраще з такого масиву завжди складно, особливо з урахуванням того, що перші стрічки вийшли ще в 60-х роках. Ми зупинилися на пятьох. Як це не дивно, з сюжетної точки зору найцікавіші історії були саме у 60-х роках за часів правління сера Шона Коннері. Ті часи у бондіані згадуються як протистояння нереально звабливого Бонда (йому достатньо було лише заговорити з жінкою, щоб вона втратила розум через нього) та карикатурних злодіїв, у яких в планах або знищення всього світу, або принаймні володіння усіма його багатствами. Що тут скажеш, так дійсно було – тепер ці атрибути минулих часів згадуються з посмішкою (або із щирим здивуванням, як таке взагалі можна було знімати). Але з точки зору саме шпигунської складової історія була написана цікаво та захоплююче.
У другому фільмі про Бонда таємна організація СПЕКТР намагається зіткнути СРСР та Велику Британію, які знаходяться у стані Холодної війни. 007 при цьому хочуть вбити, щоб помститися за одного із своїх членів, доктора Ноу.
007: Голдфінгер (Goldfinger) 1964
Голдфінгер був саме тим злодієм, який розробив шалений план, щоб заволодіти усім золотом світу. Бо якщо ти злодій у всесвіті бондіани 60-х, ти повинен бути амбіційним. Можна також впевнено сказати, що це один з найнебезпечніших ворогів Бонда за всю історію франшизи.
Казино Рояль (Casino Royale) 2006
Швидкий стрибок вперед на 40 років – новим Бондом став Денієл Крейґ. Він пройшов весь шлях від “що це за слюсар у костюмі, де справжній 007” до “ми не можемо уявити нікого крім нього у цій ролі, давайте заплатимо йому ще 100 мільйонів за ще один фільм”. “Казино Рояль” багато глядачів вважають найкращим фільмом бондіани – і ми не будемо з ними сперечатися.
007: Координати Скайфолл (Skyfall) 2012
Сем Мендес зняв ідеальне шпигунське розважальне кіно, додавши одного з найкращих лиходіїв в історії фільмів про 007 – Хав’єра Бардема (та й взагалі, якщо обирати когось, хто б міг бути довершеним злодієм, то хто б відмовився від цього іспанця). До поточних подій додано образи минулих часів, за які персонаж Бардема хоче помститись Мі-6 та М особисто.
007: Не час помирати (No Time to Die) 2021
Фінальна частина бондіани вийшла справді гідним завершенням великого етапу довжиною в 15 років. Не все було безпомилково – головного злодія прописали не те щоб виразно, але драматична складова нового, живого Бонда, у якого є кохання та важливі люди в його житті всі ці недоліки перекривала. При цьому динамічна складова шпигунського бойовика була як завжди бездоганною. Чудовий доробок для режисера Кері Фукунаги.
Читайте також: Всі актори, які зіграли Джеймса Бонда
Kingsman: Таємна служба (Kingsman: The Secret Service) 2014
Комікси створюють не тільки про супергероїв, а й про супершпигунів. Джентльменський клуб, створений бозна коли, протистоїть небезпекам цього світу, адже не довіряє уряду та збройним силам. Тут найкращі (та найстильніші) шпигуни, яким передають досвід поколінь та дуже круті гаджети. Та чи вистачить сил залишатись стійкими у новому столітті, коли вороги є не тільки зовні, але й всередині?
Агенти U.N.C.L.E. (The Man from U.N.C.L.E.) 2015
Ця франшиза від Гая Річі могла б містити куди більше, ніж один фільм. Але спочатку всім заважали конфлікти розкладів, а потім виконавця однієї з головних ролей Армі Гаммера звинуватили в надто збочених сексуальних домаганнях, а тому двері Голлівуду зачинені для нього якщо не назавжди, то дуже надовго. Тому пригоди двох суперагентів, британського та радянського, які ненавидять один одного (часи Холодної війни), але потім змушені працювати разом, так і залишились яскравою миттєвістю.
Ворог держави (Enemy of the State) 1998
Якщо до тебе потрапило відео, яке становить загрозу для урядовців, скоріше за все, зачистять спецслужби. Проте, якщо ти Вілл Сміт, цілком можливо, що ти зможеш втекти. За тобою буде розпочато полювання, ти ніде не зможеш сховатися, адже за тобою будуть стежити новітні технології, але деякі чесні спецагенти будуть тобі допомагати. Далі, в залежності від того, голлівудський це фільм з Віллом Смітом чи ні, ти зможеш вижити і перемогти.
Точка обстрілу (Vantage Point) 2008
Якщо ви бачили “Рашьомон” Куросави, то зрозумієте побудову картини (втім, якщо ви не бачили його, то теж зрозумієте – то ми так, трохи вихваляємось знаннями в світі кіно). Президент США повинен виступити на саміті, присвяченому боротьбі з тероризмом. Терористи намагаються його вбити – і кожен раз з певного моменту події повертаються у начальну точку, і тоді ми бачимо їх з точки зору іншого персонажу (тепер трохи зрозуміліше про Куросаву, так?).
Читайте також: Найкращі трилери всіх часів
Ронін (Ronin) 1998
Досвідчених найманців збирають у Парижі та доручають їм знайти надсекретний портфель. Але все складніше, ніж на перший погляд: таку саму задачу отримують і інші топ-загони найманців. Тепер самураї без хазяїна (роніни) повинні триматись один одного, щоб вижити і завершити справу. У головних ролях Роберт Де Ніро, Жан Рено, Стеллан Скашгорд, Шон Бін та Катаріна Вітт.
Ідентифікація Борна (The Bourne Identity) 2002
Ще одна велика і успішна франшиза. Протягом вже п’яти частин Джейсон Борн намагається згадати, хто він такий і чому втратив пам’ять, паралельно вбиваючи всіх тих, хто заважає йому у цьому процесі (або намагається вбити першим). Метт Деймон починав ще молодим хлопцем, а тепер він вже дорослий чоловік (що ніяк не впливає на кількість жертв, звісно).
Перевага Борна (The Bourne Supremacy) 2004
Борн тікає далеко-далеко разом зі своєю дівчиною. Він нікого не чіпає і живе спокійним мирним життям, але його все одно знаходять погані хлопці – і знов намагаються вбити. В першу чергу Джейсон звертається до ЦРУ – мовляв, у чому справа, чому знов намагаєтесь мене вбити? А потім вже знаходить справжніх винуватців та влаштовує на них полювання.
Маньчжурський кандидат (The Manchurian Candidate) 2004
Полонених американських солдат під час війни в Перській затоці піддають процедурі програмування, щоб у потрібний час вони здійснили важливу місію – вбивство президента США. Один з солдатів, який зміг уникнути цієї процедури, намагається вийти на іншого, який тепер працює в уряді США… У головних ролях Дензел Вашингтон, Меріл Стріп, Лієв Шрайбер, Джон Войт та Віра Фарміґа.
Читайте також: Найкращі фільми, про які ви не знали, що це ремейки
Прочитати і спалити (Burn After Reading) 2008
Далі йдуть відверто комедійні шпигунські стрічки. Чорна комедія (бо інших фільмів брати Коени не знімають) про те, як декілька звичайних обивателів з різних причин зіткнулися зі світом справжніх шпигунів. От тільки він виявився не романтичним та загадковим, як їм здавалося, а лякаючим та небезпечним (втім, самі представники цього світу також були помітно перелякані). Джон Малкович, Джордж Клуні, Френсіс Макдорманд, Бред Пітт, Дж. К. Сіммонс у дуже смішній комедії про невдах, професійних та аматорів.
Безславні виродки (Inglourious Basterds) 2009
У цій стрічці Квентін Тарантіно представив світу Крістофа Вальца, який влаштував неймовірний перформанс у образі мисливця на євреїв. Пізніше йому довелось полювати на спеціальний загін євреїв під керівництвом лейтенанта Альдо Рейна (Бред Пітт), який німці називали “ублюдки”. Ці “ублюдки” добряче докучали нацистам, а тому зустріч з ними стала професійною мрією штандартенфюрера Ганса Ланди. Втім, зустрічі у фільмах Тарантіно проходять куди цікавіше, ніж у багатьох інших режисерів, а тому жоден з участників (а також глядачів по всьому світу цього не забудуть).
Шпигунка (Spy) 2015
Працівниця бекофісу у британській розвідці обожнює спецагента (Джуд Лоу), для якого виконує рутинні завдання. Але він трагічно гине, і тепер вона сама намагається стати шпигункою та справжньою захисницею країни та світу добра. Оскільки у головній ролі Мелісса Маккарті, то мова йде про комедію, у якій з нею разом також займається справами Джейсон Стейтем.
Остін Паверс: Міжнародний таємний агент (Austin Powers: International Man of Mystery) 1997
Закінчимо квінтесенцією пародій на шпигунське кіно в цілому та на фільми про Джеймса Бонда зокрема. Майк Маєрс створив образ супершпигуна, який зібрав у собі всі головні риси топ-агентів за всю історію кіно. Він також зробив такий самий збірний образ суперзлодія (Доктор Зло), який намагається знищити Остіна Паверса, а паралельно і весь світ. Дивитися на це смішно, а запалу у Маєрса вистачило на ще два сиквели.
Читайте також:
100 найкращих детективів всіх часів
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom