Найгірші фільми 2023 року
Нащо ми пишемо про найгірші фільми року? Тому що корисної інформації від аналізу найгіршого іноді буває навіть більше, ніж після детального розгляду найкращого (але це не факт, звісно). Крім того, це весело. Буває, як згадаєш, яку дичину побачив, та ще й поділишся з читачами – іноді від цього стає легше на душі, чисто терапевтичний ефект.
Як завжди, коли ми розглядаємо найгірші фільми року (а також у нашій добірці буде один серіал), ми говоримо про ті стрічки, які масштабно рекламуються та доступні широкому загалу. Кожного року у світі виробляють сотні картин класу “Б”, вони апріорі погані майже у 100% випадків, але навряд чи їх бачив хтось із читачів, тому навіть обговорити не буде чого. Наш погляд прикутий до тих проєктів, які суто технічно, можливо, і зроблені на пристойному рівні (картинка, операторська робота, візуальні ефекти), але ідейно, художньо чи понятійно виглядають дуже погано.
Насолоджуйтесь (і підтримайте редакцію донатом).
Бунтівний місяць: Дитя Вогню (Rebel Moon)
Зак Снайдер знов отримав повний кредит довіри для нового фільму – фінанси, ресурси, промоушн. Але цього разу він зняв щось таке, що не сподобалось навіть його фанам (а останні кілька робіт подобались виключно фанам режисера). Важко сказати, чи потрібен тепер Снайдеркат “Бунтівного місяця”, щоб стало краще, чи потрібно зняти ще чотири частини, щоб все в повній мірі розкрилося, чи може додати ще трохи слоу-мо на пару годин, щоб все виглядало потужніше, але “Зоряні війни” від Снайдера вийшли відверто слабкими.
Проблема Снайдера очевидна: він не може витягнути посередній сценарій за рахунок режисерської майстерності. Всі свої хороші роботи він створив за наявності гарної сценарної основи, яка, в свою чергу, базувалась на класних коміксах. Якщо він створює сценарій сам – шансів на успіх немає. Навіть на IMDb середній бал 5.9 – за наявності такої великої фанатської бази, яка зазвичай всі його починання підтримує, це просто катастрофа. Що вже казати про Rotten Tomatoes – 59% глядацького рейтингу, жах (про критиків можна і не починати – 22%).
І слоу-мо. Є фільми, де воно все ще виглядає доречно – у певних моментах, у певному візуальному зображенні і в пропорції не більше, ніж 40% довжини самого фільму. Може, за умовами контракту Снайдеру платять за слоу-мо додатковий гонорар – тоді з цим було б питань менше.
Марвели (The Marvels)
Все очікувано погано. Очікування були настільки низькими, що після виходу фільму найбільш поширеним відгуком був “до речу, все не настільки погано”. Найгірший фінансовий старт Марвелу у минулому році (і ледь не за всю історію). 5.8 на IMDb, щоправда, непоганий бал на Rotten Tomatoes. Важко звинувачувати у всьому лише авторів стрічки, адже у Марвел загальна криза, про яку ми вже писали неодноразово (та й не тільки у Марвел, а у всього напрямку супергероїки). Але якщо не змінювати звичні лекала, за якими створюються нові стрічки, то результат щоразу буде ще гірше, це очевидний тренд.
Продавці болю (Pain Hustlers)
Ми точно не з тих, хто звинувачує Netflix у всіх смертних гріхах і ниє про те, які погані фільми та серіали вони створюють. Навпаки, ми вдячні сервісу за його важку працю та зміну правил гри кіноіндустрії на користь глядача. Втім, важко не погодитись з тезою, що чимало проєктів стримінговий гігант робить, не напружуючись жодної хвилини. Збирають зірковий акторський склад (цього разу Емілі Блант, Кріс Еванс, Енді Гарсія), виділяють великий бюджет, а потім, таке враження, відпускають продюсерів і інших відповідальних осіб додому. Бо виходить якась пласка маячня, що не захоплює, з пустими персонажами та недолугими діалогами. І якщо раніше для подібних фільмів збирали Двейна Джонсона і Галь Гадот, то те, що у подібному задіяна акторка масштабу Емілі Блант, навіть трохи ображає.
Нестр4мні (Expend4bles)
Ми дуже любимо франшизу “Нестримні”, але краще завершити її зараз. Точніше, варто було завершити її ще після третього фільму, але тепер про це вже пізно казати – четвертий фільм є фактом, що відбувся. Сталлоне вже навіть не намагається брати участь в екшн-сценах, повністю передаючи естафету Стейтему, але не в цьому проблема. Проблема в… ну хто б міг подумати, в сценарії. І якщо ми говоримо про проблемний для бойовика, то треба розуміти, що тут сценарій дуже поганий. Від загального сюжету до діалогів (а в розважальному бойовику діалоги важливі, бо це ж жарти; жарти четвертих “Нестримних” викликали бажання ввімкнути хоча б закадровий сміх). Навіть постіронія (50 Cent виїжджає під музику 50 Cent на його ж машині) не врятувала. Тому “Роккі” і “Рембо” за кількістю частин цій франшизі все ж не наздогнати.
Читайте також:
Найкращі фільми Сильвестра Сталлоне
Найкращі фільми Джейсона Стейтема
Синій жук (Blue Beetle)
Цей фільм ламає мозок на рівні концепту. Так, ми розуміємо, що є тренд на diversity, і ми його підтримуємо. Так, ми розуміємо, що є стереотип сприйняття південноамериканських акторів як виконавців ролей другорядних злодіїв, і це погано, і з цим потрібно щось робити. Але ж це не вирішується самим лише фактом головної ролі для маловідомого хлопця з мексиканським, кубинським та еквадорським корінням. Ми бачили Ксоло Марідуенья у серіалі “Кобра Кай” – і він нам дуже сподобався. У актора справді є потенціал, та чи привід це настільки ризикувати, щоб поставити його як обличчя на постер для нового фільму DC, які і так перебувають у глибокій кризі?
До того ж, про що сюжет? Погана корпорація забрала бойовий костюм-екзоскелет у винахідника, щоб нажитись на цьому, а потім спрацював стародавній артефакт, який обрав хазяїном цього костюму хорошого юнака, який тепер надере зад корпоративним поганцям? Ніколи такого не було. Глядачі точно підуть пачками. Ой, збори лише 129 мільйонів, найгірші в історії розширеного всесвіту DC? Ну хто б міг таке припустити.
Флеш (The Flash)
У “Флеша” справи трохи краще, адже тут більше варіативності в історії за рахунок настільки улюбленого в останні декілька років мультивсесвіту (а тому можна час від часу кричати “о, це той Бетмен, що з іншого фільму, уявляєш!”). І цілком вірогідно, що і сам фільм довели б до кращого стану, якби не всі випробування, які він пройшов на шляху до глядача. Переписування сценарію, пандемія, а потім і особисті проблеми виконавця головної ролі Езри Міллера – фільм могли навіть повністю відмінити. А тому сам факт того, шо він все ж таки вийшов на екрани – вже диво. Втім, цього дива не вистачило, щоб зробити глядача щасливим.
Читайте також: Найкращі фантастичні фільми 21 століття
Примарні (Ghosted)
Візьміть все те, що ми написали трохи вище про фільм “Продавці болю” і замініть там слово Netflix на Apple TV+. Маєте наш відгук про фільм “Примарні”. Тільки замість Блант, Еванса і Гарсія поставте Армас, знову Еванса і Раяна Рейнольдса. Бачте, Еванса навіть міняти непотрібно. Чи не означає це, що він останнім часом грає в усякому лайні? Скоріше за все, саме так і є.
Читайте також: Найулюбленіші ромкоми всіх часів
Мег 2: Западина (Meg 2: The Trench)
Так, це розважальний бойовик зі Стейтемом, а не серіал про дику природу на BBC. І все ж, раціональність і реалістичність хоча б у невеликій пропорції не завадить навіть такому жанру. Інакше це просто капусник із динамічною зміною яскравих картинок. Щоправда, це не завадило зібрати шалені гроші в прокаті (зайвий доказ того, що Стейтем вміє робити свою справу).
Мафія Мама (Mafia Mamma)
Жах, який же ж це поганий фільм. Мабуть, найгірший минулого року. І сюди якось затягнули Тоні Коллетт і Моніку Беллуччі. Історія банальна і була використана вже разів сто: американка виявляється онучкою італійського мафіозі, він помирає, вона приїжджає в Італію, щоб усвідомити, що вона тепер спадкоємиця як майна, так і права керування кланом. І звісно, дає всім іншим мафіозі просратися.
Але проблема навіть не в банальному клішованому сюжеті. Те, що змушують робити акторок, особливо Коллетт, оце справді розчаровує. Вона ніби грає жінку, яка водночас тупа, хтива, необережна та гадки не має, що таке смак (хоча за сюжетом це інтелігентна жінка зі смаком, яка потерпає від слабкого чоловіка). Жарти… ну, вони такі ж, як персонаж Тоні Коллетт. Одного разу у цьому фільмі стає краще – коли починаються титри.
Таємне вторгнення (Secret Invasion)
Так, справи у Марвел кепські не тільки на великому екрані, а й на полі серіалів. Не допоміг навіть Семюел Л. Джексон. Це продовження історії про скруллів із не найкращого фільму студії “Капітан Марвел”, а отже глядацькі реакції прогнозовано були слабенькі. Із хорошого можна було відзначити тільки те, що епізодів у сезоні було всього лише шість.
Читайте також:
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom