kinowar.com

Найкращі фільми про поліцейських

 23.08.2024  Добірки

Топ фільмів про поліцію і копів (22 серйозних і 11 комедійних)

Ще з часів радянського союзу нам у спадщину дісталася якась незрозуміла блатна романтика. В країні, де кожен третій сидів, а кожен другий писав доноси, поліції (або тоді ще міліції) відводили роль поганих хлопців, які не дають нормально жити справжнім пацанам (та ще й корумповані, хабарі беруть). Блатні пісні під гітару, розповіді товаришів, у яких брат/дядько/вітчим сидів, а головне – образ справжньої недосяжної свободи злодіїв та ганебний недолугий ореол навколо служителів закону. Ніби-то від організованої злочинності більше шансів дочекатися справедливості для простих людей, ніж від поліції та прокуратури. Мафії немає сенсу притискати звичайного роботягу, вона ображає лише нечесних багатіїв (і правильно робить) – і величезний набір інших штампів, які незрозуміло звідки взялись і невідомо як живуть в головах поколінь без суттєвої аргументації.

В реальному ж світі, коли виникають проблеми, ви телефонуєте в поліцію. Якщо у вас щось вкрали, ви телефонуєте в поліцію. Якщо п’яний сусід переплутав двері і намагається вломитися до вас, ви телефонуєте в поліцію. Якщо трапилось щось навіть гірше, кого ви кличете на допомогу? Поліцію. Це не означає, що з поліцією немає проблем. Але точно не варто казати, що всі поліцейські апріорі погані.

Сьогодні згадаємо найкращі фільми про поліцію – і серйозні (драматичні, екшн, детективи, трилери), і комедійні (бо їх теж чимало). Тут будуть і хороші копи, і погані (бо це життя). Ми включали фільми у добірку, якщо поліція чи поліцейські були в центрі розповіді. І включали лише найкращі (за нашим суб’єктивним переконанням) стрічки, а не просто всі, які можна згадати.

Підтримайте нашу редакцію, якщо знайдете для себе щось для перегляду на вечір.

Найкращі поліцейські драми та бойовики 

Таємниці Лос-Анджелеса (L.A. Confidential) 1997

Таємниці Лос-Анджелеса (L.A. Confidential) 1997

Нуарний детектив про поліцію Лос-Анджелесу, де корупція квітне у такому обсязі, що іноді здається, що бути чесним поліцейським просто ненормально. Крім цього, всередині відділку є потужна внутрішня конкуренція – боротьба великих его та регулярні змагання на предмет того, у кого більші тестікули. В цьому середовищі ще й потрібно розслідувати реальні злочини, у тому числі важкі. Коли вбивають одного з копів, все стає занадто персональним, щоб ігнорувати пошуки вбивць. Винних швидко знаходять, та чи не є вони звичайними цапами-відбувайлами? Це намагаються з’ясувати троє поліцейських, кожен зі свого боку. І може у них навіть будуть шанси на це, якщо вони не повбивають одне одного у процесі.

 

Сутичка (Heat) 1995

Сутичка (Heat) 1995

Це не тільки зразковий поліцейський кримінальний трилер, а в принципі один з найулюбленіших фільмів публіки, яка виросла на кіно 90-х. Режисер Майкл Манн створив жорсткий та реалістичний світ на екрані. У злочинців і у поліцейських в цьому фільмі немає нічого, крім їх роботи. У поліцейських це – знаходити та знешкоджувати злочинців, а у злочинців – влаштовувати ще  авантюрніші пограбування, ніж було минулого разу (і при цьому не давати копам робити їх роботу, особливо у частині знешкодження). Щоб протистояння виглядало максимально напруженим, з обох боків ватажки представлені іконами екрану – Робертом Де Ніро та Аль Пачіно. Живим залишиться тільки один, це стає зрозуміло досить швидко – але хто саме?

 

Патруль (End of Watch) 2012

Патруль (End of Watch) 2012

У цьому поліцейському трилері реалістичності додає знімання процесу щоденного патрулювання на камеру самими копами. Напарники кожен день виїжджають на свою небезпечну роботу, опиняючись замішаними в конфлікт двох банд – афроамериканців Південного централу і мексиканських наркоторговців. Спочатку їм вдається досягати результату на службі і паралельно облаштовувати особисте життя, але після однієї з масштабних розбірок на них оголошують полювання. Тепер їх життя під загрозою не через особливості роботи, а через персональну зацікавленість злочинців у їх швидкій смерті.

 

Відступники (The Departed) 2006

Відступники (The Departed) 2006

Ірландська мафія Бостона ефективно веде свій злочинний бізнес і усуває конкурентів без жалю в потрібних обсягах. А щоб поліції було складніше заважати її справам, бос (Джек Ніколсон) відправляє юнака, якого знає з дитинства, в поліцейську академію, щоб майбутній її випускник працював на нього зсередини. План вдається втілити в життя, але й поліція не пасе задніх: вони знаходять свого кандидата на “крота” в мафії. Тепер своя людина є у поліції в банді і у банди в поліції. Ясна річ, з певного моменту про це знають обидві сторони. Але ніхто не знає, хто саме є “кротом”. І точно ніхто не передбачить, кого буде викрито першим.

Читайте також: Найкращі фільми про мафію і гангстерів

 

Тренувальний день (Training Day) 2001

Тренувальний день (Training Day) 2001

Один день з життя поліцейського в Лос-Анджелесі (Ітан Гоук). Його переводять у відділ по боротьбі з наркотиками. Напарник – заслужений ветеран з багатим досвідом (Дензел Вашингтон). Він вирішує влаштувати для новенького стрес-тест: подивитись, на що той здатен. Але дуже швидко це стає схожим навіть не на знущання, а на спробу завдати максимальної шкоди. Що це, перевірка, спроба з’ясувати, чи до снаги новачку витримати темп на цій роботі чи підступний задум, щоб вижити його зі служби? І нащо це потрібно, яка мета у досвідченого детектива? А головне, чи вдасться поліцейському взагалі пережити цей тренувальний день?

 

Поганий лейтенант (Bad Lieutenant) 1992

Поганий лейтенант (Bad Lieutenant) 1992

Ось де визначення “корумпований поліцейський” працює на повну потужність. Персонаж Гарві Кейтеля не тільки заробляє на проститутках та дрібних злочинцях, а ще й має проблеми з алкоголем і кокаїном. Втім, справи його йдуть не найкращим чином: боргів все більше, як і проблем з цим пов’язаних. Ставки на бейсбол є ще однією непереборною пристрастю (і гроші зникають, немов у безодні). Йому доручено розслідувати зґвалтування черниці, але чи є в нього для цієї справи сили та мотивація?

 

Внутрішнє розслідування (Internal Affairs) 1990

Внутрішнє розслідування (Internal Affairs) 1990

У відділу внутрішніх розслідувань є підозра, що офіцер поліції не тільки корумпований, але й використовує інших колег для власних цілей у своїх складних іграх. Підозри підкріплені доказами, а тому для персонажа Енді Гарсія ця справа стає спочатку професійним обов’язком, а потім і справжньою одержимістю. У ролі офіцера під підозрою Річард Гір.

 

Поліцейські (Cop Land) 1997

Поліцейські (Cop Land) 1997

Нетипова роль Сильвестра Сталлоне і не надто відомий поліцейський трилер із 90-х, незважаючи на зірковий склад: Роберт Де Ніро, Рей Ліотта, Роберт Патрік, Гарві Кейтель. Невелике місто (вигадане), що межує з Нью-Йорком, знаходиться під неформальною владою поліцейських. Багатьох з них підозрюють у корупції, але лише в процесі розслідування однієї із справ стає зрозуміло, наскільки потужний її масштаб. Один з таких впливових поліцейських намагається “відмазати” свого не надто розумного племінника від відповідальності за перевищення сили, що запускає серію процесів по викриттю брудних копів. У центрі розслідування неочікувано постає герой Сталлоне, який страждає від давно отриманої травми і не може виконувати обов’язки поліцейського.

Читайте також: Найкращі маловідомі трилери 90-х, варті перегляду

 

Смертельна зброя (Lethal Weapon) 1987

Смертельна зброя (Lethal Weapon) 1987

Цей фільм можна було б включити і в блок найкращих поліцейських комедій (особливо другу і третю його частини), але з іншого боку, тут вистачає і драми, і тим більше бойовика. Один з найкращих чоловічих дуетів на екрані – Мел Гібсон і Денні Гловер – в образах офіцерів Мартіна Ріггса і Роджера Мерта, які спочатку тотально не сприймають одне одного (бо вони принципово різні), але поступово стають друзями настільки близькими, що тепер вони є зразком для будь-якого бадді-муві, особливо поліцейського. Ріггс – неврівноважений сангвінік з суїцидальними думками, армійським минулим та втратами близьких у теперішньому. Він справжній профі у всьому, що стосується стрільби та рукопашного бою, але дисципліна – точно не його козир. Мерта – сімейний досвідчений коп, який надто старий для цього лайна. Особливо для витівок Ріггса. Втім, на чотири частини його вистачає – а тепер Гібсон може зняти і п’яту у якості режисера (Річард Доннер, який зняв попередні чотири фільми, заповів, що право на п’яту у випадку його смерті є саме у Мела Гібсона).

 

Детектив Буліт (Bullitt) 1968

Детектив Буліт (Bullitt) 1968

Мабуть, найбільшу популярність (за виключенням Стіва Макквіна у головній ролі) цей фільм здобув за рахунок ледь не найпершої на той час сцени автомобільної погоні по вулицях Сан-Франциско такого масштабу. Макквін був великим фанатом авто перегонів, він навіть брав участь у надскладній гонці 24 години Ле-Мана, а тому не дивно, що саме він опинився за кермом у кадрі. Поза кермом він з підлеглими охороняє важливого свідка у справі мафії. Проблема тільки у тому, що свідок встиг вкрасти у мафії шалені гроші, а тому тепер за ним влаштували справжнє полювання.

 

Французький зв’язковий (The French Connection) 1971

Французький зв'язковий (The French Connection) 1971

Ще один культовий поліцейський трейлер приблизно того ж часу – і знов легендарна сцена погоні. Тільки завдання у детективів тепер інше: вони очікують на прибуття в США великої партії наркотиків від французького торговця. Багато годин і днів ретельного стеження мають привести до викриття і затримання злочинця. Однак він обережний і досвідчений, а тому для того, щоб впіймати його, парі офіцерів доведеться йти на безпрецедентні кроки. Режисер – Вільям Фрідкін.

Читайте також: Найкрутіші старі фільми, які краще за сучасні блокбастери

 

Серпіко (Serpico) 1973

Серпіко (Serpico) 1973

Якщо обирати фільм з найбільшою концентрацією корумпованих поліцейських, то це, без сумніву, “Серпіко”. Сідні Люмет поставив стрічку за реальною історією Френка Серпіко, який виявив у поліцейському відділку Нью-Йорку таку величезну мережу корупції, що в неї входили майже всі співробітники. Коли він відмовився бути частиною схеми і збирати данину по місту, саме його життя опинилося під загрозою. Колеги просто не сприйняли такий образ роботи, а скарги “нагору” залишались безрезультатними, адже щупальця корупції проникли і туди. Чи є у Серпіко (його зіграв Аль Пачіно) шанси на те, щоб побороти систему?

 

Спекотної ночі (In the Heat of the Night) 1967

Спекотної ночі (In the Heat of the Night) 1967

Коли темношкірий детектив з розслідування вбивств (Сідні Пуатьє) прибуває у маленьке містечко у південному штаті (події відбуваються у 60-х роках), його заарештовують за підозрою у вбивстві багатого підприємця, адже на додачу у нього з собою ще й велика сума грошей. Дзвінок у Філадельфію керівництву цю ситуацію виправляє, але тепер детективу і заступнику шерифа доведеться знайти спільну мову, щоб розкрити злочин…

 

Брудний Гаррі (Dirty Harry) 1971

Брудний Гаррі (Dirty Harry) 1971

Клінт Іствуд найбільш відомий за культовими образами з вестернів, які він втілив на екрані на протязі кількох декад, починаючи ще з 50-х. Втім, є не менш культовий образ, який також є візитівкою актора – це безжальний поліцейський інспектор Гаррі Каллаган, більш відомий за прізвиськом «Брудний Гаррі». Він викликає незадоволення керівництва, незважаючи на професіоналізм і досвід, адже прізвисько він отримав за жорстке ставлення до злочинців. А з’явилось воно не через маніакальні схильності інспектора чи задоволення, яке він отримує від розправи над злочинцями. Після багатьох років служби Каллаган розуміє, що дуже часто затримані вбивці, грабіжники, наркоторговці та інші бандити все одно знаходять можливість уникнути відповідальності. Юристи, адвокати, суди, бюрократія, амністія, хабарі та корупція – але від кулі інспектора не втечеш. То ж, go ahead, make my day, punk.

 

Нові центуріони (The New Centurions) 1972

Нові центуріони (The New Centurions) 1972

Троє новобранців приєднуються до відділу поліції Лос-Анджелесу. Всім дають досвідчених напарників, у кожного з яких свій специфічний стиль ведення справ. Один з новеньких – сімейна людина, яка закінчила юридичну школу, а в поліцію потрапляє, щоб якось звести кінці з кінцями. Втім, поступово він втрачає і свої колишні амбіції, і сім’ю, адже робота в поліції стає його новим життям…

 

Круто зварені (Hard Boiled) 1992

Круто зварені (Hard Boiled) 1992

Поезія насильства та крутих перестрілок від режисера Джона Ву. Епічне слоу-мо (куди там Заку Снайдеру), нескінченна кількість патронів, Чоу Юньфат та олдскульна історія про протистояння принципового поліцейського та агента під прикриттям. Коли вони врешті-решт об’єднують зусилля, ані у мафії, ані у корумпованих поліцейських не залишається жодного шансу…

Читайте також: Найкращі бойовики 21 століття (на даний момент)

 

Перемовник (Посередник) (The Negotiator) 1998

Перемовник (The Negotiator) 1998

Він був одним з найкращих перемовників (той, хто веде переговори зі злочинцями, що беруть заручників), але тепер він опиняється по інший бік барикад. Його підозрюють у вбивстві, і щоб очистити власне ім’я, у цього поліцейського не залишається іншого вибору як… взяти заручників і викликати перемовника – звісно ж, найкращого. Семюел Л. Джексон грає цього найкращого перемовника, а іншого найкращого грає Кевін Спейсі.

 

Безпритульний пес (Nora inu) 1949

Безпритульний пес (Nora inu) 1949

Драма від режисера Акіри Куросави з двома акторами, які найбільше знімалися в його фільмах – Тосіро Міфуне і Такасі Сімура. Вони грають молодого і досвідченого поліцейських детективів, які тепер працюють в парі. Під час стажування молодого інспектора його пістолет крадуть. Далі стає гірше, адже ця зброя стає знаряддям вбивства. Тоді молодий детектив йде на крайні заходи: вдаючи з себе демобілізованого військового у скрутних обставинах, він виходить на контакт з торговцями зброєю…

 

Час відплати (Destroyer) 2018

Час відплати (Destroyer) 2018

Невпізнанна Ніколь Кідман у нетиповому поліцейському трилері від режисерки Карін Кусами. Колись, ще не надто досвідченою і молодою, вона працювала під прикриттям, щоб прибрати ватажка банди. Тоді це обернулося провалом, але тепер у неї є другий шанс. І тепер вона не припуститься тих самих помилок молодості. Та сама банда, той самий ватажок, але абсолютно нова поліцейська з критичною жагою до помсти.

 

Володарі ночі (We Own the Night) 2007

Володарі ночі (We Own the Night) 2007

Один брат (Марк Волберг) служить в поліції. Інший (Хоакін Фенікс) – керуючий нічного клубу. Першого підвищують до керівника відділу по боротьбі з наркотиками. І тепер він просить брата допомогти заарештувати наркоторговця, який є завсідником клубу. До того ж, в планах у цього бандита – розібратися з декількома поліцейськими, серед яких і персонаж Волберга. На чию сторону стане брат?

 

Спогади про вбивство (Memories of Murder) 2003

Спогади про вбивство (Memories of Murder) 2003

Режисер “Паразитів” Пон Джун Хо поставив поліцейський детективний трилер за реальною історією пошуків серійного вбивці. Дівчат вбивають в однаковій манері в невеличкому містечку, і місцевим копам не до снаги знайти маніяка. На допомогу їм відправляють детектива із Сеула, якого, звісно, місцеві не сприймають належним чином – доходить ледь не до бійки. Втім, одержимість цією справою здатна усунути навіть професійну конкуренцію і взаємну неприязнь: поліцейські об’єднують зусилля і прагнуть знайти вбивцю за будь-яку ціну.

 

Закатати в асфальт (Dragged Across Concrete) 2018

Закатати в асфальт (Dragged Across Concrete) 2018

Олдскульний бойовик у другій половині 2010-х? Так, це можливо. Брутально, жорстко, відверто, чесно. Щоправда, це не рятує двох копів від їх життєвих проблем: персонажам Мела Гібсона та Вінса Вона конче потрібні гроші. І це означає, що вони візьмуть брудні гроші. А це означає, що проблем стане ще більше (просто це ж не перший фільм, який ми бачимо, де хороші хлопці вирішують піти на компроміс із совістю). Стиль можна охарактеризувати як “похмурий Тарантіно”: тут все більш реалістично і менше простору для жартів, але загалом атмосфера дуже схожа.

 

Найкращі поліцейські комедії 

Перейдемо до найкращих поліцейських комедій, бо і тут вистачає місця для справжніх шедеврів.

Копи на підхваті (The Other Guys) 2010

Копи на підхваті (The Other Guys) 2010

Блискучий комедійний дует Марк Волберг – Вілл Феррелл працює на максимальну потужність, підміняючи “справді крутий”, але теж комедійний дует копів Семюел Л. Джексон – Двейн Джонсон. Проблема тільки в одному: ці двоє справжні дурбецала. Чи просто так виглядають? Чи дурбецала, але їм щастить? Це неважливо, головне, що буде дуже весело.

 

Погані хлопці (Bad Boys) 1995

Погані хлопці (Bad Boys) 1995

Вийшло вже чотири фільми цієї франшизи, причому третій і четвертий у наш час, 2020-ті роки. Але головним досягненням цієї серії є збереження духу 90-х (адже саме за це ми ці фільми і полюбили). Типовий бадді-муві, з типовими жартами і типовими штампами, який був би забутий ще в 90-ті… якби не центральний дует на екрані – Вілл Сміт і Мартін Лоуренс. Адже саме вони роблять бадді-муві таким бадді, жарти такими смішними, а штампи такими непомітними. П’ята частина? Чому ні.

 

Поліцейський із Беверлі-Гіллз (Beverly Hills Cop) 1984

Поліцейський із Беверлі-Гіллз (Beverly Hills Cop) 1984

Трохи вище ми написали текст про франшизу “Погані хлопці” – все те саме ми могли би написати і про “Поліцейського з Беверлі-Гіллз”, але не будемо. По-перше, ми ліниві, а по-друге, тут хлопців не двоє, а троє. Едді Мерфі, Джадж Рейнгольд, Джон Ештон. Все інше ідентичне – навіть четвертий фільм у цьому році вийшов.

Читайте також: Найкращі олдскульні бойовики

 

Поліцейська історія (Police Story) 1985

Поліцейська історія (Police Story) 1985

Фільмів цієї франшизи теж знято чотири (а якщо точніше, то потім Джекі Чан зняв “Нова поліцейська історія” – чи то продовження, чи то перезапуск, як завгодно, але теж вельми непоганий). Але унікальність серії у тому, що вона існує не по голлівудським і не по комерційним лекалам. Тобто не не одна і та сюжетна канва для кожного фільму. Це часом ледь не тотальна зміна парадигми. Фільми франшизи настільки різні (нехай і з одними і тими самими головними героями), що Квентін Тарантіно, наприклад, серед фільмів, які він рекомендує до перегляду, виділив третю частину “Поліцейської історії” (і є за що, окремі трюки в ній просто за межею можливого). Власне, вся серія тримається на звичних для Джекі Чана трьох китах: бойові мистецтва, шалені трюки (які виконує Джекі Чан самостійно) і багато хорошого гумору.

 

Година пік (Rush Hour) 1998

Година пік (Rush Hour) 1998

У трилогії “Година пік” кити ті самі, але загальні правила змінюються, бо це вже не азіатський кінематограф, а Голлівуд. Тому тут три історії у трьох фільмах, які схожі одна на іншу; тотальний хеппі-енд; Кріс Такер у ролі говіркого напарника для Джекі Чана в США. Але це не зменшує задоволення від пригод цього поліцейського дуету, хіба що робить трилогію банальнішою.

 

Голий пістолет (The Naked Gun: From the Files of Police Squad!) 1988

Голий пістолет (The Naked Gun: From the Files of Police Squad!) 1988

Легендарна трилогія, яка виросла з однойменного мінісеріалу з тими ж акторами. Гумор абсурду і пародійні ґеґи не кожному до смаку (але чиї то проблеми), втім, якщо такий напрямок вам подобається, то пройти повз “Голого пістолету” ви не могли. Тепер франшизу хочуть перезапустити, поставивши на чолі Ліама Нісона на місце Леслі Нільсена, що одночасно і дуже тішить, і ставить чимало питань щодо можливості створення подібної чорної і відвертої комедії в наш політкоректний пуританський час.

Читайте також: Найкращі чорні комедії всіх часів

 

К-9 (K-9) 1989

К-9 (K-9) 1989

Найкращим напарником для поліцейського, який любить порушувати правила (Джеймс Белуші) стає вівчарка, яка також має складний характер. Але цих двох поєднує те, що вони обидва професіонали і прагнуть запроторити за ґрати всіх злочинців на своєму шляху. А тому рано чи пізно вони стануть потужним дуетом (нехай спочатку і доведеться страждати в процесі співіснування).

 

Тернер і Хуч (Turner & Hooch) 1989

Тернер і Хуч (Turner & Hooch) 1989

І відразу ще одне поліцейське бадді-муві про собаку і копа. Тепер у головній ролі Том Генкс, який у 80-х був комедійним актором (і чудовим), а в “напарники” йому у спадщину дістався французький мастиф Хуч, який є єдиним свідком убивства. Детектив має доглядати пса, але ця місія ускладнюється тим, що у поліцейського маніакальна одержимість дисципліною і порядком (кожна річ на своєму місці, постіль без складок, ніздрі без зайвого волосся), а от у собаки такої любові до порядку немає.

 

Мачо і ботан (21 Jump Street) 2012

Мачо і ботан (21 Jump Street) 2012

Ще двоє чудо-копів, яких спочатку після академії направляють в велопатруль, а потім вербують до особливого відділу, який бореться з наркоторговлею – і тоді вже під прикриттям кидають… у школу. Звісно, це не та кар’єра, про яку мріяли друзі. Але згодом вони розуміють, що і тут вони зможуть бути корисними – і навіть розгромити наркомафію. Згодом. Спочатку вони завдадуть чимало шкоди, всім, хто навколо. Але такий вже в них шлях. До речі, друга частина також вийшла вельми непоганою комедією.

Читайте також: Найкращі комедії 21 століття (на даний момент)

 

Круті фараони (Hot Fuzz) 2007

Круті фараони (Hot Fuzz) 2007 рік

І ще одна трилогія, щоправда, пов’язана лише режисером (Едгар Райт), акторами і морозивом Cornetto (вона так і називається – трилогія Cornetto (ну, ще вона називається «Три смаки «Cornetto»», «Кров і морозиво» і, взагалі, кожен її називає так, як йому зручно (а більшість навіть не знають, що ці три фільми складають трилогію))). Другий фільм серії розповідає про те, як заздрісні колеги підставили копа, що вдало застосовував свої таланти на службі – тепер його відправляють у невеличке містечко. Ба більше, в напарники йому надають абсолютного придурка. Втім, як це часто буває (серед іншого і в фільмах нашої добірки), саме у такій комбінації ці копи спроможні досягти найбільшого успіху.

 

Поліцейська академія (Police Academy) 1984

Поліцейська академія (Police Academy) 1984

Було б дивно, якщо б ми не включили цю франшизу із семи фільмів у комедійну частину нашої добірки. Так, частина жартів вже не виглядає настільки веселими, як це було у 80-х і 90-х (а за деякі жарти зараз просто закенсилили), але загалом це точно один з найприємніших спогадів дитинства, якщо мова йде про розважальне кіно. Чи буде колись перезапуск “Академії”? Гадаємо, це питання часу.

Читайте також:

Найкращі фільми про мафію і гангстерів

Найкращі детективи всіх часів

Найкращі трилери всіх часів

Найкращі кримінальні серіали

Найкращі детективні серіали

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі